Справа № 541/2763/19
Номер провадження 2-о/541/134/2019
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
05 грудня 2019 року м.Миргород
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
в складі: головуючої судді - Андрущенко-Луценко С.В.,
за участю секретаря судового засідання - Калініченко Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миргороді справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту народження дитини, заінтересована особа: Миргородський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області , -
в с т а н о в и в :
05.12.2019 ОСОБА_1 звернувся до Миргородського міськрайонного суду Полтавської області з заявою про встановлення факту народження дитини, в заяві посилався на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи у м.Макіївка Донецької області, його дружина ОСОБА_2 народила доньку ОСОБА_3 .
Медичне свідоцтво про народження №71, яке було отримане заявником після народження доньки, не відповідає вимогам законодавства України, зокрема формі, яка затверджена МОЗ України. А документи, видані державними органами на окупованій території є недійсними і не створюють правових наслідків, відповідно до положень ст.9 Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України .
З цих підстав просив встановити факт народження дитини жіночої статі - ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Макіївка Донецької обл., батьком якої є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, а матір`ю - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянка України.
В судове засідання заявник ОСОБА_1 не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи (а.с.16-17). При зверненні з заявою до суду розгляд справи просив провести без його участі (а.с.5).
Представник заінтересованої особи Миргородського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області у судове засідання не з`явився. Установа належним чином повідомлена про день та час судового розгляду справи, направила на адресу суду заяву про проведення розгляду справи у відсутності представника (а.с.18).
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про громадянство України особа, батьки якої на момент її народження були громадянами України, є громадянином України. Особа, яка має право на набуття громадянства України за народженням, є громадянином України з моменту народження.
Згідно ч.1 ст. 144 Сімейного кодексу України, батьки зобов`язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану, а Конвенцією про права дитини від 20.11.1989 року, ратифікованою Постановою Верховної Ради України №789-ХІІ від 27.02.1991 року, встановлено, що дитина має бути зареєстрована одразу ж після народження і з моменту народження має право на ім`я і набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування.
Судом встановлено, що згідно медичного свідоцтва про народження №71 від 08.11.2019 ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4 народила доньку в м.Макіївка Донецької області (а.с.9).
Дана обставина підтверджується також обмінною картою пологового будинку ОСОБА_2 (а.с.10).
Форма медичного свідоцтва про народження №71 від 08.11.2019 , не відповідає формі, визначеній наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08 серпня 2006 року № 545 Про впорядкування ведення медичної документації, яка засвідчує випадки народження і смерті , зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 жовтня 2006 року № 1150/13024.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 315 ЦПК України , суд розглядає справи про встановлення факту народження особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження, а відповідно до п.18 постанови Пленуму Верховного суду України № 5 від 31 березня 1995 року , рішення суду про встановлення факту, що має юридичне значення, не замінює собою документів, що видають зазначені органи, а є лише підставою для їх одержання.
Встановлення даного факту, що має юридичне значення, необхідно заявнику для державної реєстрації народження дитини.
Відповідно до ст.13 Закону України Про державну реєстрацію актів цивільного стану , якщо державна реєстрація народження дитини проводиться за місцем проживання батьків чи одного з них, то за їх бажанням місцем народження дитини в актовому записі про народження може бути визначене фактичне місце її народження або місце проживання батьків чи одного з них. Державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження, а у разі народження дитини мертвою - не пізніше трьох днів. Підставою для проведення державної реєстрації народження дитини є визначені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я документи, що підтверджують факт народження. У разі народження дитини поза закладом охорони здоров`я, документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров`я, який проводив огляд матері та дитини. У разі якщо заклад охорони здоров`я не проводив огляд матері та дитини, документ, що підтверджує факт народження, видає медична консультаційна комісія в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За відсутності документа закладу охорони здоров`я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження.
Ч.3 ст. 317 ЦПК України передбачено, що у рішенні про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, зокрема, мають бути зазначені встановлені судом дані про дату і місце народження особи, про її батьків.
На підставі викладеного, а також враховуючи ту обставину, що законом не передбачено іншого порядку встановлення зазначеного факту, суд приходить до висновку про задоволення заяви ОСОБА_1 та встановлення факту народження дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у м.Макіївка Донецької обл., що надасть можливість заявнику отримати свідоцтво про народження, видане відповідним державним органом України.
Керуючись ст.ст. 258-259 , 315-317 , 319 , 430 ЦПК України , суд, -
в и р і ш и в:
Заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про встановлення факту народження дитини, заінтересована особа: Миргородський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області(вул.Данила Апостола, 2, м.Миргород, Полтавська обл., 37600, ЄДРПОУ 24392602) задовольнити.
Встановити факт народження дитини жіночої статі - ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 у м.Макіївка Донецької обл., батьком якої є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, а матір`ю - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянка України.
Рішення підлягає негайному виконанню.
Оскарження не зупиняє його виконання.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області на протязі 30 днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційних скарг через Миргородський міськрайонний суд.
Суддя: С. В. Андрущенко-Луценко
Суд | Миргородський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2019 |
Оприлюднено | 09.12.2019 |
Номер документу | 86153577 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Цивільне
Миргородський міськрайонний суд Полтавської області
Андрущенко-Луценко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні