Провадження № 2/702/391/19
Справа № 702/940/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2019 року м. Монастирище
Монастирищенський районний суд Черкаської області в складі:
головуючої судді - Діденко Т.І.,
з участю секретаря - Прилуцької О.І. , розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Івахнянської сільської ради Монасирищенського району Черкаської області про визначення додаткового строку прийняття спадщини,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , про що виконкомом Івахнівської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області зроблено відповідний актовий запис за № 11 (свідоцтво про смерть серія НОМЕР_1 від 23.05.2006).
ОСОБА_2 була йому бабою, що підтверджує довідка Івахнянської сідьської ради.
Після смерті ОСОБА_2 він провів її поховання, поминальні обіди. Згодом помер його батько та рідний брат. Через сімейні обставини змушений був виїхати за межі України на заробітки. Під час здійснення прибирання в с.Івахни в житловому будинку, який належав ОСОБА_2 , він виявив документи, згідно яких ОСОБА_2 мала у власності земельну ділянку площею 3,25 га (державний акт серії І-ЧР 041497, виданий 14.01.2002 Івахнянською сільською радою народних депутатів). На випадок своєї смерті баба заповіла земельну ділянку йому, своєму онуку - ОСОБА_1 .
Через відсутність інформації про наявність у ОСОБА_2 спадкового майно, а також того, що він є спадкоємцем її майна він не звертався до нотаріальних органів з приводу оформлення спадкових прав. Органами нотаріату його не було повідомлено про наявність спадкового майна у покійної ОСОБА_2 Лише в 2019 році йому стало відомо, що на його ім`я складено заповіт, в зв`язку з цим він був позбавлений можливості звернутися у встановлений законом шестимісячний строк в нотаріальну контору із відповідною заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 .
На даний час він не має можливості оформити право власності на спадкове майно, так як Жашківською державною нотаріальною конторою видано довідку, згідно якої не можливо видати на його ім`я свідоцтво про право на спадщину за заповітом через пропуск шестимісячного терміну подачі заяви про прийняття спадщини.
Позивач просить визнати причину пропуску строку подання заяви про прийняття спадщини поважною та визначити йому - ОСОБА_1 , додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 позов підтримав повністю, просить його задовольнити, просить розгляд справи проводити без нього, про що подав в суд письмову заяву.
Представник позивача ОСОБА_3 позов підтримав повністю, просить його задовольнити, про що подав в суд письмову заяву.
Представник відповідача - Івахнянської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області, позовні вимоги визнав повністю, не заперечує проти їх задоволення, просить справу розглянути без нього, про що подав в суд лист № 230 від 22.11.2019.
Дослідивши докази у справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі і виходить з наступного.
Суд приймає визнання відповідачем позову, оскільки воно не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси сторін та інших осіб.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 , померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 23.05.2006, виданого виконкомом Івахнівської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області (а.с. 9).
Відповідно до ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Факт наявності у спадкодавця спадкового майна підтверджується Державним актом на право приватної власності на землю серії І-ЧР №041497 від 14.01.2002, відповідно до якого ОСОБА_4 на праві приватної власності належить земельна ділянка площею 3,25 га на території Івахнянської сільської ради Монастирищенського району Черкаської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с.11-12).
Згідно зі ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу .
Відповідно до ст.1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Згідно заповіту, складеного 24.04.2006, ОСОБА_2 заповіла свою земельну ділянку (пай) площею 3,25 га, державний акт І-ЧР №041497, виданий 14 січня 2002 року та зареєстровано в Книзі записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю за №3-43 своєму онуку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживає АДРЕСА_1 (паспорт НОМЕР_2 , виданий Монастирищенським РВ УМВС України в Черкаській області 05.02.1997, ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) (а.с. 13).
Відповідно до довідки у зв`язку із оформленням спадкових прав від 12.11.2019, виданої Івахнянською сільською радою Монастирищенського району Черкаської області про те, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , до дня смерті постійно проживала і була зареєстрована в с.Івахни Монастирищенського району Черкаської області, після її смерті залишилось спадкове майно. На день смерті у померлої залишився внук - ОСОБА_1 , 1980 року народження, працездатний, проживає в АДРЕСА_1 (а.с.10).
Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлений строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Суд вважає, що позов обґрунтований, підтверджений доказами та підлягає задоволенню на підставі ст. 1272 ЦК України, оскільки позивач у відповідності з наданими доказами є спадкоємцем померлої ОСОБА_2 , після смерті якої залишилося спадкове майно, причини пропуску строку подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори є поважними, поважність причин пропуску строку визнається та не заперечується відповідачем, а тому вважає за необхідне визначити позивачу додатковий строк для подання в нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини в один місяць, так як саме такий строк, буде достатній для подання заяви про прийняття спадщини, задоволивши позов повністю.
Керуючись ст. 1268, 1270, 1272 ЦК України; ст. 4, 7, 10, 12, 13, 81, 200, 206, 223, 247, 258-260, 263-265, 354 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
ПозовОСОБА_1 до Івахнянської сільської ради Монасирищенського району Черкаської області про визначення додаткового строку прийняття спадщини, задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , додатковий строк один місяць для подання ним заяви про прийняття спадщини по смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , актовий запис № 11 згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 23.05.2006.
У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_1 (паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Монастирищенським РВ УМВС України в Черкаській області 05.02.1997, ідентифікаційний номер НОМЕР_3 );
відповідач: Івахнянська сільська рада, місцезнаходження: вул.Перемоги,29, с.Івахни Монастирищенського району Черкаської області, ідентифікаційний номер 34324213, веб сайт http://ivahnyansk.monrada.gov.ua/.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Т.І.Діденко
Суд | Монастирищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2019 |
Оприлюднено | 09.12.2019 |
Номер документу | 86160206 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Монастирищенський районний суд Черкаської області
Діденко Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні