печерський районний суд міста києва
Справа № 757/59231/19-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
підозрюваного ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 )
перекладача ОСОБА_7
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_8 у кримінальному провадженні № 12017000000001609 про продовження строку тримання під вартою ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_8 звернувся до слідчого судді із клопотанням про продовження строків тримання під вартою ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України.
Обґрунтовуючи клопотання, слідчий зазначає, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12017000000001609 від 22.12.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_5 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , а також ряд інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, входячи до складу організованої злочинної групи, яка має стійкі транснаціональні зв`язки, виконуючи покладені на них обов`язки у відповідності до розробленого плану вчинення злочину, відповідно до розподілу злочинних ролей, перебуваючи на території України, в продовж 2019 року, вчиняли дії пов`язані з незаконним придбанням, зберіганням та перевезенням з метою збуту, особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено героїн в особливо великих розмірах.
Для реалізації мети створення організованої групи, зазначена невстановлена досудовим розслідуванням особа вступила у злочинну змову з іншими особами - громадянами країн ЄС та Азії, та разом із ними розробили єдиний план учинення злочинів пов`язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, який передбачав формування організованої групи та вчинення інших організаційно-розпорядчих функцій, а саме:
- залучення співучасників, доведення до їх відому плану злочинної діяльності та розподіл ролей між ними;
- налагодження каналу надходження (транспортування) наркотичного засобу з країн Азії до країн Європейського Союзу;
- визначення способу незаконного переміщення, місць зберігання наркотичного засобу;
- визначення та вжиття заходів конспірації вказаної діяльності;
- визначення матеріальної винагороди кожному учаснику організованої групи, яка б гарантувала неухильне виконання вимог лідерів та безумовну реалізацію злочинного плану на всіх його етапах;
- створення розгалуженої системи учасників організованої групи, яка б за своєю структурою поділялась на керівні та виконавчі ланки, учасники кожної з яких повинні мати чітке розуміння щодо структури групи, але лише в частині вертикального підпорядкування в межах своєї ланки з обмеженими знаннями щодо учасників інших аналогічних ланок, що забезпечить унеможливлення викриття всіх учасників організованої групи у разі викриття діяльності окремої структурної ланки чи окремого учасника групи в цілому;
- насадження серед учасників організованої групи прагнення щодо досягнення єдиного злочинного результату, як кінцевої мети, діяльності організованої групи - отримання коштів за незаконний збут героїну в країнах Європейського Союзу.
Встановлено, що Деведжі Мємєт, перебуваючи на території України, починаючи з 03.07.2018 та періодично відвідуючи Турецьку та Азербайджанську Республіки, чітко дотримуючись плану вчинення злочину, у відповідності до покладених на нього обов`язків, з метою забезпечення прикриття злочинної діяльності вказаної ланки організованої групи, під виглядом здійснення підприємницької діяльності у сфері оптової та роздрібної торгівлі, в тому числі фруктами й овочами, 22.02.2019 як засновник зареєстрував юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «Кароліна ЮА» (код ЄДРПОУ 42840878) із зазначенням адреси її фактичного знаходження за місцем свого проживання в орендованому ОСОБА_17 будинку, що за адресою: АДРЕСА_1 , з метою подальшого використання вказаного домоволодіння, для безпосереднього незаконного зберігання з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено героїн в особливо великих розмірах.
24.04.2019 о 03 годині 20 хвилин ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) затримано в порядку ст. 208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України, та цього ж дня повідомлено про підозру у вчиненні вказаного кримінального правопорушення.
25.04.2019 слідчим суддею Печерського районного суду міста Києва відносно ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативним запобіжним заходом у вигляді застави у межах 5 206 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідно становить 10 726 000 грн., в межах строку досудового розслідування, до 31.05.2019 включно.
Першим заступником Генерального прокурора України строк досудового розслідування у вказаному провадженні продовжено до дванадцяти місяців, а саме до 31 березня 2020 року.
13.09.2019 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) продовжено в межах строку досудового розслідування, а саме до 11.11.2019, включно, з альтернативним запобіжним заходом у вигляді застави у розмірі 10 726 000 грн.
Обставини, що дають підстави підозрювати ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) у вчиненні інкримінованого йому злочину, містяться в матеріалах кримінального провадження.
На даний час досудове розслідування у кримінальному провадженні не завершено у зв`язку з необхідністю проведення слідчих (розшукових) та процесуальних дій.
В кримінальному провадженні ризики, передбачені ст. 177 КПК України, не зменшилися, підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, знищити, незаконно впливати на інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Обґрунтовуючи наявність в провадженні передбачених ст. 177 КПК України ризиків, слідчий зазначає, що ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, оскільки з метою уникнення відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення може покинути територію України поза митним контролем, що свідчить про неможливість запобігти вказаному ризику застосуванням іншого більш м`якого запобіжного заходу навіть з покладенням на підозрюваного обов`язку щодо здачі документів, які дають право в`їзду/виїзду на територію України; незаконно впливати на інших підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні, оскільки існує можливість безпосереднього або опосередкованого впливу на підозрюваних у цьому ж кримінальному провадженні: ОСОБА_18 ( ОСОБА_19 ), ОСОБА_16 ( ОСОБА_20 ), ОСОБА_14 ( ОСОБА_21 ), ОСОБА_15 ( ОСОБА_22 ), чи свідків: ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , як самостійно чи за допомогою інших осіб, щонайменше шляхом шантажу останніх про можливе застосування негативного впливу відносно їх близьких родичів; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, шляхом зловживання процесуальними правами, що може виразитись у неявці для проведення слідчих дій у справі чи затягуванні з отриманням та ознайомленням з процесуальними документами, вручення яких чи надання для ознайомлення є обов`язковим під час проведення досудового розслідування; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, оскільки на даний час органом досудового розслідування не встановлено всіх співучасників вказаного злочину, шляхи надходження зазначеного наркотичного засобу на територію України, а відповідно і осіб причетних до його незаконного постачання, що свідчить про можливість підозрюваного перебуваючи на волі продовжити вчиняти дії пов`язані з незаконним обігом наркотичних засобів в складі зазначеної організованої групи. На підтвердження цього ризику свідчить і той факт, що органом досудового розслідування викривались кримінальні правопорушення та затримувались особи, причетні до його вчинення, протягом березня, квітня та червня поточного року. Зазначене свідчить, що злочинне угрупування не припиняє злочинну діяльність не дивлячись на активну протидію з боку правоохоронних органів.
Підставою застосування вказаного запобіжного заходу являлось наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дев`яти до дванадцяти років з конфіскацією майна, а також наявність наведених вище ризиків, які передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.
Посилаючись на викладене, слідчий зазначає, що з часу обрання підозрюваному ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) запобіжного заходу вищенаведені ризики не зменшилися та наявні до цього часу в повному обсязі, оскільки в ході досудового розслідування з моменту обрання запобіжного заходу під час проведення слідчих дій не здобуто підстав для можливої зміни раніше повідомленої підозри з кваліфікацією статті, санкція якої передбачає менш тяжке покарання, ніж те, яке передбачено на цей час, у разі визнання підозрюваного винним у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він обґрунтовано підозрюється, а тому у органу досудового розслідування виникає необхідність у продовженні строку застосування раніше обраного стосовно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в межах строку досудового розслідування.
З посиланням на вказане вважав, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе забезпечити уникнення передбачених ст. 177 КПК України ризиків, а тому наявні обставини, які виправдовують подальше тримання ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) під вартою.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав в повному обсязі, просив задовольнити.
Захисник, підозрюваний заперечували проти клопотання, посилаючись на відсутність в провадженні передбачених ст. 177 КПК України ризиків. Зазначили, що обґрунтування підозри не дає підстав для продовження застосування такого виняткового запобіжного заходу, як взяття під варту.
Вислухавши позиції сторін, вивчивши клопотання, матеріали справи, слідчий суддя надходить наступних висновків.
ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) є підозрюваним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України згідно повідомлення про підозру від 24.04.2019.
Перевіряючи обґрунтованість підозри, слідчий суддя виходить з практики Європейського суду з прав людини та вважає, що дані, які вказують на обґрунтовану підозру, та навіть в сторонньої людини не можуть викликати розумних сумнівів щодо можливого вчинення підозрюваним ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) інкримінованого йому злочину, містяться в їх сукупності в матеріалах, здобутих в ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, досліджених безпосередньо судом в судовому засіданні: результатах проведеного обшуку домоволодіння АДРЕСА_1 , під час якого виявлено та вилучено 416 прозорих поліетиленових пакетів (брикетів) з порошкоподібною речовиною коричневого кольору, яка містить в собі особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено - героїн, загальною вагою близько 200 кг.; висновку експертизи матеріалів речовин та виробів №19/11/2-65-СЕ/19 від 24.04.2019, відповідно якої в наданій на дослідження речовині коричневого кольору виявлено особливо небезпечний наркотичний засіб, обіг якого заборонено героїн в особливо великих розмірах; показах свідків ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , які підтверджують факт вилучення вказаного наркотичного засобу, придбання учасниками групи знарядь для вчинення злочину; результатах проведеного впізнання особи за фотознімками за участю свідків ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , показах свідка ОСОБА_27 , та результатах проведеного впізнання особи за фотознімками за участю свідка, що підтверджують факт проживання ОСОБА_5 у вищевказаному будинку.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини вагомою підставою для вирішення питання про необхідність попереднього ув`язнення особи є ризик перешкоджання встановленню істини у справі та переховування цієї особи від правосуддя. При цьому зазначено, що небезпека перешкоджання встановленню істини у справі та переховування особи від правосуддя може вимірюватися суворістю можливого покарання в сукупності з наявністю даних про матеріальний, соціальний стан особи, її зв`язками з державою, у якій його переслідують, та міжнародними контактами.
Слідчий суддя вважає доведеними в ході розгляду клопотання наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, зокрема можливість переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, зважаючи на тяжкість інкримінованого злочину та суворість покарання, що загрожує підозрюваному у разі визнання його винуватим, що оцінені у сукупності із наявними даними про особу підозрюваного. З урахуванням доводів прокурора слідчий суддя, слідчий суддя вважає також об`єктивно наявними ризики, передбачені пунктами 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме незаконно впливати на свідків, потерпілих в кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення, продовжити кримінальне правопорушення, в якому підозрюється. З урахуванням інкримінування вчинення злочину у складі злочинної організації, слідчий суддя вважає наявним ризик, передбачений п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, зокрема шляхом погодження показань та версій, з метою уникнення кримінальної відповідальності, із співучасниками злочину.
Слідчим суддею встановлено, що по даному кримінальному провадженню досудове розслідування не закінчено, існує потреба в проведенні ряду слідчих та процесуальних дій, у зв`язку із чим постановою першого заступника Генерального прокурора України досудове розслідування кримінального провадження продовжено до 12 місяців.
На підставі викладеного, з урахуванням встановлення обґрунтованості підозри, продовження існування ризиків відносно ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) та неможливості завершити досудове розслідування до закінчення строку дії попередньої ухвали слідчого судді про застосування запобіжного заходу, участь підозрюваного у злочинній організації, особливої суспільної небезпечності інкримінованого ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) діяння (ч. 3 cт. 307 КК України), що посягає на здоров`я невизначеного кола осіб, вважаю, при врахуванні даних про особу підозрюваного, що більш м`який запобіжний захід не зможе ефективно запобігти наявним в провадженні ризикам, у зв`язку із чим клопотання про продовження строку дії застосованого до ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підлягає задоволенню.
При цьому на виконання ч. 3 ст. 183 КПК України слідчий суддя вважає необхідним визначити розмір застави як альтернативного запобіжного заходу.
Відповідно до ч. 4 ст. 182 КПК України розмір застави визначається з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
Відповідно до п.3 ч. 5 ст. 182 КПК України, розмір застави щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні особливо тяжкого злочину, визначається у межах від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У виключних випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється, обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов`язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує вісімдесят чи триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно.
З урахуванням конкретних обставин справи, його суспільної небезпечності, даних про сімейний, майновий стан підозрюваного, слідчий суддя вважає наявними обставини при визначенні розміру застави вийти за межі п. 3 ч. 5 ст. 182 КПК України, та визначити її в розмірі у розмірі 5206 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що відповідно становить 10 000 726 грн., оскільки внесення застави в такому розмірі на переконання слідчого судді буде справедливим та достатнім гарантуванням запобігання ризиків та виконання підозрюваною покладених на нього обов`язків.
Крім того, у відповідності до ч.5 ст. 194 КПК України вважаю необхідним покласти на підозрюваного у разі звільнення його з-під варти внаслідок внесення застави обов`язки:
- прибувати за кожною вимогою слідчого, прокурора або суду;
- не відлучатися з місця проживання або перебування в Україні без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати на зберігання до відповідних органів документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
- носити електронний засіб контролю.
Керуючись ст. 29 Конституції України, ст.ст. 177, 178, 180, 182, 183, 184, 199, 309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Продовжити строк тримання під вартою ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , до 05 січня 2020 року включно.
Одночасно визначити альтернативний запобіжний захід - заставу для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, визначених КПК України, - у розмірі 5206 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що відповідно становить 10 000 726 (десять мільйонів сімсот двадцять шість) грн., у разі внесення якої він підлягає звільненню з-під варти.
Сума застави у національній грошовій одиниці може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем). Заставодавцем не може бути юридична особа державної або комунальної власності або така, що фінансується з місцевого, державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, або у статутному капіталі якої є частка державної, комунальної власності, або яка належить суб`єкту господарювання, що є у державній або комунальній власності.
Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент з дня обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою внести заставу у визначеному розмірі на відповідний рахунок суду та надати документ, що це підтверджує, слідчому, який здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні.
Отримувач ТУДСАУ у м. Києві
ЄДРПОУ банку: 26268059;
МФО 820172;
Банк одержувача: Державна казначейська служба України м. Київ.
р/р 37318005112089.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) у разі його звільнення з-під варти внаслідок внесення застави наступні обов`язки:
- прибувати за кожною вимогою слідчого, прокурора або суду;
- не відлучатися з місця проживання або перебування в Україні без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати на зберігання до відповідних органів документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
- носити електронний засіб контролю.
Підозрюваний, заставодавець зобов`язані виконувати покладені на них обов`язки.
Строк дії ухвали слідчого судді та термін дії покладених на ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) обов`язків визначити до 07 січня 2020 року.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Контроль за виконанням ухвали слідчого судді покласти на слідчого та прокурора у кримінальному провадженні.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції, набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не буде подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86165384 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строків тримання під вартою |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Шапутько С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні