пр. № 2/759/7450/19
ун. № 759/22472/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 грудня 2019 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Марко Я.Р., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно,
ВСТАНОВИВ:
В провадження Святошинського районного суду м. Києва надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, а саме на Ѕ частину житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 та на Ѕ частину земельної ділянки площею 0, 0982 га, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 1410137100:00:024:0308.
Відповідно до частини 1 статі 30 Цивільного процесуального кодексу України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що майно, яке є предметом даного спору, територіально знаходиться за адресою, АДРЕСА_1 , що територіально не відноситься до Святошинського району м. Києва.
У відповідності до пункту 1 частини 1 статті 31 Цивільного процесуального кодексу України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, суд вважає за доцільне направити дану справу за підсудністю, а саме за місцем знаходження майна, зокрема, до Кіровського районного суду м. Донецька.
Разом з тим, згідно розпорядження Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ 02.09.2014 № 2710/38-14 Про визначення територіальної підсудності справ , відповідно до частини першої статті 1 Закону України Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції , на підставі подань Державної судової адміністрації України на зміну територіальної підсудності судових справ, підсудних розташованим у районі проведення антитерористичної операції місцевим загальним та апеляційним судам (вх. № 913/0/1-14 від 29 серпня 2014 року, вх. № 10027/0/30-14 від 01 вересня 2014 року), визначено територіальну підсудність цивільних справ, справ про адміністративні правопорушення, підсудних місцевим загальним судам, розташованим у районі проведення антитерористичної операції, адміністративних справ, підсудних місцевим загальним судам як адміністративним судам, апеляційним судам, розташованим у районі проведення антитерористичної операції. Зокрема, територіальна підсудність справ, які підсудні Кіровському районному суду м. Донецька, замінена та визначена Красноармійському міськрайонному суду Донецької області.
Таким чином, враховуючи те, що місце знаходження спірного майна територіально не відноситься до Святошинського району м. Києва, відтак, немає законом передбачених підстав розглядати дану справу Святошинським районним судом м. Києва, суд доходить до висновку про направлення матеріалів позовної заяви за підсудністю до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області, за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем знаходження майна, що є предметом спору у даній справі.
Керуючись статтями 27, 30 Цивільного процесуального кодексу України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Направити матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно за підсудністю до Красноармійського міськрайонного суду Донецької області (85300, Донецька обл., м. Красноармійськ, вул. Горького, буд. 20).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності ЦПК України. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя Я.Р. Марко
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2019 |
Оприлюднено | 09.12.2019 |
Номер документу | 86165839 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Марко Я. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні