Ухвала
від 09.12.2019 по справі 922/4001/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"09" грудня 2019 р. м ХарківСправа № 922/4001/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Чистякової І.О.

розглянувши матеріали

Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІЗ ЮА" (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, буд.5, ідентифікаційний код 43108660) до Державного підприємства "ХАРКІВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ТЕХНОЛОГІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ" (61016, вул. Кривоконівська, буд.30, ідентифікаційний код 14311070) про стягнення 3 980 000,00 грн

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛІЗ ЮА" (позивач) звернулось до господарського суду Харківської області з позовом про стягнення з відповідача -Державного підприємства "ХАРКІВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ТЕХНОЛОГІЇ МАШИНОБУДУВАННЯ" заборгованості за Договором про переведення паперового архіву відповідача в електронний вигляд №02/09-1 від 02.09.2019, в сумі 3 980 000,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем своїх зобов`язань за договором про переведення паперового архіву відповідача в електронний вигляд №02/09-1 від 02.09.2019 щодо оплати вартості виконаних позивачем робіт, внаслідок чого виникла заборгованість в розмірі 3 980 000,00 грн.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Згідно з п.2 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи підприємця (для фізичних осіб підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Проте, у позовній заяві позивачем не зазначено ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а саме третьої особи, про яку позивач зазначає у позовній заяві: Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, отже позивачу необхідно зазначити ідентифікаційний код 3-ї особи.

Крім того, у позовній заяві позивачем не зазначено поштового індексу позивача та відповідача, а також не зазначено про відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивача, відповідача та 3-ї особи.

Відповідно до п.3 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Як вбачається з матеріалів справи, позовна заява не містить докладного і обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються.

Відповідно до п.8 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

У позовній заяві не вказано доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою, що не відповідає вимогам п.8 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Крім того, відповідно до п.9 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Проте, позовна заява не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи, що не відповідає вимогам п.9 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Також, відповідно до п.5 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Відповідно до п.2 ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач можу подати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до частини другої статті 80 Господарського процесуального кодексу України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Згідно з ч.4 ст.80 Господарського процесуального кодексу України якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Позивач у позовній заяві зазначає, що між ним та відповідачем 02.09.2019 було укладено договір № 02/09-1 про переведення паперового архіву відповідача в електронний вигляд, однак на підтвердження викладених обставин до позовної заяви не надано цього договору № 02/09-1 від 02.09.2019. Крім того, позивач зазначає, що 02 вересня 2019 року до Договору були погоджені специфікації про вартість послуг, що будуть надаватися та 02 грудня 2019 року до договору були підписані акти здачі-приймання послуг на суму 1 420 000 грн, 1 450 000 грн, 1 110 000 грн, а також сторонами був підписаний акт звірки взаєморозрахунків від 02.12.2019 на підтвердження економічних відносин між сторонами, позивач 02.12.2019 направив відповідачу вимогу про погашення заборгованості та 02.12.2019 отримав відповідь на цю вимогу, однак позивачем на підтвердження викладених обставин до позовної заяви не надано вказаних актів, вимоги та відповіді на вимогу позивача та специфікацій, а також не повідомлено суд про причини неподання цих документів до позовної заяви відповідно до вимог ч.4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно з п. 1-2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до п. 3 ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" станом на 01.01.2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі становить 1921,00 грн.

Враховуючи викладене, за пред`явлення до суду даного позову позивач мав сплатити 59700,00 грн. судового збору.

Однак, у якості доказу сплати судового збору позивачем надано квитанцію №МР_АВ110381DVV_11098510 від 03.12.2019 про сплату судового збору в сумі 1921,00 грн.

За таких обставин, за подання даного позову до господарського суду має бути доплачено судовий збір в сумі 57779 грн.

Згідно з ч.1, ч.2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи вищевикладене суд приходить до переконання, що позовну заяву у відповідності до положень ст. 174 ГПК України слід залишити без руху, надати позивачу строк для усунення вище перелічених недоліків, шляхом подання господарському суду Харківської області у 5-денний строк з дня вручення даної ухвали: інформацію про ідентифікаційний код 3-ї особи, поштового індексу позивача, відповідача та відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивача, відповідача та 3-ї особи; докладний і обґрунтований розрахунок сум, що стягуються; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; зазначити докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою; договір № 02/09-1 від 02.09.2019; акт звірки взаєморозрахунків від 02.12.2019, вимоги про погашення заборгованості на суму 3 980 000,00 грн та відповіді на вимогу про погашення заборгованості, акти здачі-приймання послуг від 02.12.2019 та специфікації (на які позивач посилається у позовній заяві), у разі ненадання вказаних доказів повідомити суд про причини неподання цих документів до позовної заяви відповідно до вимог ч.4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України; докази доплати судового збору у розмірі 57779 грн.

Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІЗ ЮА" без руху.

Встановити позивачу для усунення недоліків позовної заяви 5-денний строк з дня вручення даної ухвали.

Позивачу у 5-денний строк з дня вручення даної ухвали подати до господарського суду Харківської області:

- інформацію про ідентифікаційний код 3-ї особи, поштового індексу позивача, відповідача та відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти позивача, відповідача та 3-ї особи;

- докладний і обґрунтований розрахунок сум, що стягуються;

- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

- зазначити докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою;

- договір № 02/09-1 від 02.09.2019; акт звірки взаєморозрахунків від 02.12.2019, вимоги про погашення заборгованості на суму 3 980 000,00 грн та відповіді на вимогу про погашення заборгованості, акти здачі-приймання послуг від 02.12.2019 та специфікації (на які позивач посилається у позовній заяві), у разі ненадання вказаних доказів повідомити суд про причини неподання цих документів до позовної заяви відповідно до вимог ч.4 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України;

- докази доплати судового збору у розмірі 57779 грн.

Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає чинності 09.12.2019.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя І.О. Чистякова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення09.12.2019
Оприлюднено10.12.2019
Номер документу86175589
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4001/19

Ухвала від 28.12.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 09.12.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні