Ухвала
від 26.11.2019 по справі 296/11333/19
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/11333/19

2-з/296/106/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" листопада 2019 р.м.Житомир

Суддя Корольовського районного суду м.Житомира Анциборенко Н.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Корольовського районного суду м.Житомира із заявою про забезпечення позову до подачі позовної заяви до суду та просить вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на 9/100 частин житлового будинку АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 0,0177 га, кадастровий номер 1810136600:05:010:0015, за адресою: АДРЕСА_1 , заборонивши будь-яким особам вчиняти дії щодо відчуження вказаного майна та дії щодо зміни чи встановлення будь-якого речового права на це майно (передачу в іпотеку, заставу, майнову поруку в оренду, тощо).

В обгрунтування заяви зазначає, що має намір звернутися до суду з позовом про витребування майна з чужого незаконного володіння. ОСОБА_2 як особа, у володінні якої знаходиться майно, може вчинити заходи, спрямовані на утруднення виконання рішення суду у випадку задоволення позову про витребування у неї майна.

До заяви про забезпечення позову долучено також клопотання про звільнення його від сплати судового збору у зв`язку зі скрутним матеріальним становищем, оскільки заявник не отримує доходів, що підтверджується долученою довідкою з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утримання податків від 10.10.2019 року за період з першого кварталу 2019 року по 2 квартал 2019 року та довідкою з Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області №5474 від 31.10.2019 року. Крім того, на його утриманні перебувають двоє малолітніх дітей, один з яких потребує лікування, що підтверджується копіями свідоцтв про народження ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

Згідно ч.ч.1, 2 статті 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Відповідно до положень ст.150 ЦПК України позов забезпечується: накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов`язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1 - 9 цієї частини.

Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Згідно ч.ч.5, 7 ст.153 ЦПК України залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення. Суд може також зазначити порядок виконання ухвали про забезпечення позову.

Відповідно до роз`яснень постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд повинен з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулась з такою заявою, позовним вимогам.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Згідно п.5 ч.1 ст.151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити ціну позову, про забезпечення якого просить заявник.

У порушення вимог ст.151 ЦПК України у заяві не зазначено ціну позову.

Крім того, відповідно до положень ч.1 ст.8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Знаходження на утриманні дітей - це обов`язок батька дитини і не може бути підставою для звільнення від сплати судового збору. Крім того, діти мають матір, яка також зобов`язана їх утримувати (надавати кошти чи сплачувати аліменти).

Оскільки звільнення заявника від сплати судового збору є правом суду, а не його обов`язком, заявником, який не є пенсіонером, є працездатною особою, не доведено наявність підстав звільнення від сплати судового збору, встановлених законом, тому у задоволенні клопотання слід відмовити.

Відповідно до ч.5 ст.151 ЦПК України до заяви про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору.

Згідно п.п.4 п.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду заяви про забезпечення позову фізичною особою справляється судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що складає 384,20 грн.

Відповідно до ч.9 ст.153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст.151 ЦПК України, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Керуючись ст.ст.151,153 ЦПК України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору.

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову повернути заявникові.

Ухвала суду набирає законної сили після перегляду ухвали в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суду міста Житомира протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Н. М. Анциборенко

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення26.11.2019
Оприлюднено10.12.2019
Номер документу86180823
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —296/11333/19

Ухвала від 26.11.2019

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Анциборенко Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні