Миколаївський районний суд Одеської області
Справа№ 508/1152/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2019 року Миколаївський районний суд Одеської області
в складі: головуючого - судді Парія І.О.
за участю: секретаря Товт Т.В.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в с.м.т. Миколаївка справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Настасіївської сільської ради Миколаївського району Одеської області про визнання права на земельну ділянку в порядку успадкування за заповітом.
В С Т А Н О В И В :
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до Настасіївської сільської ради Миколаївського району Одеської області про визнання права на земельну ділянку в порядку успадкування за заповітом.
Позивачка ОСОБА_1 у підготовче судове засідання не з`явилась, надала суду письмову заяву в якій просить суд розглянути справу в її відсутності, позовні вимоги підтримала (а.с.24).
Позивачка ОСОБА_2 у підготовче судове засідання не з`явилась, надала суду письмову заяву в якій просить суд розглянути справу в її відсутності, позовні вимоги підтримала (а.с.25).
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, від нього надійшла до суду заява, в якій він просить справу розглянути в його відсутність, позовні вимоги визнав (а.с.26).
У відповідності до ч.ч. ст. 1,2,3 ст. 200 ЦПК України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
2. За результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про:
1) залишення позовної заяви без розгляду;
2) закриття провадження у справі;
3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
3. За результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Отже суд вважає, що є передбаченні чинним законодавством підстави для розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Настасіївської сільської ради Миколаївського району Одеської області про визнання права на земельну ділянку в порядку успадкування за заповітом у підготовчому судовому засіданні.
Вивчивши матеріали справи суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Андрієво-Іванівка Миколаївського району Одеської області померла бабуся позивачів ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 видане 13 березня 2015 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби по Миколаївському району Березівського міжрайонного управління юстиції в Одеській області (а.с.10).
Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, яка складається з земельної ділянки кадастровий номер 5123582800:01:002:0306 площею 7,7260 га., місце розташування земельної ділянки: Одеська область, Миколаївський район, Настасіївська сільська рада, дорога масив № НОМЕР_2 , ділянка № НОМЕР_3 , що належала померлій на підставі рішення Миколаївського районного суду Одеської області від 26 серпня 2008 року (справа №2-617/2008р.) (а.с.8,9).
Згідно ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
У відповідності до ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
У відповідності зі ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Позивачі від спадщини не відмовились і фактично прийняли спадщину, це підтверджується тим, що вони протягом шестимісячного терміну подали заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Але у зв`язку з тим, що відсутні правовстановлюючі документи на земельну ділянку, нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом та рекомендовано звернутись до суду (а.с.1,16).
Спадщина відумерлою не визнавалась.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Настасіївської сільської ради Миколаївського району Одеської області про визнання права на земельну ділянку в порядку успадкування за заповітом необхідно задовольнити.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 12, 19, 77, 81, 200, 258, 259, 263, 268 ЦПК України , суд -
В И Р І Ш И В:
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_5 в рівних частках, тобто по Ѕ частки кожній від земельної ділянки кадастровий номер 5123582800:01:002:0306 площею 7,7260 га, місце розташування земельної ділянки: Одеська область, Миколаївський район, Настасіївська сільська рада, дорога масив № НОМЕР_2 , ділянка № НОМЕР_3 , що належала на підставі рішення Миколаївського районного суду Одеської області від 26 серпня 2008 року (справа №2-617/2008 р.) ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , в порядку успадкування за заповітом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку, безпосередньо до Одеського апеляційного суду Одеської області протягом 30 днів з дня його проголошення.
У відповідності до ч.1 ст.273 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя: І.О.Парій
Суд | Миколаївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2019 |
Оприлюднено | 10.12.2019 |
Номер документу | 86204917 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Миколаївський районний суд Одеської області
Парій І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні