Ухвала
від 09.12.2019 по справі 910/17031/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позову без руху

м. Київ

09.12.2019Справа № 910/17031/19

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕСС-КУР`ЄР УКРАЇНА" (04053, м. Київ, провулок Киянівський, будинок 3-7; ідентифікаційний код: 34494387)

До Товариства з обмеженою відповідальністю ЛТС-МЕДІА (03047, м. Київ, проспект Перемоги, будинок 50; ідентифікаційний код: 42184734)

Про стягнення заборгованості у розмірі 50 537, 54 грн

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю ПРЕСС-КУР`ЄР Україна (далі-позивач) звернувся до Господарського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю ЛТС-МЕДІА (далі-відповідач) про стягнення боргу за договором поставки у розмірі 50 537, 54 грн

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконання відповідачем зобов`язань за дилерським договором № 51D від 01.07.2018, а саме порушення обов`язку оплати товару. У зв`язку з цим позивач просить стягнути з відповідача заборгованості за договором у розмірі 50 537, 54 грн (з яких 49 537, 54 грн - основна заборгованість; 1000 (одна тисяча) грн 00 коп - штраф). Також позивач просить стягнути з відповідача судовий збір у розмірі 1 921, 00 грн.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Відповідно до пункту 1 часини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України внормовано, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, а саме абзацом 27 пункту 2 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

В свою чергу пунктом 19 Правил визначено, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.

За змістом пункту 61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених Постановою №270 від 05.03.2009 Кабінету Міністрів України, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля . Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Відповідно, якщо копію позовної заяви надіслано поштою, то документом, який підтверджує надсилання, є фіскальний чек поштового відділення, опис вкладення у цінний лист. Крім того, підтвердженням, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якому зазначено номер накладної, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника з підтвердження, що інформація у даній накладній зазначена правильно.

Отже, на підтвердження направлення учасникам справи позовної заяви з додатками до позову обов`язково мають додаватися не лише описи вкладення, а й чеки (квитанції) поштового відділення, що підтверджують факт оплати відправником та надання відділенням зв`язку послуг з пересилання листів з описом вкладення.

Так, судом встановлено, що позивач надав накладну (службовий чек), фіскальний чек та опис вкладення у цінний лист, на підтвердження направлення відповідачеві копії позовної заяви з додатками. Проте, у описі вкладення у цінний лист на ім`я відповідача зазначено інший номер накладної, а саме: 02156 06082 386, тим часом як в поштовій накладній - 01256 06082 394, а у фіскальному чеку - 215600426655.

Відповідно до частини 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Частиною 5 статті 164 Господарського процесуального кодексу України внормовано, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

При цьому суд приймаючи позовну заяву, подану від імені сторони адвокатом, має пересвідчитися щодо наявності у адвоката саме повноважень щодо подачі до господарського суду позовної заяви від імені клієнта. Натомість ордер не містить переліку наданих клієнтом адвокату повноважень.

Як встановлено судом, дану позовну заяву підписано представником позивача - адвокатом - Бовтік І.О. на підтвердження повноважень якого був доданий ордеру серії КС № 079290 від 29.11.2019 , який виданий на підставі договору про надання правової допомоги/доручення органу (установи), уповноваженого на надання безоплатної правової допомоги № 2019/11-29 від 29.11.2019.

Відповідно до частини 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .

Згідно з частиною 1 статті 20 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема, складати заяви, скарги, клопотання, інші правові документи та подавати їх у встановленому законом порядку.

Адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій (ч. 4 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ).

Частиною 2 статт 61 Господарського процесуального кодексу України обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.

Вказане положення кореспондується із пунктом 12 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 № 41, в якому зазначено, ордер містить наступні реквізити: Обмеження повноважень, якщо такі передбачені договором про надання правничої (правової) допомоги (пп.12.8 п.12). Рішенням № 41 від 12.04.2019 Національної асоціації адвокатів України Ради адвокатів України Про затвердження Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги у новій редакції передбачено, що адвокати України можуть в строк до 01 січня 2022 року використовувати Типову форму ордера, виготовлену друкарським способом на замовлення ради адвокатів регіону (п.4 ). Таким чином до типових форм ордера виготовлених друкарським способом застосовуються положення пункту 14 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17.12.2012 № 36.

Суд звертає увагу представника позивача, що на зворотній стороні ордера мають вказуватися обмеження повноважень адвоката або зазначатися без обмежень повноважень . У разі відсутності на зворотній стороні ордера відмітки про обмеження повноважень адвоката на ведення справи клієнта, повноваження адвоката повинні підтверджуватись домовленістю сторін у договорі про надання правової допомоги, який засвідчує існування між клієнтом та адвокатом домовленості стосовно об`єму наданих йому повноважень, шляхом окремого визначення такої дії у договорі.

При цьому підписання та/або подання позову до суду є процесуальною формами реалізації повноважень з представництва.

Оскільки позивачем до позовної заяви не було долучено копії договору про надання правової допомоги/доручення органу (установи уповноваженого на надання безоплатної правової допомоги № 2019/11-29 від 29.11.2019, суд не має можливості пересвідчитися щодо обсягу повноважень, наданих адвокату клієнтом (позивачем), зокрема, наявність права у адвоката Бовтік І.О. на подачу позову до господарського суду та підписання позовної заяви від імені Товариства з обмеженою відповідальністю ПРЕСС-КУР`ЄР Україна .

За приписами пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно частин 2, 4, 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Порядок засвідчення копії документів визначений пунктами 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації "Вимоги до оформлення документів" (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003). За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається: - зі слів "Згідно з оригіналом, - назви посади, - особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, - дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису".

Копій письмових (електронних) доказів наявних в матеріалах позову не можуть вважатися належними доказами в розмінні Господарського процесуального кодексу України, оскільки не містять назви посади, особи, що засвідчувала копії, її ініціалів та прізвища, а також дати посвідчення копії.

Неправильно засвідчені або незасвідчені копії документів є недопустимими доказами фактичних обставин справи та є підставою для скасування судового рішення у справі (постанова Верховного суду від 11.07.2018 у справі № 904/8549/17).

Відповідно до пункту 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява має містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Суд зазначає, що позивачу необхідно зазначити суми судових витрат, які він поніс та очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Згідно з частиною 1 статті 162 Господарського процесуального кодексу України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Пунктом 3 частини 3 вказаної статті визначено, що позовна заява має містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Позивач вказує видаткові накладні за якими здійснювалась поставка товару (52 шт.) та видаткові накладні, за якими здійснювалось повернення товару у 2018-2019 (15 шт.) і була частково погашена заборгованість за договором.

Проте, позивачем не надано обґрунтованого розрахунку суми, що стягується.

Крім того, Суд встановив, що згідно з п. 10.2 Договору цей Договір пролонгується на кожний наступний рік, якщо не буде припинений письмовим повідомленням будь-якої із сторін, спрямованим іншій стороні не менше ніж за два місяці до дати закінчення його дії.

У тексті позовної заяви позивач вказує, що 28 грудня 2018 року отримав листа від відповідача про те, що з 20 грудня 2018 року директором відповідача є ОСОБА_1 . Сторони підписали акт звірки взаєморозрахунків, станом на 31.08.2019 заборгованість відповідача перед позивачем становить 99 519, 42 грн.

З огляду на те, що даного листа до позовної заяви додано не було, Суд пропонує позивачу надати завірену копію останнього разом із заявою на усунення недоліків позовної заяви.

З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.

Згідно з частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРЕСС-КУР`ЄР УКРАЇНА" без руху.

2. Встановити позивачеві строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

-надати детальний обґрунтований розрахунок позовних вимог, а саме зазначити суму поставленого товару, суму повернутого товару, а також залишок заборгованості з оплати товару;

- надати належні докази направлення копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача;

- подання до суду письмової заяви з доданням до неї доказів відповідно до статті 91 Господарського процесуального кодексу України;

- надати належним чином засвідчену копію договору про надання правової допомоги;

- надати належним чином засвідчену копію листа від відповідача, отриманого позивачем 28.12.2018.

4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили 09.12.2019 та оскарженню не підлягає.

Суддя Г.П. Бондаренко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.12.2019
Оприлюднено10.12.2019
Номер документу86208739
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/17031/19

Ухвала від 13.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 09.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні