Рішення
від 10.12.2019 по справі 399/581/18
ОНУФРІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 399/581/18

провадження № 2/399/106/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2019 року Онуфріївський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуюча - суддя Шуліка О.О.

за участю секретаря Бобрик І.О.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Успенської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Онуфріївського районного суду Кіровоградської області з позовною заявою до Успенсбкої сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області про визнання права власності на спадкове майно, а саме на житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті тітки - ОСОБА_2 .

Свої позовні вимоги мотивував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його тітка ОСОБА_2 , після її смерті залишилась спадщина, яка складається із житлового будинку , який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 . За життя його тітка склала заповіт, на його ім`я. Інших спадкоємців, зокрема тих, які б мали право на обов`вязкову частку у спадщині, немає. Звернувшись до нотаріальної контори для прийняття спадщини за заповітом, нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва, оскільки відсутній правовстановлюючий документ на будинок.

Ухвалою від 1 листопада 2019 року відкрито провадження у справі.

Позивач надіслав заяву про розгляд справи за його відсутності, позов підтримує.

Представник Успенської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області в судове засідання не зявився, направив клопотання про розгляд справи без її участі.

Відповідно до ч.1 та ч.4 статті 206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до ч.3 ст.211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України в зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу судом не здійснюється.

Суд, повно, обґрунтовано, всебічно та безпосередньо дослідивши всі наявні докази у справі, зясувавши всі обставини, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог та заперечень, приходить до наступного.

ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть від 25.06.2013 року серії НОМЕР_1 .

Судом встановлено, що після померлої ОСОБА_2 відкрилась спадщина на належне померлій за життя майно, а саме: житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Спадкоємцями спадкового майна ОСОБА_2 є ОСОБА_1 ,що підтверджується листом виданою Онуфріївською державною нотаріальною конторою.

Згідно заповіту від 27.08.1999 року померла ОСОБА_2 за своє життя заповідала все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що їй буде належати на день смерті і на що вона за законом матиме право ОСОБА_1 .

Частиною 1 ст. 1258 ЦК України передбачено, що спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.

Статтею 1261 ЦК України передбачено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

ОСОБА_1 звернувся з заявою до нотаріуса про прийняття спадщини після померлої ОСОБА_2

30.01.2018 року державним нотаріусом Онуфріївської державної нотаріальної контори,відмовлено у вчиненні нотаріальних дій, а саме було відмовлено у видачі свідоцтв про право на спадщину за заповітом на житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , у звязку з відсутністю правовстановлюючого документа на вказаний житловий будинок.

Згідно довідки виданої виконкомом Успенської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області встановлено, що згідно по господарської книги № 020281-1 власником житлового будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 була ОСОБА_2 .

Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Згідно розяснень наданих Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ від 16.05.2013 № 24-753/0/4-13 Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування , право власності спадкоємця на спадкове майно підлягає захисту в судовому порядку шляхом його визнання у разі, якщо таке право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності (ст. 392ЦК). Якщо документи, що засвідчують право власності на нерухоме майно, існували, проте були втрачені власником та не можуть бути відновлені в передбаченому законом порядку, застосуванню підлягає ст.392ЦК, відповідно до якої позов про визнання права власності може бути пред`явлений, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати власником документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до норм ч. 5 ст. 1268 ЦК незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини та згідно із ч. 3 ст. 1296 ЦК відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Виникнення у спадкоємця права на спадщину, яке пов`язується з її прийняттям, як майнового права зумовлює входження права на неї до складу спадщини після смерті спадкоємця, який не одержав свідоцтва про право на спадщину (статті 1296, 1297ЦК).

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

За правилами ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

В силу ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Статтею 1218ЦК України встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1267 ЦК України частки у спадщині кожного із спадкоємців за законом є рівними. Спадкоємці за усною угодою між собою, якщо це стосується рухомого майна, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них. Спадкоємці за письмовою угодою між собою, посвідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

Таким, чином враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача ґрунтуються на вимогах закону та підлягають задоволенню.

Судові витрати залишити по фактично понесеним.

Керуючись ст.ст.2-5, 76-81, 83, 141, 200, 206, 263-265 ЦПК України, ст.ст. 16, 328, 1216, 1217, 1218, 1220, 1268 ЦК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до Успенської сільської ради Онуфріївського району Кіровоградської області про визнання права власності на спадкове майно, задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Судові витрати залишити по фактично понесеним.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Кропивницького апеляційного суду через Онуфріївський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи,якому повне рішення небуло вручене у день його проголошення або складення, має правона поновлення пропущеного строкуна апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відомості про учасників справи:

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Відповідач: Успенська сільська рада Онуфріївського району Кіровоградської області, юридична адреса: Кіровоградської області, Онуфріївський район, с.Успенка, вул. Республіканська,11 код ЄДРПОУ № 04366436 ;

Суддя О.О. Шуліка

СудОнуфріївський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення10.12.2019
Оприлюднено11.12.2019
Номер документу86218413
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —399/581/18

Рішення від 10.12.2019

Цивільне

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області

Шуліка О. О.

Ухвала від 19.11.2019

Цивільне

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області

Шуліка О. О.

Ухвала від 01.11.2019

Цивільне

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області

Шуліка О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні