Справа № 2-н-406/10
У Х В А Л А
18 листопада 2019 року Залізничний районний суд міста Львова
в складі:
головуючого-судді Ліуша А.І.,
з участю секретаря Ващишин А.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Львові заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Прімоколект-Капітал про заміну сторони виконавчого провадження,-
В С Т А Н О В И В:
представник заявника звернувся до суду із заявою, в якій просить замінити стягувача Публічне акціонерне товариство Універсал Банк у справі № 2-н-406/10 за позовом Публічного акціонерного товариства Універсал Банк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором. 16 лютого 2010 року видано судовий наказ, згідно з яким стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь Публічного акціонерного товариства Універсал Банк заборгованість за кредитним договором від 25 липня 2008 року у розмірі 33318,11 гривень.
Представник заявника у судове засідання не з`явився, однак звернувся до суду із клопотанням про розгляд справи за його відсутності, позов підтримує, просить його задовольнити, а тому згідно ст. 442 ЦПК України, суд вважає, що справу можна вирішити у його відсутності, на підставі наявних у ній даних та доказів.
У зв`язку із неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Вивчивши матеріали заяви, суд приходить до переконання, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається із змісту ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою, зокрема, внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Згідно з ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження у разі вибуття однієї з сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду з заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до змісту правової позиції, викладеної у Постанові Верховного Суду України від 20 листопада 2013 року № 6-122цс13 заміна кредитора у зобов`язанні можлива з підстав відступлення права вимоги, правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача.
Крім цього, із змісту вказаної постанови Верховного Суду України, вбачається, що згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
Судом встановлено, що 14 листопада 2016 року Публічне акціонерне товариство Універсал Банк та Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Прімоколект-Капітал уклали Договір про відступлення права вимоги № UB-OP/16-132.
Відповідно до умов Договору про відступлення прав вимоги № UB-OP/16-132 від 14 листопада 2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Прімоколект-Капітал набуло статусу нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до осіб, які були боржниками Публічного акціонерного товариства Універсал Банк , включно і до ОСОБА_1 .
Враховуючи наведене, та те що, відповідно до змісту правової позиції, викладеної у Постанові Верховного Суду України від 20 листопада 2013 року № 6-122цс13 заміна кредитора у зобов`язанні можлива з підстав відступлення права вимоги, правонаступництва (смерть фізичної особи, припинення юридичної особи) тощо й до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, у тому числі бути стороною виконавчого провадження шляхом подання ним та розгляду судом заяви про заміну стягувача, суд приходить до переконання, що подана заява є підставною та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.55, 258-261, 442, 353, 354 ЦПК України, ст. 512, 514 ЦК України, ст.15 Закону України Про виконавче провадження , суд
П О С Т А Н О В И В:
заяву задовольнити.
Замінити стягувача Публічне акціонерне товариство Універсал Банк у виконавчому провадженні з примусового виконання судового наказу № 2-н-406/10, виданого Залізничним районним судом міста Львова, про стягнення з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства Універсал Банк заборгованості за кредитним договором від 25 липня 2008 року на його правонаступника Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Прімоколект-Капітал (код ЄДРПОУ 36676934, юридична адреса: місто Львів, вулиця Смаль-Стоцького, 1, р/р НОМЕР_1 в АТ Райффайзен Банк Аваль , МФО 380805).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: /підпис/ Ліуш А.І.
Копія вірна.
Суддя: Ліуш А.І.
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2019 |
Оприлюднено | 11.12.2019 |
Номер документу | 86232265 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Залізничний районний суд м.Львова
Ліуш А. І.
Цивільне
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Вітковський С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні