СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"11" грудня 2019 р. Справа № 922/569/19
Суддя - доповідач: Гребенюк Н.В.
розглянувши апеляційну скаргу позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Слобожанка", м. Дніпро, (вх. №3749 Х/3) на ухвалу господарського суду Харківської області від 13.05.2019 (суддя Ольшанченко В.І., повний текст складено і підписано 17.05.2019) у справі № 922/569/19
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Слобожанка", м. Дніпро,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Регіональне відділення Фонду державного майна України по Харківській області, м. Харків,
про визнання пункту додаткової угоди укладеним в редакції позивача, -
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Слобожанка" (надалі - позивач) подало Господарському суду Харківської області позовну заяву до Державного підприємства "Український науково-технічний центр металургійної промисловості "Енергосталь" (надалі - відповідач), в якій просить визнати пункт 1 додаткової угоди №8 від 30.05.2008 до договору оренди №А-14 від 01.12.2001 укладеним в наступній редакції: "1. Викласти пункт 10.1. розділу 10 "Строк чинності, умови зміни та припинення Договору" в наступній редакції: "10.1. Цей договір діє з 01.12.2001 року до 31.12.2028 року".
Ухвалою господарського суду Харківської області від 13.05.2019 задоволено клопотання Державного підприємства "Український науково-технічний центр металургійної промисловості "Енергосталь" про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням Господарського суду Харківської області по справі №922/3088/16. Задоволено заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Слобожанка" про зупинення провадження у справі №922/569/19 до набрання законної сили судового рішення у справі №922/1332/19. Зупинено провадження у справі №922/569/19 до вирішення пов`язаних з нею інших справ №922/3088/16 та №922/1332/19.
Позивач з ухвалою господарського суду першої інстанції не погодився, звернувся до Східного апеляційного с господарського суду з апеляційною скаргою в якій, посилаючись на неповне з`ясування судом обставин, що мають значення для справи, на невідповідність висновків суду обставинам справи, просить скасувати ухвалу суду першої інстанції в частині зупинення провадження у даній справі до вирішення пов`язаною з нею справи № 922/3088/16. Також, апелянт просить поновити строк для звернення з апеляційною скаргою на вищевказану ухвалу суду.
10.12.2019 системою автоматизованого розподілу судових справ між суддями для розгляду справи №922/569/19 визначено колегію суддів Східного апеляційного господарського суду у складі: головуючий суддя (суддя-доповідач) Гребенюк Н.В., суддя Білецька А.М., суддя Медуниця О.Є.
Розглянувши вказану апеляційну скаргу на предмет дотримання заявником процесуальних норм, суддя-доповідач дійшов висновку про залишення її без руху, враховуючи таке.
Відповідно до статті 129 Конституції України основними засадами судочинства є, зокрема, забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасники справи, яка є предметом судового розгляду, та інші особи мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Разом із цим, положеннями статті 258 Господарського процесуального кодексу України на заявників апеляційних скарг покладено обов`язок щодо надання до апеляційної скарги доказів сплати судового збору.
Відповідно до частини другої статті 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» .
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що при зверненні до господарського суду встановлені ставки судового збору в таких розмірах:
- за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду; апеляційних скарг у справі про банкрутство; заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги;
- за подання апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи, що ухвала є однією із форм судового рішення та те, що статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено ставку судового збору за подання до господарського суду апеляційної і касаційної скарг на всі ухвали суду без винятку - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, а розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який був встановлений станом на 01.01.2019, складає 1 921,00 грн, то судовий збір на оскаржувану ухвалу мав бути сплачений в сумі 1 921,00 грн.
Проте, перевіркою матеріалів апеляційної скарги встановлено, що апеляційну відповідачем подано з порушенням вимог п. 2 ч.3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України, а саме: до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Крім того, відповідно до пункту 3 частини третьої статті 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Згідно вимог, викладених у статті 259 Господарського процесуального кодексу України, особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Відповідно до частини другої статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Однак, апелянтом до апеляційної скарги не додано доказів надсилання її копії відповідачу у справі та третій особі, а саме, Державному підприємству "Український науково-технічний центр металургійної промисловості "Енергосталь", м. Харків та Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Харківській області, м. Харків.
Враховуючи вищевикладене та те, що частиною 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу встановлено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, та відповідно апеляційна скарга підлягає залишенню без руху.
З врахуванням викладеного, суддя-доповідач дійшов висновку, що апелянтом не було виконано вимог пунктів 2, 3 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до статті 260 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 174, ст. 234, ч.1, п.2, п. 3 ч.3 ст. 258, ст. ст. 260 Господарського процесуального кодексу України, суддя-доповідач
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Слобожанка", м. Дніпро, на ухвалу господарського суду Харківської області від 13.05.2019 у справі № 922/569/19 залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Торгівельний будинок "Слобожанка", м. Дніпро, усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, а саме: надати суду докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, а також докази надсилання її копії відповідачу у справі та третій особі.
3. Роз`яснити апелянту, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Cуддя - доповідач Н.В. Гребенюк
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2019 |
Оприлюднено | 12.12.2019 |
Номер документу | 86243800 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Гребенюк Наталія Володимирівна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Гребенюк Наталія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні