ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
про залишення заяви про відкриття провадження
у справі про банкрутство без руху
11 грудня 2019 року Справа № 926/2807-б/19 Суддя Господарського суду Чернівецької області Ковальчук Тетяна Іванівна , розглянувши матеріали
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівцігаз Збут» , м. Чернівці,
до Приватного акціонерного товариства «Бізнес-Центр «Альбатрос» , м. Чернівці,
про відкриття провадження у справі про банкрутство,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Чернівецької області 10.12.2019 р. надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівцігаз Збут» до Приватного акціонерного товариства «Бізнес-Центр «Альбатрос» про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Заява обгрунтована тим, що заборгованість Приватного акціонерного товариства «Бізнес-Центр «Альбатрос» перед кредитором складає 36486,38 грн., з них 32199,87 грн. - основний борг, 3677,33 грн. пені, 325,68 грн. 3% річних , 283,50 грн. інфляційних втрат та 176,20 грн. судового збору, заборгованість не забезпечена заставою майна боржника і ним не сплачена ані добровільно, ані в примусовому порядку.
Перевіривши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівцігаз Збут» і додані до неї документи на відповідність вимогам статті 34 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), суд дійшов висновку, що заява цим вимогам не відповідає.
Так, до заяви не додано доказів сплати судового збору, авансування винагороди арбітражному керуючому, надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
В той же час, відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 34 КУзПБ до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються, зокрема, докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті, докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень, докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
Згідно з частиною 1, пунктом 9 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір за подання заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство складає 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, що на день звернення кредитора з заявою до господарського суду становить 19240,00 грн. (10 х 1921,00 грн., ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» ).
Відповідно до частини 1 статті 3, частини 6 статті 12 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України «Про міжнародне приватне право» , Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
З 21.10.2019 р. Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» втратив чинність, замість нього набув законної сили Кодекс України з процедур банкрутства.
Частиною 1 статті 2 КУзПБ унормовано, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Частиною 3 статті 37 КУзПБ передбачено, що господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Аналогічна вимога щодо заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство міститься в абзацах 2, 5 частини 2 статті 34 КУзПБ.
У відповідності до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом 5-ти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та встановлює спосіб і строк усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням наведених обставин суд дійшов висновку, що заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівцігаз Збут» про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Бізнес-Центр «Альбатрос»слід залишити без руху та встановити заявнику строк для усунення вказаних у цій ухвалі недоліків позовної заяви.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до частин 3, 4 статті 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного, керуючись ст. 2, ч. 2 ст. 34, ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 3, 12, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівцігаз Збут» (м. Чернівці, вул. Винниченка, 9-А, код ЄДРПОУ 39584988) до Приватного акціонерного товариства «Бізнес-Центр «Альбатрос» (м. Чернівці, вул. Головна, 29, код ЄДРПОУ 01973638) про відкриття провадження у справі про банкрутство залишити без руху.
2. Заявнику у строк протягом десяти днів з дня вручення цієї ухвали усунути названі в цій ухвалі недоліки, а саме надати до суду:
2.1) докази сплати судового збору в установлених розмірі і порядку;
2.2) докази авансування винагороди арбітражному керуючому;
2.3) докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала підписана 11.12.2019 р.
Суддя Т.І. Ковальчук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2019 |
Оприлюднено | 12.12.2019 |
Номер документу | 86245235 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні