Справа № 143/1159/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.12.2019 року м. Погребище
Погребищенський районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Марченко Л.В.,
з участю секретаря Мельніченко Т.Б.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні Погребищенського районного суду справу за позовом ОСОБА_1 до Білашківської сільської ради Погребищенського району Вінницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом,-
Встановив:
08 жовтня 2019 року ОСОБА_1 , звернувся до суду з цим позовом, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його баба, ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про її смерть серії НОМЕР_1 , актовий запис № 93.
Факт родинних відносин між ним та спадкодавцем підтверджується свідоцтвами про народження, його та його матері, ОСОБА_3 , а також свідоцтва про її одруження.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина, яка складається з земельної ділянки, яка розташована на території Білашківської сільської ради та посвідчена державним актом на право власності на земельну ділянку, серії ЯА № 504594.
За життя спадкоємницею було зроблено заповітне розпорядження, яким вона заповіла своєму сину, ОСОБА_4 право на земельну ділянку. ОСОБА_4 від спадкового майна відмовився (а.с. 12-13).
Крім нього, спадкоємицею на успадкування майна була його мати, дочка спадкодавці, ОСОБА_3 , яка померла раніше своє матері, а саме: 05 серпня ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 11).
Враховуючи викладене він є єдиним спадкоємцем на успадкування майна, що належало ОСОБА_2 .
При його зверненні до нотаріального органу в частині видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, йому було роз`яснено, що відповідно до підпункту 4.15, пункту 4, глави 10,11 розділу Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України , затвердженого Наказом міністерства Юстиції України № 296/5 від 22.02.2012 року, видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягав державній реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів про належність цього майна спадкодавцеві.
В видачі свідоцтва про право на спадщину було відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів, а саме: оригінала державного акта на право власності на земельну ділянку.
В нотаріальний орган ним було надано тільки копію державного акта. Оригінал документа за невстановлених обставин спадкодавцем за житгя був втрачений, про його втрату зроблено оголошення в засобах масової інформації.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, проте подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача Білашківської сільської ради в судове засідання не з`явився, направив до суду заяву № 246 від 11.11.2019 в якій позовні вимоги визнав в повному обсязі, проти задоволення позову не заперечував, справу просив розглянути у його відсутності.
Від сторін надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності, що відповідає вимогам ч. 3ст. 211 ЦПК України , у зв`язку з чим в силу ч. 2ст. 247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З`ясувавши позиції сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.
Згідно з ч. 1 ст. 82 ЦПК України , обставини визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
У відповідності до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дані правовідносини у системному зв`язку регулюються:
-ч.1 ст. 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав і основоположних свобод, яка передбачає право на ефективне мирне володіння майном;
-ст.328 ЦК України, за змістом якої фізична або юридична особа може набути право власності на підставах, що не заборонені законом;
-ст.392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності;
-ст.1218 ЦК України, відповідно до якої, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Оскільки в судовому засіданні беззаперечно доведено, що після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 10), була власником земельної ділянки площею 2,5500 га, що підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 504594 (а.с. 16), звітом з експертної грошової оцінки земельної ділянки висновок про вартість об`єкту оцінки (а.с. 17). У встановлений законом строк позивач по справі ОСОБА_1 , як єдиний спадкоємець за законом, подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, однак державним нотаріусом Погребищенської державної нотаріальної контори Вінницької області у видачі свідоцтва про право на спадщину йому було відмовлено, в зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів (а.с. 14), то з метою захисту майнових прав позивача, необхідно визнати за ним право власності на це майно.
Судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог (ч. 1 ст. 141 ЦПК України ).
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю. Частиною 6 ст. 141 ЦПК України передбачено, що якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Ставка судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру встановлена у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ). Тобто, станом на день розгляду справи в суді, мінімальна ставка судового збору за позовами майнового характеру становить 768 гривень 40 копійок.
Керуючись ст. ст. 12, 13, 82, 200, 206, 211, 247, 258, 263-265, 354ЦПК України , суд,-
Вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , (ід.н. НОМЕР_2 , мешканець АДРЕСА_1 ) , право власності у порядку спадкування за законом на земельну ділянку, площею 2, 5500 га, кадастровий номер 0523481000:04:000:0072, яка розташована на території Білашківської сільської ради Погребищенського району Вінницької області, що належала спадкодавцю ОСОБА_2 на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 504594, виданого Погребищенською районною державною адміністрацією.
Стягнути з Білашківської сільської ради Погребищенського району Вінницької області на користь держави судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 768 грн. 40 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, через Погребищенський районний суд.
Суддя
Суд | Погребищенський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2019 |
Оприлюднено | 11.12.2019 |
Номер документу | 86245763 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Погребищенський районний суд Вінницької області
Марченко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні