КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 391/840/19
Провадження № 2/391/272/19
У Х В А Л А
14.11.2019селище Компаніївка
Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Мумига І.М., розглянувши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області та головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання права на земельну ділянку в порядку спадкування за законом ,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить визнати за нею, як за спадкоємцем п`ятої черги, після смерті бабусі, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право на земельну ділянку площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області в порядку спадкування та зобов`язати головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області надати їй дозвіл на розроблення документації із землеустрою на земельну ділянку.
Проте, при поданні заяви до суду мали місце порушення вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України, а саме:
До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини.
Згідно ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
При подачі заяви до суду позивачем не надано доказів відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, а також відмови від її прийняття , а саме: витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, витяг заборон на відчуження та витяг зі Спадкового реєстру ( заповіти/спадкові договори) і таке інше.
Позивачем не надано належних доказів щодо вчинення дій для прийняття спадщини, передбаченого згідно ст. 1270 ЦК України .
Порядок оплати та розміри ставок судового збору визначено Законом України Про судовий збір
Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 01.11.2011 року, судовий збір справляється у відповідному розмірі від
прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у місячному розмірі, встановленого Законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни
позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» від 01.11.2011 року, об»єктами справляння судового збору є подання до суду позовної заяви та іншої заяви передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно п.п. 1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 01.11.2011 року за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою підлягає сплаті судовий збір 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п.п. 2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 01.11.2011 року за подання до суду позовної заяви не майнового характеру, яка подана фізичною особою підлягає сплаті судовий збір 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2019 року сума судового збору з розрахунку 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 768,40 грн.
Згідно ст. 6 ч. 3 Закону України «Про судовий збір» від 01.11.2011 року за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
При подачі позову до суду, позивач частково сплатила судовий збір в сумі 768,40 грн., про що свідчить квитанція про сплату судового збору за номером 0.0.1520776086.1 від 13.11.2019 року.
Частиною 1 ст. 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 175 , 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовна заява має недоліки, позивачем недоплачено судовий збір за ще одну вимогу в сумі 768,40 грн., не надано відмову нотаріуса щодо видачі свідоцтва на право на спадщину, не надано доказів відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, а також відмови від її прийняття , а саме: витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, витяг заборон на відчуження та витяг зі Спадкового реєстру ( заповіти/спадкові договори) і таке інше, за таких обставин, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись ст.ст. 175 , 185 , 258-260 ЦПК України , -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Нечаївської сільської ради Компаніївського району Кіровоградської області та головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання права на земельну ділянку в порядку спадкування за законом - залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, десять днів з дня отримання позивачем ухвали.
Роз`яснити позивачці, що в разі якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.М.Мумига
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2019 |
Оприлюднено | 12.12.2019 |
Номер документу | 86255866 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Мумига І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні