Комінтернівський районний суд м.Харкова
Провадження № 6/641/295/2019 Справа № 2-1794/10
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 грудня 2019 року Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого- судді Григор`єва Б.П.
секретаря судових засідань - Максимової Т.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Харкові цивільну справу за заявою ТОВ Фінансова компанія Укрфінстандарт про заміну сторони виконавчого провадження,
в с т а н о в и в:
Представник ТОВ Фінансова компанія Укрфінстандарт звернувся до суду з вказаною заявою, в якій просить замінити сторону виконавчого провадження, а саме: стягувача - АТ УкрСиббанк на його правонаступника - ТОВ Фінансова компанія Укрфінстандарт .
В судове засідання учасники справи не з`явилися.
Суд, дослідивши матеріали заяви про заміну сторони виконавчого провадження, приходить до наступного.
З інформації, наданої головою Комінтернівського районного суду м. Харкова, вбачається, що цивільну справу № 2-1794/2010 за позовом ПАТ УкрСиббанк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, згідно з актом про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду, знищена у зв`язку з закінченням строку зберігання, що дає підстави вважати втраченим судове провадження по вказаній цивільній справі.
В архіві збереглося лише заочне рішення.
Зазначені обставини, на думку суду, є перешкодою для розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження.
Відповідно ст. 489 ЦПК України , втрачене судове провадження у цивільній справі може бути відновлене за заявою учасника справи або за ініціативою суду.
У зв`язку з цим, та з огляду на відсутність у законодавстві переліку підстав для ініціювання судом питання про відновлення втраченого судового провадження, слід наголосити, що ініціювання судом питання про відновлення втраченого судового провадження може мати місце у всіх випадках, коли це є необхідним для захисту прав та інтересів осіб, які брали участь у справі або чиїх прав та обов`язків вона безпосередньо стосується.
Отже, суд вважає необхідним за ініціативою суду спочатку вирішити питання відновлення втраченого судового провадження по цивільній справі № 2-1794/2010, оскільки наявні передбачені процесуальним законодавством підстави для такого відновлення.
Відповідно п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України , суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку, зокрема, цивільного судочинства.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених п. 6 ч. 1 ст. 251 цього Кодексу - до набрання законної сили судовим рішенням, від якого залежить вирішення справи.
Враховуючи положення ч. 1 ст. 251 ЦПК України та наявну неможливість розгляду заяви представника ТОВ Фінансова компанія Укрфінстандарт про заміну сторони виконавчого провадження до розгляду справи про відновлення провадження у цивільній справі за позовом ПАТ УкрСиббанк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням по цивільній справі про відновлення втраченого судового провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 251 , 253 , 259 , 488, 489 ЦПК України , суд,-
у х в а л и в:
Ініціювати розгляд справи про відновлення втраченого судового провадження в цивільній справі № 2-1794/2010 за позовом ПАТ УкрСиббанк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, закінченої ухваленням рішення.
Передати канцелярії Комінтернівського районного суду м. Харкова копію цієї ухвали для виконання вимог п.п. 15.2 п. 15 ч. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України та реєстрації цивільної справи про відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі № 2-1794/2010 за позовом ПАТ УкрСиббанк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, закінченої ухваленням рішення.
Зупинити провадження у цивільній справі за заявою представника ТОВ Фінансова компанія Укрфінстандарт про заміну сторони виконавчого провадження до набрання законної сили судовим рішенням у цивільній справі про відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі № 2-1794/2010.
Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Згідно п.п. 15.5 п. 15 Розділу XIIІ Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу в цій частині згідно ч. 2 ст. 353 ЦПК України включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя -Б. П. Григор`єв
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2019 |
Оприлюднено | 12.12.2019 |
Номер документу | 86259325 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Григор'єв Б. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні