КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/9561/19

Провадження № 1-кс/234/8890/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

06 грудня 2019 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Кравченко О.Ю., за участю секретаря Малушка С.В., слідчого Чапланова А.В.,

розглянув клопотання слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Чапланова А.В., яке погоджене з прокурором військової прокуратури Донецького гарнізону Савватеєвим М.В., у кримінальному провадженні № 42019051100000085 від 18.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,-

ВСТАНОВИВ:

04 грудня 2019 року до Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Чапланова А.В. про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, у якому зазначив, що у провадженні Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську перебувають матеріали кримінального провадження № 42019051100000085 від 18.03.2019 за підозрою ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в порушення ст. 7 Закону України Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори , Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 770 від 06.05.2000 Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вчинили злочин у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин за наступних обставин.

Так, в м. Добропіллі Донецької області тривалий час проживає громадянин ОСОБА_1 , який працює на посаді рятувальника ДПРЧ 97 ГУ ДСНС України в Донецькій області. Із ОСОБА_1 у м. Добропілля Донецької області проживає тимчасово безробітний громадянин ОСОБА_2 , який знайомий із ОСОБА_1 тривалий час.

Так, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у невстановлений досудовим слідством час, маючи прямий умисел, спрямований на порушення встановленого ст. 7 Закону України Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори порядку обігу психотропних речовин, незаконно, керуючись корисливим мотивом, при невстановлених досудовим слідством обставинах домовились про виготовлення психотропної речовини - метамфетаміну, з метою подальшого її збуту третім особам.

У невстановлений слідством час та місці ОСОБА_1 та ОСОБА_2 виготовили з метою збуту психотропну речовину - метамфетамін, з метою подальшого її збуту третім особам.

Так, у лютому 2019 року у невстановлений досудовим розслідуванням день та час, громадянка ОСОБА_3 познайомилася із ОСОБА_1 в м. Добропілля Донецької області в приміщенні клубу гральних автоматів Українська Національна лотерея ( Клубничка ), яке знаходиться за адресою: м. Добропілля, вул. І. Котляревського, 24, де ОСОБА_1 запропонував ОСОБА_3 придбати в нього психотропну речовину, а саме метамфетамін для особистого вживання.

В подальшому, в ході неодноразових зустрічей між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 , вони досягли домовленості про збут останній ОСОБА_1 психотропної речовини - метамфетамін, шляхом особистого передавання вказаної психотропної речовини за грошову винагороду.

Після того, продовжуючи свій спільний злочинний умисел із ОСОБА_2 на збут психотропної речовини - метамфетамін, ОСОБА_1 22.07.2019, близько 15 год. 30 хв., перебуваючи неподалік від зупинки громадського транспорту, яка розташована біля частини ДСНС в смт. Білецьке Добропільського району Донецької області, незаконно збув громадянці ОСОБА_3 психотропну речовину - метамфетамін вагою 0,0973г, за що отримав від останньої грошові кошти в сумі 1600 гривень.

Окрім того, 10.09.2019, близько о 07 год. 20 хв., ОСОБА_1 , перебуваючи неподалік від частини ДСНС в смт. Білецьке Добропільського району Донецької області, діючи умисно, за грошову винагороду у розмірі 2300 гривень, незаконно збув ОСОБА_3 речовину, схожу на метамфетамін, після чого ОСОБА_1 було затримано працівниками правоохоронних органів з вилученням заздалегідь ідентифікованих грошових коштів.

У вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, підозрюється ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Завидо-Кудащеве Добропільського району Донецької області, громадянин України, раніше не судимий, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , рятувальник ДПРЧ 97 ГУ ДСНС України в Донецькій області.

У вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, підозрюється ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Добропілля Донецької області, громадянин України, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 .

У вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, підозрюється ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Добропілля Донецької області, громадянин України, фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 .

У зв`язку з вищезазначеними обставинами, на даний час необхідно провести комплекс заходів забезпечення кримінального провадження, з метою швидкого та повного розслідування кримінального провадження з тим, щоб виявити обсяг наслідків, спричинених даними особами, а також всіх осіб причетних до викладеної вище злочинної діяльності, визначити обсяг вини кожного з них, за для правильної та неупередженої кваліфікації діяння, та притягнути кожного винного до відповідальності.

З огляду на викладене, враховуючи, що іншими способами виявити та дослідити обставини кримінального правопорушення, які мають суттєве значення для встановлення істини не можливо, з метою перевірки вказаної інформації, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до документів - електронних носіїв інформації.

Так, під час своєї протиправної діяльності ОСОБА_2 користувався номером телефону з мобільним оператором ПрАТ ВФ Україна : НОМЕР_1 ; ОСОБА_1 , користувався номером телефону з мобільним оператором ПрАТ ВФ Україна : НОМЕР_2 ; ОСОБА_3 користувалася номером телефону з мобільним оператором ПрАТ ВФ Україна : НОМЕР_3 .

З`ясування обставин часу та місця телефонних розмов, встановлення місцезнаходження та переміщення осіб на час вчинення кримінального правопорушення зазначених абонентів має істотне значення для встановлення істини у справі в частині підтвердження показань вищевказаних свідків.

Вказане надасть слідству можливість підтвердити факт спілкування, окрім іншого, ОСОБА_2 з ОСОБА_1 та особами, яким збувалась психотропна речовина, місця їх перебування та інше, обставини яких, є предметом розслідування у вказаному кримінальному провадженні.

Документи (електронні носії інформації), що місять відомості про дату, час направлення телефонних з`єднань зазначених вище абонентів відносять до документів, які містять охоронювану законом таємницю та не можуть бути отримані слідством іншим чином, ніж за відповідною ухвалою суду.

Відомості про дату, час, направлення телефонних розмов зазначеного абоненту та зони обслуговування базових станцій оператора мобільного зв`язку, на території яких відбувались ці з`єднання, зберігаються на електронних носіях інформації, володільцем яких є ПрАТ ВФ Україна , розташоване за адресою: 01601, місто Київ, вулиця Лейпцизька, буд. 15.

Іншими способами довести викладені обставини не видається за можливе, оскільки необхідні відомості зберігаються виключно у операторів мобільного зв`язку, що надають відповідні послуги, а саме ПрАТ Водафон Україна , розташованого за адресою: м. Київ, вул. вул. Лейпцизька, буд. 15 та отримати ці відомості інакше ніж шляхом надання тимчасового доступу до документів (електронних носіїв), що їх містять, неможливо.

Виходячи з того, що дана інформація може бути використаною як доказ, враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, в яких буде відображена вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому для досягнення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування у даному провадженні є потреба в отриманні (вилученні) такої інформації, яка перебуває в оператора мобільного зв`язку ПрАТ ВФ Україна .

Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, заслухавши слідчого, який наполягав на задоволенні клопотання з підстав зазначених у ньому дійшов таких висновків.

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст.161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42019051100000085 від 18.03.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, відповідає вимогам ст.160 КПК України та погоджено з прокурором.

В клопотанні зазначені наступні речі та документи: документи, які містять інформацію про з`єднання кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг , які перебувають у володінні оператора телекомунікації - ПрАТ ВФ Україна .

Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України вказані документи ПрАТ ВФ Україна належать до охоронюваної законом таємниці.

Враховуючи положення п.п.5, 7, 12 ч.1 ст. 39 Закону України Про телекомунікації , за якими оператори телекомунікації зобов`язані вести достовірний облік телекомунікаційних послуг, що надаються споживачеві, зберігати записи про надані телекомунікаційні послуги та надавати інформацію про надані телекомунікаційні послуги, наявні підстави вважати, що документи, які містять інформацію про зв`язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, наявні у документації юридичної особи - ПрАТ ВФ Україна .

Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи перебувають у володінні оператора телекомунікацій ПрАТ ВФ Україна , самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, що містяться в цих документах будуть використані як докази, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо, а їх вилучення необхідно для досягнення мети отримання доступу до документів, клопотання слідчого підлягає задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.159-166 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Чапланова А.В., яке погоджене з прокурором військової прокуратури Донецького гарнізону Савватеєвим М.В., у кримінальному провадженні № 42019051100000085 від 18.03.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати слідчим Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Краматорську Чапланову Анатолію Васильовичу, Симоняну Рінаду Славіковичу, Сліденку Петру Вікторовичу, Андрєєву Євгену Олександровичу, Захарову Станіславу Вадимовичу, Теличку Максиму Сергійовичу, Саварцю Андрію Володимировичу, Герасименку Сергію Сергійовичу, Костюкову Олександру Анатолійовичу, Симоненко Альоні Юріївні, Петровій Юлії Володимирівні, Станіславському Станіславу Андрійовичу, або будь-якій іншій особі на підставі доручення слідчого в порядку ст. 40 КПК України, тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні оператора телекомунікації (мобільного зв`язку) ПрАТ ВФ Україна , яке розташоване за адресою м.Київ, вул.Лейпцизька, 15, стосовно надання телекомунікаційних послуг, а саме в друкованому та електронному вигляді, по наступним абонентським номерам мобільного оператора ПрАТ ВФ Україна : НОМЕР_4 , який використовує для спілкування ОСОБА_2 ; НОМЕР_5 , який використовує для спілкування ОСОБА_1 ; НОМЕР_6 який використовує для спілкування ОСОБА_3 , за період часу з 22.05.2019 по 10.09.2019, включно, у вигляді вхідних, вихідних дзвінків, дзвінків нульової тривалості із зазначенням використовуваних у мобільному терміналі сім - карт, з`єднання даних сім-карт, дати часу, адрес та азимутів базових станцій, через які здійснюються вхідні та вихідні дзвінки, переадресація, а також ІМЕІ мобільних терміналів, в яких знаходилась сім - картка, з можливістю вилучення належним чином завірених копій.

Строк дії ухвали встановити до 04.01.2020 року.

Роз`яснити, що згідно ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя О. Ю. Кравченко

Дата ухвалення рішення 06.12.2019
Зареєстровано 12.12.2019
Оприлюднено 12.12.2019

Судовий реєстр по справі 234/9561/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 16.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 09.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 05.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 05.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 03.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 03.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 02.12.2019 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 31.10.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 31.10.2019 Донецький апеляційний суд Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону