Рішення
від 11.12.2019 по справі 935/2020/19
КОРОСТИШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 935/2020/19

Провадження № 2/935/1013/19

РІШЕННЯ

Іменем України

11 грудня 2019 року м.Коростишів

Коростишівський районний суд Житомирської області в складі :

головуючої судді - Янчук В.В.

зі секретарем судового засідання - Кумечко С.М.

розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду м. Коростишів цивільну справуза позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Торчинської сільської ради Коростишівського району Житомирської області про визнання додаткового строку для прийняття спадщини ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду із вказаним позовом, мотивуючи своє звернення наступним.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її дід ОСОБА_2 . Відповідно до заповіту від 03.12.2007, що зареєстрований № 104, посвідчений Торчинською сільською радою Коростишівського району Житомирської області, ОСОБА_2 заповів все своє майно ОСОБА_3 , який спадщину не прийняв. Позивач є спадкоємцем за законом. Після смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно, в тому числі земельна ділянка, що розташована на території Торчинської сільської ради. В серпні 2019 звернулась до приватного нотаріуса Коростишівського районного нотаріального округу Чевкоти О.А. з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на майно, що належало померлому, однак постановою нотаріуса від 29.08.2019 року за №272/02-31 позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва у зв`язку з пропуском встановленого законодавством строку з дня смерті спадкодавця для подачі заяви про прийняття спадщини . Позивач зазначила, що в силу поважних причин не звернулась до нотконтори з письмовою заявою про прийняття спадщини, а тому просить визначити їй додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті діда, ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвалою суду від 14.11.2019 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Позивач ОСОБА_1 в підготовче засідання не з`явилась, на адресу суду направила заяву, в якій просить розглядати справу в її відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Відповідач - Торчинська сільська рада в підготовче засідання свого представника не направили, про час та місце проведення засідання повідомлені належним чином. 03.12.2019 на адресу суду подали заяву відповідно до якої просили здійснювати розгляд справи без участі їх представника. Позовні вимоги визнають в повному обсязі, будь - яких інших заяв та клопотань суду не подавали.

Враховуючи те, що в судове засідання не з`явились всі особи, які беруть участь у справі, а тому фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, що відповідає положенням ч.2 ст.247 ЦПК України .

У відповідності з частиною 4 статті 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Згідно з вимогами ч.ч.3, 4 ст.200 ЦПК України , суд вважає за можливе ухвалити рішення у підготовчому засіданні.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо ухвалити за відсутності сторін, що відповідає положенню частини 3 статті 211 ЦПК України .

Дослідивши матеріали справи, на засадах змагальності та в межах позовних вимог, суд дійшов наступного висновку.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 . Вказана обставина підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 (а.с.9).

Ступінь родинних відносин померлого ОСОБА_2 та позивача ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, а саме: копіями свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 та НОМЕР_3 (а.с.7,8), копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_4 (а.с.7)

З постанови про відмову у вчиненні нотаріальних дій № 272/02-31 від 29.08.2019 р. слідує, що в серпні 2019 ОСОБА_4 , представник за довіреністю ОСОБА_1 звернувся до приватного нотаріуса Коростишівського районного нотаріального округу з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 , однак позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв`язку з тим, що остання не прийняла спадщину у порядку та строки встановлені чинним законодавством. (а.с.11).

Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до положень ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30.05.2008р. № 7, вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Враховуючи обставини на які посилається позивач в своєму позові, є спадкоємцем за законом, інші спадкоємці до нотаріуса не звертались, суд вважає, що зазначені позивачем обставини є поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини та за можливе визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті діда ОСОБА_2 , який помер, ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Таким чином, суд вважає необхідним позов ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.12,13,81,259,263-265, 352 ЦПК України, ст.1272 ЦК України суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 додатковий строк терміном два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили для подачі заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду через Коростишівський районний судшляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст рішення суду складено: 11 грудня 2019 року.

Сторони у справі:

Позивач : ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_5 .

Відповідач: Територіальна громада в особі Торчинської сільської ради Коростишівського району, Житомирська область, місце знаходження: вул. Якубовського, 12, с. Торчин, Коростишівський район, Житомирська область, код ЄДРПОУ : 04348734 .

Суддя Янчук В.В.

СудКоростишівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення11.12.2019
Оприлюднено12.12.2019
Номер документу86276245
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —935/2020/19

Рішення від 11.12.2019

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

Ухвала від 14.11.2019

Цивільне

Коростишівський районний суд Житомирської області

Янчук В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні