Ухвала
від 12.12.2019 по справі 520/13204/18
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 520/13204/18

Провадження № 1-кс/947/16473/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.12.2019 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в місті Одесі клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №42015160000000812 від 24.11.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання, у провадженні слідчого управління ГУНП в Одеській області перебувають матеріали кримінального провадження № 42015160000000812 відомості про яке 24.11.2015, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за заявою голови ГО громадської організації по захисту прав дітей-сиріт та інвалідів «За право жити» ОСОБА_5 щодо незаконної діяльності посадових осіб КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Зі змісту заяви ГО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » встановлено, що у період 2014-2019 років,посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 та КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », зловживаючи службовим становищем, використовують бюджетні грошові кошти не за цільовим призначенням, а також незаконно привласнюють нерухоме майно та пенсії підопічних, у тому числі щомісячні державні виплати, які спрямовані на особисті потреби підопічних.

Крім того,у своєї заяві голова ГО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 повідомляє про факти експлуатації утриманців як безкоштовної робочої сили, при ньому за виконані роботи перераховуються бюджетні грошові кошти.

В ході досудового розслідування встановлено, що КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,надає спеціалізовану медичну допомогу психічно хворим особам, та знаходиться за юридичною адресою: АДРЕСА_1 .

З метою спростовування чи підтвердження фактів, викладених у повідомленні про злочин ОСОБА_5 , у ході досудового розслідування виникла необхідність в призначенні та проведенні судової почеркознавчої та судової економічної експертиз, для проведення яких необхідно надати оригінали документів, договорів, платіжних доручень, касових ордерів, касових книг, заяв, наказів, відомостей та книг обліку на підставі яких у період 2015-2019 років посадовими особами КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » отримуються та перераховується на розрахунковий рахунок даного медичного закладу щомісячні пенсії хворих.

З метою встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, а також можливість використання як доказів відомостей та документів, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, у зв`язку із неможливістю отримання вказаних відомостей в інший спосіб, у органу досудового розслідування виникла необхідність у наданні тимчасового доступу до речей і документів.

Вказане клопотання сторона обвинувачення просить розглянути без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, у зв`язку з тим, що є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Прокурор та слідчий в судове засідання не з`явились. Від слідчого надійшла заява про розгляд клопотання без її участі.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Згідно ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Так, слідчий суддя враховує, що відомості, які містяться в зазначених у клопотанні документах як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення події кримінального правопорушення, обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, для належної кваліфікації скоєного кримінального правопорушення та можуть бути використані як докази.Крім того, вказані документи можуть містити відомості про осіб, які можуть бути причетні до скоєння кримінального правопорушення.

Відтак, завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звертається з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, може бути досягнуто в результаті застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження.

Разом з тим, в частині вилучення усіх оригіналів документів, що перебувають у володінні КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », слідчий суддя вважає за необхідне відмовити, оскільки сторона обвинувачення в клопотання зазначає, що необхідність у вилучені саме оригіналів документів обумовлюється призначенням та проведенням судової почеркознавчої та судової економічної експертизи, проте до клопотання не було долучено вказані висновки.

Враховуючи, що інформація, яка міститься у володінні КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в інший спосіб отримана бути не може, разом з тим, така інформація є необхідною для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в кримінальному провадженні, зокрема для встановлення події кримінального правопорушення, осіб, які можуть бути причетні до скоєння кримінального правопорушення, подальшої належної кваліфікації, в цілях також забезпечення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування, слідчий суддя приходить до переконання про можливість частково задовольнити клопотання сторони обвинувачення в частині вилучення копій документів.

З метою запобігання зміні або знищенню зазначеної у клопотанні інформації, вказане клопотання слід розглянути без виклику особи, у володінні якої вона знаходиться.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 93, 132, 160, 163 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №42015160000000812 від 24.11.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України задовольнити частково.

Надати старшому слідчому слідчого управління ГУНП в Одеській області підполковнику поліції ОСОБА_6 та оперуповноваженому відділу УБЗПТЛ НП в Одеській області майору поліції ОСОБА_7 , тимчасовий доступ до речей та документів, а саме можливість ознайомитись та вилучити копії документів, відомостей, договорів, платіжних доручень, касових ордерів, касових книг, заяв, наказів, відомостей та книг обліку на підставі яких у період 2015-2019 років посадовими особами КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » отримувались та перераховувались щомісячно пенсії та добровільні внески хворих на розрахунковий рахунок даного медичного закладу, що перебувають у володінні КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Строк дії ухвали встановити один місяць з дня її постановлення.

Попередити посадовихосіб КУ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає,набираєзаконної сили після її постановлення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення12.12.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу86281191
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —520/13204/18

Ухвала від 12.12.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 12.12.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 11.12.2019

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 25.09.2018

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні