Справа № 738/1921/19
№ провадження 2/738/569/2019
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 грудня 2019 року м. Мена
Менський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді Слісар А.В.,
секретаря судового засідання Минець П.Д.
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 Феодосійовича до Менської міської ради Менського району Чернігівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
У листопаді 2019 року ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до Менської міської ради Менського району Чернігівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. Позов мотивують тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_3 , після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої входять земельні ділянки з кадастровими номерами 7423088500:05:000:0466 та 7423088500:11:000:0466. Позивачі, як спадкоємці за заповітом, звернулися до нотаріуса за свідоцтвом про право на спадщину, проте їм було відмовлено у його видачі у зв`язку з пропуском шестимісячного строку для прийняття спадщини та рекомендовано звернутися до суду.
Позивачі просять суд визначити їм додатковий строк тривалістю три місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 .
Позивачі, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явилися, у своїй позовній заяві просили розглянути справу без їхньої участі, позовні вимоги підтримують.
Представник відповідача - Менської міської ради Менського району Чернігівської області, в судове засідання не з`явився, про час та місце його проведення повідомлявся належним чином, направив до суду листа, в якому просить справу розглянути без його участі, при ухваленні рішення покладався на розсуд суду.
За таких обставин, суд дійшов висновку, про можливість розглянути дану справу без участі сторін, за наявних у справі матеріалів та доказів.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Стольне Менського району Чернігівської області помер ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 (а.с. 8).
Після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої входять земельні ділянки площею 2,3869 га та 0,3937 га, що розташовані на території Стольненської сільської ради, що підтверджується Державним актом на право приватної власності на землю серії ЯМ № 441020 та Державним актом на право приватної власності на землю серії ЯМ № 441021 .
Спадкоємцями за заповітом після померлого ОСОБА_3 є позивачі, що підтверджується матеріалами справи (а.с. 9).
Згідно ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Згідно із ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ст.1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Причинами пропуску строку для прийняття спадщини позивачі зазначають те, що вважали, що фактично вступивши в управління та володіння майном, прийняли спадщину, а також не знали про наявність заповіту складеного померлим батьком.
Враховуючи викладене, відсутність спору щодо спадкового майна, суд визнає причину пропуску строку поважною і вважає можливим визначити позивачам додатковий строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 13, 263-265 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Менської міської ради Менського району Чернігівської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , три місяці з моменту вступу рішення суду в законну силу.
Визначити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , три місяці з моменту вступу рішення суду в законну силу.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Чернігівської області через Менський районний суд Чернігівської області протягом 30 днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 12.12.2019 року.
Суддя А.В. Слісар
Суд | Менський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2019 |
Оприлюднено | 13.12.2019 |
Номер документу | 86296842 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Менський районний суд Чернігівської області
Слісар А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні