Постанова
від 13.06.2006 по справі 14/155-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

14/155-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця,  Хмельницьке шосе, 7  тел. 66-03-00, 66-11-31     http://vn.arbitr.gov.ua


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

13 червня 2006 р.                                                                                                 Справа № 14/155-06

Господарський суд Вінницької області у складі:   судді   Залімського І.Г.,  при секретарі  судового засідання Гриневичі В.С., з участю представників сторін:

позивача              -    Калінінська О.О.

відповідача          -    не з'явився

Розглянувши в приміщенні суду справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Жмеринському районі (вул. Асмолова, 1, Жмеринка, Жмеринський район, Вінницька область, 23100) до Дочірнього підприємства "ім. Коновал О.І." товариства з обмеженою відповідальністю "Кристал" (код ЄДРПОУ 31684956, с.Рижавка, Жмеринський район, Вінницька область, 23142) про стягнення 13410,51грн.

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про стягнення 13410,51грн. заборгованості зі сплати страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, в тому рахунку 6525,23 грн. недоїмки, 4760,85 грн. штрафних санкцій, 2124,43 грн. пені.

Відповідач заперечення проти позову та  витребувані судом докази не надав, повноважного представника в  судове засідання 16 травня 2006 року не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений ухвалою суду від 11.04.2006 р. та судовою повісткою, які направлені відповідачу рекомендованим листом, про що свідчить штамп канцелярії суду від 12.04.06. Конверт з ухвалою та судовою повісткою в суд підприємством зв'язку повернувся з відміткою "ДП ім. Коновалова не існує, керівництва не має". У зв'язку з нез'явленням відповідача у судове засідання розгляд справи, відповідно до положень ст. 128 КАС України, було відкладено на 13 червня 2006 р.

Разом з тим, відповідно до ч. 1. ст. 39 КАС України, якщо місце фактичного проживання (перебування) відповідача, третіх осіб, свідків невідоме, суд може здійснити їх виклик через засоби масової інформації за останнім відомим місцем їхнього проживання (перебування) на території України. Враховуючи викладене, з метою належного повідомлення відповідача про час і місце розгляду справи за відсутності відомостей про фактичне місцезнаходження останнього, судом через газету "Подолія" був здійснений виклик керівника ДП ім. Коновал О.І. ТОВ "Кристал".

Проте, у судове засідання 13 червня 2006 р. відповідач не з'явився та про причини неприбуття не повідомив. Представником позивача в судовому засіданні заявлено клопотання про розгляд справи за наявними матеріалами. Дане клопотання судом задоволено, оскільки суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів

Заслухавши представника позивача, дослідивши надані докази та матеріали справи, в судовому засіданні встановлено, що станом на 12.03.06 за відповідачем рахується недоїмка зі сплати страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 13410,51 грн., з урахуванням пені та штрафних санкцій. Вказану суму позивачем визначено на підставі картки особового рахунку, розрахунків сум страхових внесків відповідача, рішень про застосування штрафних санкцій.

Згідно з ч.2 ст.106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі –Закон) суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки,  визначені  статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням  пені  та застосуванням фінансових санкцій протягом десяти  робочих  днів  із  дня  одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Протягом десяти  робочих  днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми  недоїмки та суми фінансових санкцій.

Відповідно до ч.15 ст.106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” строк  давності щодо стягнення недоїмки,  пені та штрафів не застосовується.

Доказів погашення боргу або оскарження у встановленому порядку вимог, на день розгляду справи у суді відповідачем не надано, що в силу Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” свідчить про узгодження вказаного боргу.

З урахуванням викладеного, оцінивши надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та у межах заявлених вимог в сумі 13410,51 грн.

          

 Керуючись ст.ст.69, 70, 86-98, 159-163, 167, прикінцевими та перехідними положеннями КАС України, -

П О С Т А Н О В И В :

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з Дочірнього підприємства "ім. Коновал О.І." товариства з обмеженою відповідальністю "Кристал" (код ЄДРПОУ 31684956, с.Рижавка, Жмеринський район, Вінницька область, 23142) 6525,23 грн. (шість тисяч п'ятсот двадцять п'ять грн. двадцять три коп.) недоїмки зі сплати страхових внесків, 4760,85 грн. (чотири тисячі сімсот шістдесят грн. вісімдесят п'ять коп.) штрафних санкцій, 2124,43 грн. (дві тисячі сто двадцять чотири грн. сорок три коп. ) пені на користь Управління Пенсійного фонду України у Жмеринському районі (вул. Асмолова, 1, Жмеринка, Жмеринський район, Вінницька область, 23100).

3.          Постанову направити сторонам.

Судове рішення набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАСУ після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк,  встановлений  цим Кодексом,  постанова або  ухвала  суду  першої  інстанції  набирає законної сили після закінчення цього строку

Відповідно до ст.186. КСУ Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції  викладаються  в апеляційній скарзі, яка подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який  ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява  про  апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу -  з  дня  складення  в  повному  обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після  подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути  подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанову складено в повному обсязі

відповідно до ч. 3 ст.160 КАС України 15.06.06 р.

Суддя                                                    Залімський І.Г.

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення13.06.2006
Оприлюднено21.08.2007
Номер документу8630
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/155-06

Судовий наказ від 13.06.2006

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Залімський І.Г.

Постанова від 13.06.2006

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Залімський І.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні