Рішення
від 10.12.2019 по справі 927/935/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Іменем України

10 грудня 2019 року м. Чернігівсправа № 927/935/19

Господарський суд Чернігівської області у складі:судді Федоренко Ю.В.,секретаря судового засідання Ткач І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

За позовом: Фізичної особи-підприємця Височенко Тамари Миколаївни

до відповідача: Комунального підприємства "ЧЕРНІГІВКІНО" Чернігівської обласної ради,

про стягнення 32204,93 грн.

За участю представників сторін:

від позивача: Височенко Т.М.

від відповідача: не з?явився.

У судовому засіданні 10.12.2019 була проголошена вступна та резолютивна частини рішення на підставі ст.240 Господарського процесуального кодексу України.

Позивачем подано позов про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 32204,93 грн., в тому числі 25000,00 грн. основного боргу, 1834,93 грн. - 3% річних та 5370,00 грн. інфляційних витрат.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором №б/н від 17.01.2017 на виконання послуг з впорядкування та брошурування документів.

Ухвалою суду від 20.11.2019 вказана позовна заява прийнята до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження та відкрито провадження у справі № 927/935/19, розгляд справи по суті призначено на 10.12.2019.

Відповідно до ст.165, 251 ГПК України вказаною ухвалою відповідачу було встановлено 15 денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для надання відзиву на позовну заяву.

Копія ухвали про відкриття провадження у справі №927/935/19 від 20.11.2019, яка була направлена судом відповідачу рекомендованим листом, на адресу вказану у позовній заяві позивачем (вул. Коцюбинського, 70, м. Чернігів, 14000) повернулась без вручення адресату з відміткою відділу поштового зв`язку за даною адресою не знайдено .

Судом були вчинені дії щодо перевірки статусу та місця реєстрації відповідача, у зв`язку з чим отримано Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 25.11.2019, відповідно до якого в реєстрі значиться Комунальне підприємство "ЧЕРНІГІВКІНО" Чернігівської обласної ради, місцезнаходження юридичної особи: вул. Коцюбинського, 70, м. Чернігів, 14000.

В силу статті 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" відомості, внесені до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними.

Копія ухвали про відкриття провадження у справі №927/935/19 від 20.11.2019, яка була повторно направлена судом відповідачу рекомендованим листом, на адресу вказану у позовній заяві позивачем та зазначену у Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (вул. Коцюбинського, 70, м. Чернігів, 14000) повернулась без вручення адресату з відміткою відділу поштового зв`язку за закінченням встановленого строку зберігання .

Відповідно до ч. 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Частиною 5 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України визначено, що учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності в особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення, якщо така адреса відсутня.

Відповідно до п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

Оскільки ухвала суду про відкриття провадження у справі від 20.11.2019 направлялась відповідачу на адресу, вказану в позовній заяві та ЄДР, і повернулась на адресу суду з відміткою відділення поштового зв`язку за закінченням встановленого строку зберігання , суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про відкриття провадження у справі та встановлення йому строку для подання відзиву.

Судом також враховано, що за даними Єдиного державного реєстру судових рішень ухвалу суду від 20.11.2019 про відкриття провадження у цій справі було надіслано до Реєстру 20.11.2019, 20.11.2019 - зареєстровано, 21.11.2019 оприлюднено.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є загальнодоступними, відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України відповідно до Закону України "Про доступ до судових рішень" № 3262-IV від 22.12.2005.

Відповідач, отримавши 08.11.2019 нарочно від позивача копію позовної заяви з доданими документами, має можливість стежити за подальшим рухом справи, як шляхом отримання кореспонденції ним, так і за допомогою офіційних джерел, зокрема, ЄДРСР.

Відповідач відзив на позов не надав, а тому судом справа вирішується за наявними матеріалами на підставі ст.165 ч.9 ГПК України.

Розглянувши подані матеріали, з`ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи по суті, господарський суд встановив:

17.01.2017 між Комунальним підприємством "ЧЕРНІГІВКІНО" Чернігівської обласної ради (надалі - замовник, відповідач) та Фізичною особою-підприємцем Височенко Тамарою Миколаївною (надалі - виконавець, позивач) укладено договір №б/н (далі - договір, а.с. 14).

У відповідності до пункту 1 договору за дорученням замовника виконавець зобов`язується виконати послуги з впорядкування та брошурування документів. Замовник зобов`язується прийняти виконані послуги та оплатити їх.

Пунктом 2 договору сторони передбачили права та обов?язки сторін, а саме виконавець:

2.1 Визначає науково-історичну та практичну цінність документів з метою відбору: документів з особового складу; документів, що підлягають передачі на державне зберігання; 2.2 Виконує формування справ, систематизацію та нумерацію аркушів у справах, оформлення титульних аркушів відповідно до вимог, інструкцій та рекомендацій Державного комітету архівів України; 2.3 друкує описи справ, акти та інші матеріали до впорядкованих документів; 2.4 При неможливості виконати послугу в передбачений Договором термін, негайно повідомляє про це замовника.

Замовник: 2.5 Передає в розпорядження виконавця документи в повному обсязі та науково- довідковий апарат до них. 2.6 В разі необхідності надає виконавцю консультації спеціалістів.

Відповідно до п. 3.1 договору вартість послуг по впорядкуванню і оправі справ за цим договором складає 25000,00 грн.

Оплата проводиться згідно актів передачі-приймання послуг за фактично виконані послуги (п. 3.2 договору).

Пунктом 3.4 -3.5 договору передбачено, що вартість наданих послуг замовник сплачує протягом 10 банківських днів від дати підписання акту передачі-приймання послуг на підставі рахунку, наданого виконавцем. Розрахунки за договором виконуються платіжними дорученнями замовника.

Згідно п. 5.1 договір набуває чинності з моменту підписання його сторонами та діє в частині взаєморозрахунків до їх повного виконання.

Виконавець (позивач) виконав взяті на себе зобов`язання за договором, що підтверджується Актом надання робіт №б/н від 15.05.2017 на суму 25000,00 грн., підписаний та скріплений печатками обох сторін (а.с. 15).

Згідно підписаного Акту замовник претензій по об`єму, якості та строкам виконання робіт (надання послуг) не має.

Відповідач у порушення умов договору за отримані послуги (виконані роботи) у встановлений строк не розрахувався, заборгованість склала 25000,00 грн.

Частина 1 статті 626 ЦК України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно зі ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Договір укладений належним чином, підписаний повноважними особами, у встановленому порядку не визнаний недійсним, доказів відмови від договору сторонами не надано, отже на час подання позову договір був чинним і обов`язковим для сторін.

Згідно зі ст.525, 526 Цивільного кодексу України та ст.193 Господарського кодексу України зобов`язання повинні виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог чинного законодавства, одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається.

За приписами ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно зі ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Станом на день розгляду справи відповідачем доказів про оплату боргу за отримані послуги (виконані роботи) в сумі 25000,00 грн. суду не надано, чим порушені права позивача на своєчасне отримання плати за надані послуги, за захистом якого він і звернувся до суду.

Таким чином, суд приходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення 25000,00 грн. боргу є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Позивач просить суд стягнути з відповідача 1834,93 грн. - 3% річних за період з 26.05.2017 по 04.11.2019 та 5370,00 грн. інфляційних витрат за період з червня 2017 року по серпень 2019 року.

Здійснивши перевірку розрахунків 3% річних та інфляційних втрат, заявлених позивачем, судом встановлено, що зазначені суми позивачем нараховані правомірно, у відповідності до умов договору та вимог законодавства.

Згідно з ч.1-3 ст.13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.

Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.

Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками процесу (ч.3 ст.74 ГПК України).

Відповідно до ст.86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Встановивши, що відповідач своє зобов`язання з оплати виконаних робіт (наданих послуг) не виконав, враховуючи період прострочення оплати виконаних робіт, суд прийшов до висновку про задоволення позову повністю та стягнення на користь позивача 25000,00 грн. основного боргу, 1834,93 грн. 3% річних та 5370,00 грн. інфляційних витрат.

Відповідно до п. 2 ч. 1 статті 129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином, з огляду на те, що заявлений позов підлягає задоволенню в повному обсязі, позивачу за рахунок відповідача має бути відшкодований судовий збір у сумі 1921,00 грн., сплачений ним за подання даного позову.

Керуючись статтями 129, 232-233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити повністю і стягнути з Комунального підприємства Чернігівкіно Чернігівської обласної ради, вул. Коцюбинського, 70, м. Чернігів, код ЄДРПОУ 02404032, на користь фізичної особи-підприємця Височенко Тамари Миколаївни, АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , 25 000 грн боргу, 1 834,93 грн відсотків річних, 5 370 грн. інфляційних та 1 921 грн судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили в строк і в порядку, встановленому ст.241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду у строки визначені ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.

Повне рішення складено 12.12.2019

Суддя Ю.В. Федоренко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення10.12.2019
Оприлюднено13.12.2019
Номер документу86304972
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/935/19

Рішення від 10.12.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Федоренко Ю.В.

Ухвала від 20.11.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Федоренко Ю.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні