печерський районний суд міста києва
Справа № 757/46348/19-к
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04.12.2019 Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря ОСОБА_2 ,
сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_4 ,
обвинуваченої ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження за обвинуваченням
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Димер, Київської області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України,
В С Т А Н О В И В:
В кінці березня 2019 року ОСОБА_5 , в денний час доби, біля будівлі Головпоштамту по вул. Хрещатик в м. Києві, зустрівся з невстановленою досудовим розслідуванням особою з приводу внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей.
Усвідомлюючи протиправний характер дій, запропонованих йому невстановленою досудовим розслідуванням особою, ОСОБА_5 , з корисливих спонукань, погодився на таку пропозицію.
В свою чергу, ОСОБА_5 , реалізовуючи злочинний намір, направлений на внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, надав копії паспорту серії НОМЕР_1 виданий Мінським РУ ГУ МВС України в м. Києві від 17 лютого 1998 року та реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 невстановленій досудовим розслідуванням особі, яка на підставі цих документів виготовила Рішення учасника ТОВ «Фрізонс» від 20.03.2019 року, Статут ТОВ «Фрізонс» від 20.03.2019 року, згідно зі змістом яких ОСОБА_5 був зазначений як засновник підприємства.
У подальшому,20.03.2019в деннийчас доби,за попередньоюдомовленістю з невстановленоюдосудовим розслідуваннямособою ОСОБА_5 зустрівся будівліГоловпоштамту повул.Хрещатик в м.Києві,звідки прослідувавдо Приватногонотаріуса Київськогоміського нотаріальногоокругу заадресою м.Київ,вул.Тургєнєвська,буд.69прим.10,де в присутності нотаріуса ОСОБА_6 підписав Статут ТОВ «Фрізонс» від 20.03.2019 року. З даного приводу в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій поставив свій підпис (№2122 від 20.03.2019 року) в який невстановленою досудовим розслідуванням особою внесені неправдиві відомості, щодо придбання ОСОБА_5 ТОВ «Фрізонс».
На час підписання ОСОБА_5 . Рішення учасника ТОВ «Фрізонс» від 20.03.2019 року, Статуту ТОВ «Фрізонс» від 20.03.2019 року, останній розумів, що він вносить неправдиві відомості в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації ТОВ «Фрізонс», оскільки ОСОБА_5 та невстановлена досудовим розслідуванням особа, домовились, про те, що власником підприємства буде ОСОБА_5 і він в подальшому до діяльності ТОВ «Фрізонс» не буде мати ніякого відношення, а фінансово-господарською діяльністю з використанням ТОВ «Фрізонс» будуть займатись інші особи.
На підставі вищевказаних установчих документів, засвідчених ОСОБА_5 , як засновником ТОВ «Фрізонс», невстановлена досудовим розслідуванням особа здійснила подачу заяви про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу Рішення учасника ТОВ «Фрізонс» від 20.03.2019 року, Статут ТОВ «Фрізонс» від 20.03.2019 року до державної адміністрації.
На підставі поданих невстановленою особою документів 20.03.2019 державним реєстратором проведено зміни до державної реєстрації юридичної особи ТОВ «Фрізонс» (код42575601), про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис.
Отже, ОСОБА_5 , виконавши всі перелічені дії, запропоновані йому невстановленою досудовим розслідуванням особою, будучи зацікавленим в отримані грошової винагороди, та фактично підписавши Рішення учасника ТОВ «Фрізонс» від 20.03.2019 року, Статут ТОВ «Фрізонс» від 20.03.2019 року, досягнув своєї злочинної мети у вигляді внесення до документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб підприємців, завідомо неправдивих відомостей.
Таким чином, ОСОБА_5 своїми діями, які виразились у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи завідомо неправдивих відомостей, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 205-1 КК України.
28 серпня 2019 року між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури м. Києва ОСОБА_7 , якому на підставі ст.37 КПК України надані повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні, та обвинуваченим ОСОБА_5 в порядку, передбаченому ст.468, 469 та 472 КПК України, укладено угоду про визнання винуватості.
Згідно з даною угодою прокурор та ОСОБА_5 дійшли згоди щодо формулювання підозри, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій ОСОБА_5 за ч.2 ст.205-1 КК України. Обвинувачена ОСОБА_5 у повному обсязі в межах висунутого обвинувачення беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні даного злочину. Також сторонами угоди визначено узгоджене ними покарання, яке ОСОБА_5 має понести за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України у виді обмеження волі на 3 роки. На підставі ст.75 КК України, звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік.
Розглядаючи в порядку п.1 ч.3 ст.314 КПК України питання про можливість затвердження даної угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.
Відповідно до правил ст.468, 469 КПК України у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам, може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Прокурор у судовому засіданні, вважаючи, що при укладенні даної угоди дотримані вимоги і правила КПК України та КК України, просив угоду затвердити і призначити обвинуваченому узгоджену в ній міру покарання.
Захисник обвинуваченого та обвинувачений у судовому засіданні також просили затвердити угоду про визнання винуватості і призначити узгоджену в ній міру покарання, при цьому обвинувачений ОСОБА_5 беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України, за обставин, як вони викладені в обвинувальному акті.
Таким чином, суд вважає, що обставини вчинення ОСОБА_5 злочину, передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України, знайшли своє об`єктивне підтвердження під час підготовчого судового засідання.
Суд шляхом заслуховування пояснень сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, при цьому судом встановлено, що ОСОБА_5 повністю усвідомлює зміст угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винним, цілком розуміє свої права, визначені п.1 ч.4 ст.474 КПК України, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди, передбачені ч.2 ст.473 КПК України, та наслідки її не виконання, передбачені ст.476 КПК України.
Покарання сторонами угоди визначено у відповідності до положень ст.50, 65-67 КК України, з урахуванням характеру та тяжкості висунутого ОСОБА_5 обвинувачення, даних про його особу, обставин, що пом`якшують покарання.
Враховуючи викладене, оскільки умови угоди про визнання винуватості між прокурором та ОСОБА_5 відповідають вимогам КПК та КК України, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для затвердження цієї угоди.
Цивільний позов не заявлений.
Враховуючи викладене, керуючись ст.314, 373, 374 та 475 КПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Затвердити угоду від 28 серпня 2019 року між прокурором ОСОБА_8 та обвинуваченим ОСОБА_5 про визнання винуватості.
ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України, та призначити йому узгоджене покарання у виді обмеження волі строком на 3 роки.
На підставі ст.75 КК України, звільнити ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік.
Згідно ст.76 КК України покласти на ОСОБА_5 наступні обов`язки:
- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Вирок набирає законної сили через тридцять днів з дня його проголошення, у разі не подачі на нього апеляції.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст.394 КПК України, до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Копію вироку негайно вручити прокурору, захиснику та обвинуваченій.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.12.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86310579 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Білоцерківець О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні