Справа № 496/4849/19
Провадження № 2/496/2092/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2019 року суддя Біляївського районного суду Одеської області Галич О.П., вивчивши матеріали цивільного позову Акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , який діє в інтересах неповнолітньої особи ОСОБА_3 , третьої особи: Служба у справах дітей Біляївської районної державної адміністрації про звернення стягнення на предмет іпотеки, виселення, визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку,-
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача - адвокат Чеботарь Ж.С. звернулась до суду з позовом до відповідачів про звернення стягнення на предмет іпотеки, виселення, визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі судом встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 175, 177 ЦПК України .
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Главою 4 ЦПК України Учасники судового процесу визначено коло осіб, які є учасниками у справах позовного провадження, а саме позивач, відповідач, треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору та інші.
Згідно ч. 1 ст. 50 ЦПК України, позов може бути пред`явлений спільно кількома позивачами або до кількох відповідачів. Кожен із позивачів або відповідачів щодо другої сторони діє в цивільному процесі самостійно.
Представник позивача у прохальній частині позову просить суд зняти з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_1 - ОСОБА_1 , 1971 року народження, ОСОБА_3 , 2007 року народження, ОСОБА_2 , 1973 року народження.
В обґрунтування вказаної вимоги та зі змісту позовної заяви не зрозуміло, до кого з відповідачів представник позивача пред`явив зазначену позовну вимогу (фізична особа, організація і т.д.).
Відповідно до ст. 3 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні орган реєстрації - це виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
У п. 3, п. 8 Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, що затверджена Постановою КМУ № 207 від 02.03.2016 року також визначено, що реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради. Документи для здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України Про адміністративні послуги .
З огляду на вказане, представником позивача не зазначено учасника справи до якого пред`являються позовні вимоги щодо зняття з реєстраційного обліку відповідачів.
Відповідно до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 175, 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позову без руху і надає позивачеві строк для усунення недоліків.
Право на звернення в суд не є абсолютним і на цьому неодноразово зауважував Європейський суд з прав людини, оскільки певна визначена процедура звернення за захистом свого порушеного, невизнаного або оспорюваного права повинна бути передбачена нормами національного законодавства. І за таких обставин кожна особа, звертаючись до суду із позовом, повинна його (цього порядку) дотримуватися (рішення Голдер проти Великої Британії від 21 грудня 1975 року).
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, надавши позивачеві час для усунення виявлених недоліків.
З врахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву Акціонерного товариства Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , який діє в інтересах неповнолітньої особи ОСОБА_3 , третьої особи: Служба у справах дітей Біляївської районної державної адміністрації про звернення стягнення на предмет іпотеки, виселення, визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання зазначених вимог у встановлений строк заява буде визнана неподаною та повернута відповідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.П. Галич
Суд | Біляївський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2019 |
Оприлюднено | 14.12.2019 |
Номер документу | 86311094 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Біляївський районний суд Одеської області
Галич О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні