ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про закриття провадження у справі
12 грудня 2019 рокуЛуцькСправа № 140/3190/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Житловий квартал» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДПС у Волинській області звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Житловий квартал» про стягнення податкового боргу в сумі 816599,12 грн.
Ухвалою від 01 листопада 2019 року прийнято позовну заяву, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України).
09 грудня 2019 року на адресу суду надійшло клопотання представника позивача Цвілюх Н.А. про відмову від позову у зв`язку із сплатою відповідачем податкового боргу та про стягнення з відповідача відповідно до частини першої статті 140 КАС України судового збору, сплаченого при подані позовної заяви (а.с.42).
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що відмову від позову необхідно прийняти, а провадження у справі закрити з огляду на таке.
Частинами першою, шостою статті 47 КАС України визначено, що крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Суд не приймає відмови позивача від позову , якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Відповідно до частин першої, третьої, п`ятої статті 189 КАС України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. Про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі. У разі часткової відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі щодо частини позовних вимог. Суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.
Оскільки представник позивача Цвілюх Н.А. звернулася до суду із клопотанням про відмову від позову у зв`язку із сплатою відповідачем податкового боргу, що підтверджується обліковою карткою платника податків (а.с.43-64), повноваження представника позивача на вчинення процесуальних дій підтверджені довіреністю від 26 вересня 2019 року №2612/10/03-20-08-03-08 (а.с.29), такі дії не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, тому суд дійшов висновку про необхідність прийняття відмови від позову та закриття провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 239 КАС України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.
Згідно з частиною другою статті 238 КАС України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
В матеріалах справи наявні докази сплати позивачем судового збору у сумі 12248,99 грн (а.с.2-3, 32-33).
Приписами частини першої статті 140 КАС України встановлено, якщо позивач відмовився від позову внаслідок задоволення його відповідачем після подання позовної заяви, то суд за заявою позивача присуджує всі понесені ним у справі витрати із відповідача.
Повернення судового збору у разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем здійснюється за правилами частини першої статті 142 КАС України. Так частиною першою цієї статті обумовлено, що у разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу п`ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Частиною третьою статті 7 Закону України «Про судовий збір» також встановлено, що у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Таким чином, у разі відмови позивачем від позову до початку розгляду справи по суті йому підлягає поверненню з державного бюджету 50 відсотків сплаченого при поданні позову судового збору.
Разом з тим, частиною другою статті 262 КАС України передбачено, що розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Таким чином, оскільки клопотання представника позивача про відмову від позову подано 09 грудня 2019 року, а відповідно до приписів частини другої статті 262 КАС України розгляд справи по суті судом розпочато з 02 грудня 2019 року, то відсутні підстави для повернення судового збору на користь позивача.
Керуючись статтями 47, 142, 238, 248, 256, 294 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти відмову позивача від позову.
Закрити провадження у справі за позовом Головного управління ДПС у Волинській області (43010, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, 4, ідентифікаційний код юридичної особи 43143484) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Житловий квартал» (43000, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Вороніхіна, 37, ідентифікаційний код юридичної особи 40724449) про стягнення податкового боргу.
Роз`яснити позивачу, що повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Ж.В. Каленюк
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2019 |
Оприлюднено | 16.12.2019 |
Номер документу | 86313157 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Каленюк Жанна Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні