Рішення
від 11.12.2019 по справі 299/2740/19
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виноградівський районний суд Закарпатської області


Справа № 299/2740/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

11.12.2019 року м.Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі:

головуючого судді -Надопта А.А.,

секретаря судового засідання-Онисько С.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Виноградів, цивільну справу за позовом Перечинської загальноосвітньої школи-інтернату Закарпатської обласної ради в інтересах ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 до Матей ОСОБА_4 , третя особа орган опіки та піклування Виноградівської районної державної адміністрації Закарпатської області про стягнення аліментів,

В С Т А Н О В И В :

Директор Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради звернувся в суд з вищевказаним позовом, який мотивує тим, що в Перечинській загальноосвітній школі-інтернат виховується, проживає та знаходиться на повному державному утриманні діти, які позбавлені батьківського піклування, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Діти зараховані до закладу 01.07.2019 року із Закарпатського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей на підставі направлень (путівок) на влаштування дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування до дитячого будинку або загальноосвітньої школи-інтернату для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківсього піклування за № 45, 46. 47 від 24.06.2019 року про що були складені відповідні акти про факт передачі дітей в заклад від 01.07.2019 року. Малолітнім наданий статус дітей, позбавлених батьківського піклування, згідно розпорядження голови Виноградівської РДА Про надання дітям статусу дітей, позбавлених батьківського піклування від 19.06.2019 р. за№ 156. Мати дітей -відповідачка ОСОБА_5 , позбавлена батьківських прав відносно дітей, рішення Виноградівського районного суду від 14.05.2019. справа №299/406/19.

Відомості про батька записані відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України.Згідно опису майна, акту обстеження умов проживання та довідки про склад сім`ї дітей, майно, житло у них відсутнє, сімя складається з трьох дітей та матері.

Відповідно до п. 2 ст. 166 СК України, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини. Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

Оскільки питання про стягнення аліментів з відповідачки на утримання дітей не вирішено, та діючи в інтересах дитітей, позивач просить суд позов задовольнити та стягнути з відповідачки ОСОБА_5 аліменти на користь Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня пред`явлення даного позову і до досягнення дітьми повноліття.

Представник позивача у судове засідання не зявився, надав суду клопотання про розгляд справи у його відсутності. Позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.

Відповідачка ОСОБА_5 , в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, шляхом направлення судової повістки, крім того повідомлена шляхом розміщення оголошення на офіційному сайті Виноградівського районного суду. Відтак, у відповідності до порядку, встановленого ст.ст. 280-282 ЦПК України суд, приймаючи до уваги, що позивач не заперечує щодо такого вирішення справи, вважає за можливе провести заочний розгляд справи на підставі наявних у ній доказів, відзив протягом строку, встановленого судом відповідно до положень ч. 1 ст. 278 ЦПК України відповідач не подав та клопотань про відкладення справи до суду не надходило.

Представник третьої особи-орган опіки та піклування Виноградівської РДА у судове засідання не з`явився, однак подав до суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутності та про те, що вимоги позову підтримує.

Відповідно до ст. 247 ч. 2 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Так, у судовому засіданні встановлено, що що в Перечинській загальноосвітній школі-інтернат виховується, проживає та знаходиться на повному державному утриманні діти, які позбавлені батьківського піклування, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Діти зараховані до закладу 01.07.2019 року із Закарпатського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей на підставі направлень (путівок) на влаштування дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування до дитячого будинку або загальноосвітньої школи-інтернату для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківсього піклування за № 45, 46. 47 від 24.06.2019 року про що були складені відповідні акти про факт передачі дітей в заклад від 01.07.2019 року. Малолітнім наданий статус дітей, позбавлених батьківського піклування, згідно розпорядження голови Виноградівської РДА Про надання дітям статусу дітей, позбавлених батьківського піклування від 19.06.2019 р. за№ 156. Мати дітей -відповідачка ОСОБА_5 , позбавлена батьківських прав відносно дітей, рішення Виноградівського районного суду від 14.05.2019. справа №299/406/19.

Відомості про батька записані відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України.Згідно опису майна, акту обстеження умов проживання та довідки про склад сім`ї дітей, майно, житло у них відсутнє, сімя складається з трьох дітей та матері.

Відповідно до п. 2 ст. 166 СК України, особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини. Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

Так, згідно ст.51 Конституції України батьки зобов`язані утримувати дітей до їх повноліття.

Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з якими проживає дитина.

Відповідно до п.15 Постанови Пленуму Верховного Суду України №3 від 15.05.2006 р. Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів (далі - Постанова), якщо дитина постійно проживає в державному чи комунальному закладі охорони здоров`я, навчальному або іншому дитячому закладі, а батьки не беруть участі в її утриманні, адміністрація цього закладу має право пред`явити до них позов в інтересах дитини, оскільки виконує функції опікуна та піклувальника згідно зі ст. 245 СК.

Згідно ч.2 ст.182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ст.8 Закону України " Про охорону дитинства " від 26 квітня 2001 року, кожна дитина має право на рівень життя достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.

Згідно ст.12 даного Закону виховання в сім`ї є першоосновою розвитку дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Оскільки малолітні діти потребують матеріальної допомоги, а відповідач ОСОБА_5 в добровільному порядку цю допомогу не надає, то є підстави для стягнення з відповідача в судовому порядку аліментів.

Таким чином, для забезпечення неповнолітнім ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , отримання коштів, необхідних для їх життєдіяльності, повної охорони їх інтересів, суд вважає необхідним стягнути з відповідача ОСОБА_5 на користь Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради, аліменти на утримання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з дня пред`явлення даного позову і до досягнення дітьми повноліття.

З урахуванням того, що згідно ч.1 ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви, та того, що позовна заява подана 29 серпня 2019 року, тому суд вважає, що саме з цього часу повинно бути присуджено стягнення аліментів з відповідача ОСОБА_5 на трьох дітей.

В силу п.1 ч.1 ст.430 ЦПК України, суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Крім цього, згідно ч.2 ст.133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

Відповідно до п.14 ст.3 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року позивач звільнений від сплати судового збору за подання до суду даного позову.

Згідно ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

Відповідно до ст.4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору з 01.01.2019 року за позовну заяву майнового характеру, яка подана юридичною особою, становить - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1921 грн.).

Таким чином, з відповідача ОСОБА_5 необхідно стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 1921 грн.

Керуючись ст.ст.180-182, ч.2 ст.166 Сімейного кодексу України, ст.ст.2-6 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року, ст.ст. 12, 13, 141, 263-265, 268, 280-282,430 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Позов Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради (адреса місця знаходження: 89200, Закарпатська область, м.Перечин, вул.Ломоносова, 1, код ЄДРПОУ 22114106) в інтересах ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 до Матей ОСОБА_4 , третя особа орган опіки та піклування Виноградівської районної державної адміністрації Закарпатської області - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , мешканки АДРЕСА_1 (дані про ІПН в матеріалах справи відсутні) на користь Перечинської загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради, аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , на кожну дитину, у розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 29 серпня 2019 року і до досягнення дітьми повнолітнього віку на їх поточний рахунок, які відкриті у відділенні Ощадбанку м. Перечина від 24.07.2019 року, а саме:

- ОСОБА_2 - рахунок № НОМЕР_1 ;

- ОСОБА_3 - рахунок № НОМЕР_2 ;

- ОСОБА_1 - рахунок № НОМЕР_3 .

Стягнути з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , мешканки АДРЕСА_1 (дані про ІПН в матеріалах справи відсутні) на користь держави судові витрати у розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00 коп.

Рішення про стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду, при цьому відповідно до п. п. 15.5) п. 15 Перехідних положень ЦПК України в редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією кодексу.

ГоловуючийА. А. Надопта

СудВиноградівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення11.12.2019
Оприлюднено15.12.2019
Номер документу86317136
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —299/2740/19

Ухвала від 29.12.2021

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Рішення від 11.12.2019

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Ухвала від 27.11.2019

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

Ухвала від 13.09.2019

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Надопта А. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні