Рішення
від 13.12.2019 по справі 37/160
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

13.12.2019Справа № 37/160

Господарський суд міста Києва у складі судді Ковтуна С.А., дослідивши матеріали справи

за позовом закритого акціонерного товариства Енергогенеруюча компанія Укр-Кан Пауер

до комунального підприємства Дніпробудтехсервіс

про стягнення 32070,86 грн.,

Представники:

не викликались

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Господарського суду міста Києва звернулося закрите акціонерне товариство Енергогенеруюча компанія Укр-Кан Пауер з позовом до комунального підприємства Дніпробудтехсервіс про стягнення 32070,86 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач не виконав взяті на себе зобов`язання щодо повноти та своєчасності внесення оплати за отриману теплову енергію у вигляді гарячої води за вказаним вище договором.

Суд своєю ухвалою від 20.06.2007 зупинив провадження у справі № 37/160 до набрання чинності постанови Господарського суду міста Києва у справі № 6/182-А.

18.10.2019 суд поновив провадження у справі та постановив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Представник товариства з обмеженою відповідальністю Центр інфотехнологій подав клопотання про заміну позивача. Обґрунтовуючи це клопотання товариство з обмеженою відповідальністю Центр інфотехнологій послалось на те, що воно є процесуальним правонаступником позивача у спірних правовідносинах. Заявник клопотання зазначив, що закрите акціонерне товариство Енергогенеруюча компанія Укр-Кан Пауер змінило назву на закрите акціонерне товариство Енергогенеруюча компанія ДАРтелопцентраль , правонаступником якого було публічне акціонерне товариство Екостандарт . Потім між публічним акціонерним товариством Екостандарт та публічним акціонерним товариством Фортуна-банк було укладено договір факторингу № 28/09/12 від 28 вересня 2012 року, а 4 жовтня 2012 року між публічним акціонерним товариством Фортуна-банк та товариством з обмеженою відповідальністю Центр інфотехнологій укладено договір № 04/10/12, відповідно до умов якого товариство з обмеженою відповідальністю Центр інфотехнологій набуло право вимоги до боржника за договором про постачання теплової енергії у вигляді гарячої води.

Відповідно до вимог ст. 514 ЦК України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

За таких обставин, суд вважає за необхідне, відповідно до вимог ст. 52 ГПК України, здійснити заміну позивача - закритого акціонерного товариства Енергогенеруюча компанія Укр-Кан Пауер його правонаступником - товариством з обмеженою відповідальністю Центр інфотехнологій .

Оскільки відповідач не подав відзив на позов, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами на підставі ст. 165 ГПК України.

Розглянувши надані документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:

01.12.2005 закрите акціонерне товариство Енергогенеруюча компанія Укр-Кан Пауер (енергопостачальна організація) та комунальне підприємство Дніпробудтехсервіс (покупець) уклали договір на постачання теплової енергії у вигляді гарячої води № 420564 (далі - Договір).

Відповідно до умов Договору (п. 1.1) позивач зобов`язується виробляти, систематично поставляти та передавати у власність відповідачу теплову енергію у вигляді гарячої води, а відповідач зобов`язався приймати та своєчасно здійснювати оплату за поставлену теплову енергію у вигляді гарячої води (п. 1.2).

Пунктом 6.5 Договору передбачено, що відповідач самостійно розраховується за прийняту теплову енергію згідно з отриманим платіжним дорученням не пізніше 28 числа поточного місяця.

У лютому 2007 року позивач поставив відповідачу теплову енергію у вигляді гарячої води на загальну суму 32070,86 грн.

Відповідач не сплатив за поставлену теплову енергію у вигляді гарячої води.

Після звернення з цим позовом до суду відповідач не сплатив позивачеві 32070,86 грн. боргу.

Згідно з приписами статей 526 Цивільного кодексу України та 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, що передбачено ст. 525 Цивільного кодексу України.

Згідно з нормами ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Факт наявності боргу у відповідача перед позивачем в розмірі 32070,86 грн. належним чином доведений, документально підтверджений та відповідачем не спростований.

Відповідно до ст. 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд встановлює наявність чи відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставини, які мають значення для вирішення справи.

Згідно зі ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Приймаючи рішення, суд зобов`язаний керуватись наданими сторонами доказами.

Позивач належним чином довів порушення його прав зі сторони відповідача.

Обставини, на які посилається позивач як на підставу своїх вимог, належним чином доведені і відповідачем не спростовані, тому суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України суд покладає судові витрати на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 248 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Замінити закрите акціонерне товариство Енергогенеруюча компанія Укр-Кан Пауер його правонаступником - товариством з обмеженою відповідальністю Центр інфотехнологій .

Задовольнити повністю позов товариства з обмеженою відповідальністю Центр інфотехнологій до комунального підприємства Дніпробудтехсервіс .

Стягнути з комунального підприємства Дніпробудтехсервіс (бульвар Праці, 1/1, м. Київ, 02094, код 31456464) на користь товариства з обмеженою відповідальністю Центр інфотехнологій (бульвар Дружби Народів, 7, м. Київ, 01042, код 32531966) 32070,86 грн. боргу, 320,71 грн. державного мита, 118,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга може бути подана в порядку, передбаченому підпунктом 17.5 пункту 17 розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України .

Суддя С. А. Ковтун

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.12.2019
Оприлюднено17.12.2019
Номер документу86336217
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —37/160

Рішення від 13.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 18.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ковтун С.А.

Ухвала від 02.10.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гавриловська І.О.

Ухвала від 16.10.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гавриловська І.О.

Ухвала від 21.01.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гавриловська І.О.

Ухвала від 22.01.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гавриловська І.О.

Ухвала від 15.05.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гавриловська І.О.

Ухвала від 07.08.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гавриловська І.О.

Ухвала від 07.08.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гавриловська І.О.

Ухвала від 04.12.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Гавриловська І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні