Ухвала
від 16.12.2019 по справі 922/4093/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"16" грудня 2019 р. м ХарківСправа № 922/4093/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Чистякової І.О.

розглянувши матеріали

позовної заяви Державної установи "Інститут медичної радіології ім. С.П. Григор`єва Національної академії медичних наук України (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 82, ідентифікаційний код 02012177) до Фізичної особи - підприємця Григорова Олексія Леонідовича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) про стягнення 326525,82 грн

ВСТАНОВИВ:

Державна установа "Інститут медичної радіології ім. С.П.Григор`єва Національної академії медичних наук України (позивач) звернулась до суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з відповідача Фізичної особи - підприємця Григорова Олексія Леонідовича заборгованості в розмірі 326525,82 грн., з яких: 221175,36 грн - сума основного боргу, 7878,60 грн штрафу, 81412,15 грн - пені та 16059,68 грн - інфляційних втрат. Судові витрати позивач просить покласти на відповідача.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем договору оренди № 10-ор від 27.03.2018 в частині сплати орендної плати.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 123 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно з п. 1-2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до п. 3 ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" станом на 01.01.2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі становить 1921,00 грн.

Враховуючи викладене, за пред`явлення до суду даного позову позивач мав сплатити 4897,89 грн судового збору.

Проте, позивачем доказів сплати судового збору у визначеному законом розмірі та порядку суду не надано.

Відповідно до п.8 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Проте, у позовній заяві не зазначено про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, також не вказано доказів які не можуть бути подані разом із позовною заявою, що не відповідає вимогам п.8 ч.3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

При цьому, згідно з ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно з п.п. 59, 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. N 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Факт надання послуг поштового зв`язку підтверджує розрахунковий документ, встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) (п. 2 Правил).

Розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну (ст. 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").

З огляду на наведене, належним доказом надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення до цінного листа та розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

Проте, в описі вкладення від 11.12.2019 зазначено про направлення відповідачу лише копії позовної заяви.

Отож, позивачем не надано до позовної заяви докази надсилання відповідачу доданих до неї документів, що є порушенням ч. 1 ст. 172 ГПК України та не відповідає вимогам п. 1 ч. 1 ст. 164 цього Кодексу.

Також, відповідно до п.8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.

Позивач у позовній заяві обгрунтовує свої позовні вимоги посилаючись, зокрема на те, що відповідачем порушено зобов`язання за договором оренди № 10-ор від 27.03.2018 в частині сплати орендної плати. Проте, у переліку документів, що додаються до заяви позивач зазначає про надання належним чином завіреної копії договору оренди №41-ор від 20.08.2015 та належним чином завіреної копії акту приймання - передачі майна до договору №41-ор від 01.03.2019.

Втім, належним чином завіреної копії договору оренди №41-ор від 20.08.2015 та належним чином завіреної копії акту приймання - передачі майна до договору №41-ор від 01.03.2019 позивачем до позовної заяви надано не було, однак до позовної заяви надано копію договору оренди № 10-ор від 27.03.2018 та копії актів приймання - передачі майна до договору №10-ор від 27.03.2018.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне запропонувати позивачу уточнити перелік документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви.

Згідно з ч.1, ч.2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Враховуючи вищевикладене суд приходить до переконання, що позовну заяву у відповідності до положень ст. 174 ГПК України слід залишити без руху, надати позивачу строк для усунення вище перелічених недоліків, шляхом подання господарському суду Харківської області у 10-денний строк з дня вручення даної ухвали: доказів сплати судового збору у розмірі 4897,89 грн, зазначити про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, зазначити докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою, надати докази надсилання відповідачу доданих до позовної заяви документів, уточнити перелік документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви

Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву Державної установи "Інститут медичної радіології ім. С.П.Григор`єва Національної академії медичних наук України без руху.

Встановити позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня вручення даної ухвали.

Позивачу у 10-денний строк з дня вручення даної ухвали подати до господарського суду Харківської області:

- докази сплати судового збору у розмірі 4897,89 грн;

- зазначити про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; зазначити докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою;

- докази надсилання відповідачу доданих до позовної заяви документів;

- уточнити перелік документів та інших доказів, що додаються до позовної заяви.

Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає чинності 16.12.2019.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя І.О. Чистякова

Дата ухвалення рішення16.12.2019
Оприлюднено16.12.2019
Номер документу86337062
СудочинствоГосподарське
Сутьстягнення 326525,82 грн

Судовий реєстр по справі —922/4093/19

Ухвала від 10.02.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 02.01.2020

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

Ухвала від 16.12.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Чистякова І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні