Справа №442/7818/19
Провадження №2/442/1989/2019
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 грудня 2019 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
в складі:
головуючого судді Хомика А.П.
за участю секретаря судового засідання - Лужецької С.В,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дрогобичі в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Волощанської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
12.11.2019 позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визначення йому додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті його матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування позову, покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2 . На час її смерті місце реєстрації проживання матері було зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , в якому фактично проживала. Станом на момент відкриття спадщини, його місце проживання: АДРЕСА_1 . Разом з нею на день смерті ніхто не був зареєстрований в даному будинку, що підтверджується довідкою від 03.10.2019.
На даний час, ОСОБА_1 звернувся до приватного нотаріуса для оформлення спадкових прав за законом після смерті матері, однак йому було роз`яснено, що він пропустив встановлений шестимісячний термін для прийняття спадщини.
У встановлений законом строк він не звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини через те, що: після смерті матері, він фактично вступив в управління та володіння спадковим майном, проте не знав, що з 01.01.2014 почали діяти нові правила порядку спадкування. Помилково вважав, що для прийняття спадщини достатньо його вступу в управління та володіння спадковим майном матері. Також він мав труднощі, так як на певний період не міг знайти правовстановлюючих документів на спадкове майно. Ще за життя мати подарувала йому будинок по АДРЕСА_2 , де зареєстровано його місце проживання.
Також зазначає, що він є єдиним спадкоємцем.
06.12.2019 від позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі та підтримання позову, просив визначити додатковий строк для прийняття спадщини .
05.12.2019 від представника відповідача надійшла заява про розгляд справи без участі представника, відносно задоволення позову, не заперечують.
Перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов є підставним та підлягає до задоволення.
Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 ( свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 , видане 20.06.2012, виконавчим комітетом Волощанської сільської ради Дрогобицького району Львівської області; свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 , видане 02.08.1967 с. Волоща Дрогобицького району Львівської області).
Згідно з довідкою Волощанської сільської ради Дрогобицького району Львівської області від 03.10.2019 за №598, ОСОБА_2 до дня смерті була зареєстрована і проживала в АДРЕСА_1 . Разом з нею на день смерті ніхто не був зареєстрований в даному будинку.
Згідно листа від 07.11.2019 за №267/02-14, приватного нотаріуса Дрогобицького районного нотаріального округу Спариняк Л.В. за зверненням ОСОБА_1 було заведено спадкову справу за №61/2019, інших спадкоємців, які б звернулися для оформлення спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , немає. ОСОБА_2 пропустив строк прийняття спадщини і не пред`явив доказів своєчасного прийняття спадщини.
Норми ст. 1272 ЦК України щодо права на звернення до суду з позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини застосовуються до спадкоємців, право на спадкування яких виникло із набранням чинності ЦК України, що має місце в даній справі.
Також, визначено наслідки пропущення строку для прийняття спадщини, зокрема, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Крім цього, позов про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини подається:1) у разі відсутності письмової згоди всіх спадкоємців, які прийняли спадщину, на подання спадкоємцем, який пропустив шестимісячний строк, заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори; 2) у разі пропуску шестимісячного строку подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори та відсутності інших спадкоємців, які прийняли спадщину та могли б дати письмову згоду на подання цієї заяви.
Згідно роз`яснення, які містяться у абз. 6 п. 24 ППВСУ від 30 травня 2008 року № 7, поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Враховуючи наведене те, що позивач є спадкоємцем за законом І черги, однак пропустив встановлений законом шестимісячний строк для звернення до нотаріальної контори з відповідною заявою у зв`язку з тим, що не мав можливості знайти правовстановлюючі документи для прийняття спадщини. На думку суду, таке слугує поважною причиною пропуску строку для прийняття спадщини враховуючи, що така безпосередньо не залежала від волі позивача та породжує відсутність об`єктивної можливості реалізації в подальшому спадкового права, тому у зв`язку з відсутністю інших спадкоємців, які б претендували на спадкове майно, те, що інших встановлених законом перешкод немає, суд знаходить підстави для задоволення позову.
Керуючись ст. ст. 10, 12, 81, ч. 4 ст. 206, 258, 263-265, 268, 274 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Позов задоволити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2 , яка сталася ІНФОРМАЦІЯ_1 - три місяці.
Початок перебігу додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини починається з дня набрання рішенням суду законної сили.
Апеляційну скарга на рішення суду може бути подано до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Сторони :
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_2 .
Відповідач: Волощанська сільська рада Дрогобицького району Львівської області, код ЄДРПОУ: 04374648, адреса: вул. Дрогобицька, 2, с. Волоща Дрогобицького району Львівської області.
Суддя Хомик А.П.
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2019 |
Оприлюднено | 17.12.2019 |
Номер документу | 86348639 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Хомик А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні