Ухвала
від 02.12.2019 по справі 693/1353/19
ЖАШКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 693/1353/19

6/693/32/19

У Х В А Л А

про встановлення тимчасового обмеження

у праві виїзду за межі України

02.12.2019 року м. Жашків

Жашківський районний суд Черкаської області

в складі: головуючого судді - Шимчика Р.В.,

за участю секретарки судового засідання - Коломієць С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жашків подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ в Черкаській області Яжук С.С. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника боржника фермерського господарства Клевань ОСОБА_1 з вилученням паспортного документа,

ВСТАНОВИВ:

Старший державний виконавець Жашківського районного відділу ДВС ГТУЮ у Черкаській області Яжук С.С. звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження керівника боржника фермерського господарства Клевань ОСОБА_1 з вилученням паспортного документа, мотивуючи це тим, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ в Черкаській області знаходиться зведене виконавче провадження №44439115 від 18.08.2014р. про стягнення з ФГ Клевань коштів в загальній сумі 1195372 грн. 17 коп.

До зведеного виконавчого провадження № 44439115 входять:

-ВП №56590670, відкрите 12.06.2018р., з виконання судового наказу господарського суду Черкаської області № 925/319/18 від 08.05.2018р. про стягнення з ФГ Клевань на користь ТОВ Спектр-Агро боргу в сумі 50176,20 грн.;

-ВП №44374924, відкрите 11.08.2014р., з виконання виконавчого листа Київського районного суду м. Харкова № 640/11388/14-ц від 28.07.2014р. про стягнення з ФГ Клевань на користь ПАТ Мегабанк боргу в сумі 1 126 882,99 грн.;

-ВП №44374318, відкрите 11.08.2014р. з виконання виконавчого листа Київського районного суду м. Харкова № 640/11388/14-ц від 28.07.2014р. про стягнення з ФГ Клевань на користь ПАТ Мегабанк боргу в сумі 77 040,00 грн.

Боржник: Фермерське господарство Клевань ЄДРПОУ 32191441, що знаходиться за адресою: Черкаська область, Жашківський район, с.Кривчунка, вул. Ювілейна, 28.

Керівник боржника: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ІПН НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 .

Станом на 16 жовтня 2019 року фермерське господарство Клевань рішення суду не виконує, виклики та вимоги державного виконавця ігнорує.

З моменту відкриття виконавчих проваджень до сьогоднішнього дня керівник боржника всіляко намагається уникнути зобов`язання по погашенню заборгованості.

У ході примусового виконання зведеного виконавчого провадження державним виконавцем накладено арешт на все майно боржника та направлено запити у відповідні інстанції з метою виявлення рухомого та нерухомого майна, доходів боржника.

Згідно відповідей ДПІ про номери рахунків, відкритих у банках та інших фінансових установах установлено, що боржник має відкриті рахунки в банках та інших фінансових установах, на які було накладено арешт, та виставлено платіжні вимоги з метою списання грошових коштів, але з моменту відкриття виконавчих проваджень на сьогоднішній день було стягнуто незначну суму коштів.

Згідно відповіді Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області боржником зареєстрована сільськогосподарська техніка, яку державним виконавцем арештовано.

Боржник всіляко приховує від державного виконавця сільськогосподарську техніку, що уможливлює здійснити її подальший опис та реалізацію.

Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами України є обов`язковими до виконання на всій території України.

Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу.

Цивільним процесуальним кодексом України установлено, що суд, який ухвалив рішення може вжити заходів для забезпечення його виконання, і одним із таких заходів може бути тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, за поданням державного виконавця.

Відповідно до листа Міністерства юстиції України від 06.06.2008р. №25-32/507 Щодо виїзду за кордон осіб, які мають невиконані зобов`язання, покладені на них рішеннями судів , виданого на виконання Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо підвищення ефективності виконання рішень судів» № 261/2008 від 24.03.2008р., наявність в особи невиконаних зобов`язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.

Положеннями статті 6 Закону України Про порядок виїзду з України та в`їзд в Україну громадян України установлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов`язань.

Статтею 20 Закону України Про Державну прикордонну службу України передбачено, що серед завдань органів Державної прикордонної служби України - право не пропускати через державний кордон України осіб, яким за мотивованим письмовим рішенням суду тимчасово обмежено право виїзду з України.

Дані, які свідчать про обізнаність боржника про відкрите виконавче провадження:

-після відкриття виконавчих проваджень, постанови про відкриття виконавчих проваджень були направлені боржникові рекомендованою кореспонденцією за адресою зазначеною у виконавчому документі.

Відповідно до ст.31 Закону України Про виконавче провадження боржник вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі. Таким чином боржник обізнаний про наявність відкритого відносно нього виконавчого провадження та зі строками щодо його самостійного виконання.

-керівник боржника був обізнаний про відкриті виконавчі провадження, оскільки після винесення постанови про арешт коштів боржника на рахунках в банках, відкрив новий рахунок для здійснення подальшої господарської діяльності.

Дії або бездіяльність які свідчать про ухилення боржника від виконання рішень судів:

-в строк наданий для виконання, рішення боржником не виконано, боржник (представник директор) до державного виконавця не з`являється, не вчиняє ніяких дій щодо виконання рішення суду, що свідчить про ухилення боржника від виконання своїх боргових зобов`язань.

Таким чином, керівник боржника був обізнаний щодо наявності відкритих виконавчих проваджень, але на даний момент вчинює всілякі дії (бездіяльність) спрямовані на невиконання відповідного обов`язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов`язок у нього є всі реальні можливості і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об`єктивні обставини.

Відповідно до ст.33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Закон України Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України від 21 січня 1994 року регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в`їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв`язання спорів у цій сфері.

Пунктом 2 ст.6 цього Закону визначено як підставу для тимчасового обмеження у праві виїзду за кордон наявність невиконаних зобов`язань, але лише до моменту виконання зобов`язань, або забезпечення заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

Згідно п.19 ст.18 Закону України Про виконавче провадження державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов`язання за рішенням.

Відповідно до ст.377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.

Пленум Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ у п.7 постанови від 30 березня 2012 року Про практику застосування судами законодавства про вирішення спорів, що виникають із кредитних правовідносин роз`яснив, що питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України вирішується при виконанні судових рішень, ухвалених зокрема за позовами, що випливають із кредитних правовідносин, у порядку, передбаченому ст.11 Закону України Про виконавче провадження та ст. 377 1 ЦПК України, зокрема в разі доведення факту ухилення боржника від виконання зобов`язання.

Відповідно до роз`яснень ВСУ, викладених у листі від 01 лютого 2013 року Судова практика щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України , ухилення від виконання зобов`язань, покладених на боржника рішенням варто розуміти як будь - які свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника, спрямовані на невиконання відповідного обов`язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов`язок у нього є всі реальні можливості (наприклад, наявність майна, грошових коштів тощо) і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об`єктивні обставини (непереборної сили, події тощо).

Отже, державним виконавцем вчиняються всі необхідні дії щодо виявлення майна боржника, проте сам боржник не вчиняє жодних дій на погашення заборгованості у сумі 1195 372,17грн.

У зв`язку з вищевказаним державний виконавець звернувся до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника боржника фермерського господарства Клевань ОСОБА_1 з вилученням паспортного або проїзного документа.

У судове засідання старший державний виконавець Жашківського районного відділу ДВС ГТУЮ у Черкаській області Яжук С.С. не з`явився. У поданні зазначив про розгляд справи за його відсутності.

У відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписуючого пристрою не здійснювалося.

Суд, дослідивши матеріали додані до подання, вважає, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч.1 ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Відповідно до п.5 ч.1, ч.2 ст.6 Закону України Про порядок виїзду з України та в`їзду в Україну громадян України передбачено, що громадянину України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, якщо мають місце невиконані зобов`язання і особа ухиляється від виконання зобов`язань - до виконання зобов`язання.

Згідно до п.19 ч.2 ст.18 Закону України Про виконавче провадження від 02.06.2016р. №1404 VIII , у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.

Відповідно до ст.441ЦПК України тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення або рішення інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом.

Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею.

Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов`язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.

Ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена судом за місцем виконання відповідного рішення за поданням державного або приватного виконавця. Суд негайно розглядає таке подання без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.

За змістом наведених вище норм чинного законодавства, тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України є винятковим заходом обмеження особистої свободи фізичної особи, який застосовується лише при наявності достатніх підстав вважати, що така особа ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї відповідним судовим рішенням, і саме з цією метою має намір та реальну можливість вибути за межі України.

Судом установлено, що на виконанні у відділі примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ в Черкаській області знаходиться зведене виконавче провадження №44439115 від 18.08.2014р. про стягнення з ФГ Клевань коштів в загальній сумі 1195372 грн. 17 коп.

До зведеного виконавчого провадження №44439115 входять:

-ВП №56590670, відкрите 12.06.2018р., з виконання судового наказу господарського суду Черкаської області № 925/319/18 від 08.05.2018р. про стягнення з ФГ Клевань на користь ТОВ Спектр-Агро боргу в сумі 50176,20 грн.;

-ВП №44374924, відкрите 11.08.2014р., з виконання виконавчого листа Київського районного суду м. Харкова № 640/11388/14-ц від 28.07.2014р. про стягнення з ФГ Клевань на користь ПАТ Мегабанк боргу в сумі 1 126 882,99 грн.;

-ВП №44374318, відкрите 11.08.2014р. з виконання виконавчого листа Київського районного суду м. Харкова № 640/11388/14-ц від 28.07.2014р. про стягнення з ФГ Клевань на користь ПАТ Мегабанк боргу в сумі 77 040,00 грн.

Боржник Фермерське господарство Клевань ЄДРПОУ 32191441, знаходиться за адресою: Черкаська область, Жашківський район, с.Кривчунка, вул. Ювілейна, 28.

Керівником боржника є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 .

З моменту відкриття виконавчих проваджень до сьогоднішнього дня керівник боржника всіляко намагається уникнути зобов`язання по погашенню заборгованості.

У ході примусового виконання зведеного виконавчого провадження державним виконавцем накладено арешт на все майно та кошти боржника, що підтверджується копіями постанов від 11.01.2018р. та від 15.07.2019р.

Також було направлено запити у відповідні інстанції з метою виявлення рухомого та нерухомого майна, доходів боржника.

04.03.2019р., 01.10.2019р. та 04.10.2019р. державним виконавцем було здійснено виїзд за місцем знаходження ФГ Клевань у с. Кривчунка Жашківського району Черкаської області та установлено, що на землях розташованих у адміністративних межах Кривчунської сільської ради Жашківського району Черкаської області ФГ Клевань господарської діяльності не здійснює; за вказаною адресою не знаходиться; майно відсутнє; земельні ділянки, що перебувають в оренді ФГ Клевань , передані в суборенду ТОВ Агрофірма Корвет та ФГ Цекловід . Дані факти зафіксовані у актах державного виконавця.

За вимогами ч.1 ст.28 Закону України Про виконавче провадження від 02.06.2016р. №1404 VIII копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження) доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур`єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, постанов, передбачених пунктами 1-4 частини дев`ятої статті 71 цього Закону, які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Документи виконавчого провадження надсилаються стягувачу та боржнику за їхніми адресами, зазначеними у виконавчому документі. У разі зміни стороною місця проживання чи перебування або місцезнаходження документи виконавчого провадження надсилаються за адресою, зазначеною у відповідній заяві сторони виконавчого провадження.

Документи виконавчого провадження доводяться до відома або надсилаються адресатам не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.

21 червня 2019 року та 03 жовтня 2019 року державним виконавцем рекомендованим поштовим відправленням боржнику було надіслано виклики, якими зобов`язано з`явитися до відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ в Черкаській області стосовносплати боргу згідно вищевказаних виконавчих документів або надання підтверджуючих документів про сплату.

Однак, рішення на сьогоднішній день боржником не виконано, декларацію не надано, будь-яких дій, спрямованих на його виконання не здійснено, не вживає заходів щодо виконання рішення за рахунок належного йому майна, що суперечить вимогам ч.5 ст.19 Закону України Про виконавче провадження , що свідчить про ухилення боржника від його виконання.

Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами України є обов`язковими до виконання на всій території України.

Цивільним процесуальним кодексом України установлено, що суд, який ухвалив рішення може вжити заходів для забезпечення його виконання, і одним із таких заходів може бути тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, за поданням державного виконавця.

Відповідно до роз`яснень ВСУ, викладених у листі від 01 лютого 2013 року Судова практика щодо вирішення питання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України , ухилення від виконання зобов`язань, покладених на боржника рішенням варто розуміти як будь - які свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника, спрямовані на невиконання відповідного обов`язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов`язок у нього є всі реальні можливості (наприклад, наявність майна, грошових коштів тощо) і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об`єктивні обставини (непереборної сили, події тощо).

Отже, державним виконавцем вчинялися всі необхідні дії щодо виявлення майна боржника, проте сам боржник не вчиняє жодних дій, на погашення заборгованості в сумі 1195 372,17грн.

Враховуючи вищенаведені обставини, з метою забезпечення своєчасного і повного виконання судового рішення, суд вважає, що керівника боржника - ОСОБА_1 - необхідно тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України до виконанням підприємством своїх зобов`язань зі сплати боргу.

На підставі вищевикладеного та керуючись ч.1 ст. 33, 124 Конституції України, п.5 ч.1, ч.2 ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в`їзду в Україну громадян України» , п.19 ч.2 ст.18, ч.1 ст.28 Закону України Про виконавче провадження від 02.06.2016р. №1404 VIII, ст.ст.441, 353 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГТУЮ в Черкаській області Яжук С.С. про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України керівника боржника фермерського господарства Клевань ОСОБА_1 з вилученням паспортного документ - задовольнити.

Тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України керівника боржника - Фермерського господарства Клевань (ЄДРПОУ 32191441, юридична адреса: Черкаська область, Жашківський район, с. Кривчунка, вул. Ювілейна 28) - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1 , до виконання зобов`язань зі сплати заборгованості відповідно до рішень судів, які набрали законної сили.

Виконання ухвали суду доручити Державній прикордонній службі України, Адміністрації Державної прикордонної служби України вжити заходів щодо тимчасового затримання та вилучення наявних у ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 паспортів/проїзних документів, направити ухвалу про забезпечення позову до виконання до відділу у справах громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Черкаській обл. та Адміністрації державної прикордонної служби (01034, м. Київ, вул. Володимирська, 26).

Копію ухвали надіслати до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Жашківський районний суд Черкаської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Головуючий: Роман Васильович Шимчик

СудЖашківський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення02.12.2019
Оприлюднено17.12.2019
Номер документу86355144
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —693/1353/19

Ухвала від 02.12.2019

Цивільне

Жашківський районний суд Черкаської області

Шимчик Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні