Ухвала
від 04.12.2019 по справі 761/44332/19
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/44332/19

Провадження № 1-кс/761/30118/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2019 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС СВРОВКП СУФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №32019100000000354 від 14.05.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.3 ст.212,ч.2 ст.205-1 КК України-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС СВРОВКП СУФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів до документівТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код НОМЕР_1 ), що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю вилучення їх оригіналів.

Клопотання мотивованотим,що вперіод з01.01.2017по 31.03.2019службові особиТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 "(кодЄДРПОУ НОМЕР_2 )перебуваючи натериторії м.Києва,з метоюухилення відсплати податків,вступивши впопередню злочиннузмову зневстановленою групоюосіб,яка зметою вчиненняфіктивного підприємництвата пособництвав ухиленніподатків,придбала тазареєструвала напідставних осібсуб`єктипідприємницької діяльності,а саме: ПП «ФГ ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_15 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_18 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_22 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ),ФГ « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_27 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_29 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_30 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 »(код ЄДРПОУ НОМЕР_31 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_32 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_33 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_34 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_36 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_37 ), якими у свою чергу сформовано в зазначений період податковий кредит з ПДВ від підприємств виробників тютюнової продукції та реального сектору економіки, таких як: ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_37 " ( НОМЕР_38 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_38 " (код НОМЕР_39 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_39 " (код НОМЕР_40 ). В результаті чого ймовірне заниження ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (код НОМЕР_2 ) від сплати податку на додану вартість на суму 6 761 893 грн., що є особливо великим розміром та підтверджується довідкою спеціаліста №25/04 від 25.04.2019 року.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 2017-2018 роках за попередньою змовою групою осіб внесені завідомо недостовірні відомості в документи, які подаються для проведення державної реєстрації суб`єктів господарської діяльності, а саме: ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_22 " (код НОМЕР_22 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_15 " (код НОМЕР_15 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_40 " (код НОМЕР_14 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код НОМЕР_1 ).

Допитаний як свідок директор ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " показав, що відношення до господарської діяльності даного підприємства не має та являється номінальним керівником.

Отже, органом досудового розслідування встановлено, що діяльність ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " має ознаки фіктивності та направлена на прикриття незаконної діяльності та полягає мінімізації податкових зобов`язань реального сектору економіки.

Крім того,встановлено,що ТОВ" ІНФОРМАЦІЯ_1 "(код НОМЕР_1 ) зареєстроване в ІНФОРМАЦІЯ_2 , де зберігаються реєстраційні та установчі документи даного підприємства.

Реєстраційні та установчі документи ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код НОМЕР_1 ) необхідні для встановлення обставин досудового розслідування, що заклечається у підтвердженні чи спростуванні реальності здійснення фінансово-господарської діяльності ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код НОМЕР_1 ), в підтвердженні чи спростуванні внесення неправдивих відомостей в установчі документи, а також з метою встановлення реальності підписів службових осіб та осіб власників в реєстраційних документах, тому виникла необхідність у вилученні оригіналів реєстраційних та установчих документів що ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код НОМЕР_1 ), необхідно вилучити, оскільки таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів, так як у інший спосіб отримати документи, також для подальшого досудового розслідування кримінального провадження оригінали зазначених документів потрібно вилучити з метою призначення експертиз, а також для ідентифікації осіб, діями яких вчинено фіктивне підприємництво.

Слідчий в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Подав слідчому судді заяву, відповідно до вимог якої клопотання підтримав, просив задовольнити та розглянути за його відсутності.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, до яких планується отримати доступ в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннями ст. 132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Згідно практики Європейського суду з прав людини під поняттям необхідності слід розуміти, що втручання відповідає нагальній суспільній необхідності та що воно пропорційне з правомірною метою, яку планується досягти (п. 67 справи «ОЛССОН (OLSSON) проти Швеції», п. 44 справи «Камензинд проти Швейцарії» та інші).

Також, з метою дотримання принципу верховенства права, органи влади повинні вживати усіх розумних і доступних їм заходів для забезпечення збирання та збереження доказів, які стосуються події злочину. Це не є обов`язком досягнення результату, але обов`язком вжиття заходів. Зазначені усталені принципи були висловлені, у тому числі, у справах: «Холодков і Холодкова проти України» (заява 29697/08, рішення від 07 травня 2015 року), «Сердюк проти України» (заява 61876/08, рішення від 12 березня 2015 року), «Мащенко проти України» (заява №42279/08, рішення від 11 червня 2015 року).

Як встановлено слідчим суддею та вбачається з матеріалів кримінального провадження, які долучені до клопотання слідчого,У провадженні слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у м.Києві перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019100000000354 від 14.05.2019, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.28, ч.3 ст.212,ч.2 ст.205-1 КК України.

Згідно витягу з ЄРДР в рамках даного кримінального провадження, еопія якого долучена до матеріалів клопотання, в ході досудового розслідування встановлено, що в 2017-2018 роках за попередньою змовою групою осіб внесені завідомо недостовірні відомості в документи, які подаються для проведення державної реєстрації суб`єктів господарської діяльності, а саме: ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_41 " НОМЕР_1 .

Враховуючи встановлені під час досудового розслідування обставини, наведені у клопотанні слідчого, слідчий суддя вважає, що вказані слідчим у клопотанні документи можуть бути використані як докази у даному кримінальному провадженні.

Відповідно допостанови від13.11.2019року уданому кримінальномупровадженні призначеносудово-почеркознавчу експертизудокументів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_22 " (код НОМЕР_22 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_15 " (код НОМЕР_15 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_32 " (код НОМЕР_33 ).

Слідчим суддею встановлено, що зазначені в клопотанні обставини та надані до нього докази дають достатньо підстав вважати, що неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних слідчим документів, зокрема необхідні для проведення призначеної у кримінальному провадженні експертизи, у зв`язку з чим необхідно надати до вказаних документів тимчасовий доступ з можливістю вилучення їх оригіналів.

Керуючись вимогами ст. ст. 132, 159 - 164 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Надати старшому слідчому СВ РОВКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_6 , старшому слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУДФС у м. Києві ОСОБА_7 , старшому слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУДФС у м. Києві ОСОБА_8 , слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУДФС у м. Києві ОСОБА_9 , старшому слідчому з ОВС СВ РОВКП СУ ФР ГУДФС у м. Києві ОСОБА_10 , у кримінальному провадженні №32019100000000354 тимчасовий доступ до документів ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код НОМЕР_1 ), що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю вилучення їх оригіналів, а саме: статут підприємства, заява для юридичних та фізичних осіб, реєстраційні картки, довідку про взяття на облік платника податків, накази на призначення директорів підприємства, розпорядження, протоколи загальних зборів учасників ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код НОМЕР_1 ), реєстраційна заява платника податку на додану вартість, повідомлення про взяття на облік платника податку у зв`язку із зміною місцезнаходження, довіреності, договори та акти передачі майна до статутного фонду, копії сторінок паспорту та ідентифікаційного коду службових осіб, матеріали листування ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код НОМЕР_1 ) з контролюючими органами.

В решті клопотання відмовити.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Роз`яснити особі, у володінні якої перебувають речі та документи, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення в частині надання дозволу на вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

В іншій частині ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.12.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу86362817
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —761/44332/19

Ухвала від 04.12.2019

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Рибак М. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні