Рішення
від 17.12.2019 по справі 178/929/19
КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 178/929/19

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

17 грудня 2019 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області у складі

головуючого Цаберябого Б.М.

при секретарі Янченко Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.Кринички справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма Вишневе Криничанського району, Криничанської районної державної адміністрації, Аулівської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області, третя особа Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області, про визнання права на земельну частку (пай) ьа зобов`язання виділення земельної частки в натурі, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з цим позовом і вказав, що у 1985 році він був прийнятий у члени колгоспу імені Свердлова Криничанського району, що підтверджується архівним витягом від 04 травня 2017 року № 104 та копіями сторінок трудової книжки № НОМЕР_1 , виданої на ім`я позивача. 15 лютого 1992 року загальними зборами уповноважених колгоспників колгоспу імені Свердлова вирішено виділити трудовий колектив м/о № 2 с. Вишневе зі складу колгоспу і створити на його підставі окреме пайове товариство Вишневе . При цьому розподіл пашні здійснити пропорційно на всіх членів колгоспу ім. Свердлова і виділити ці частки учасникам пайового товариства, що підтверджується архівною довідкою № 105 від 04 травня 2017 року. Позивач вказує, що в березні 1992 року він вийшов зі складу колгоспу ім. Свердлова та був прийнятий у члени пайового товариства Вишневе . При цьому, частка сільськогосподарських земель, що виділена позивачу під час перебування учасником колгоспу ім. Свердлова була передана у спів власність пайовому товариству Вишневе після його переходу з членів колгоспу до членів пайового товариства. Позивач вказує, що у 1994 році його було звільнено з ПТ Вишневе , після чого неодноразово намагався відстояти своє право на земельний пай, який його колеги, які також були членами КСП на момент розпаювання.

Позивач зазначає, з метою захисту свого права щодо виділення земельної ділянки для ведення селянського господарства він звернувся у 1996 році до суду, але даний позов було залишено без розгляду. Працівниками Української сільської ради на той час позивачеві повідомлялося, що він не був членом КСП і тому він не може претендувати на отримання паю. При зверненні у 2017 році до архівного відділу Криничанської райдержадміністрації, позивач отримав архівний витяг № 104 від 04 травня 2017 року, де зазначено, що інформація про виключення його із членів колгоспу відсутня.

ОСОБА_1 вказує, що при зверненні до Аулівської селищної ради з проханням виділити йому земельної ділянки (паю), листом № 333/02-23 від 16 квітня 2019 року було відмовлено, оскільки позивачем не надано сертифікату на право на земельну частку.

При зверненні до Криничанського районного Держгеокадастру у Дніпропетровській області із запитом чи виготовлявся сертифікат на його ім`я, 06 травня 2019 року ОСОБА_1 отримав відповідь, що члени КСП набувають право на частку (пай) з моменту видачі такого акту, а сертифікат на ім`я ОСОБА_1 не виготовлявся. Тобто фактично позивача зазначено у списку до Державного акту на право колективної власності, але у зв`язку із допущенням помилки у його імені по батькові, не отримав сертифікату на право на земельну частку (пай), що унеможливлює реалізацію його законного права на земельну частку (пай), як працівника та члена колективного господарства. У зв`язку з викладеним позивач звернувся до суду з цим позовом, в якому просить визнати за ним право на земельну частку (пай) із земель колективної власності ПТ Вишневе в розмірі середньої земельної частки (паю) 9,20 умовних кадастрових гектарів, відповідно до Державного акту на право колективної власності серії ДП № 535, також просить зобов`язати Криничанську районну державну адміністрацію вирішити витання про виділення йому земельної ділянки (паю) в натурі на місцевості у розмірі 9,20 умовних кадастрових гектарів із земель колишньої колективної власності ПТ Вишневе Криничанського району Дніпропетровської області та про надання дозволу на розробку документації із землеустрою для відведення земельної ділянки у власність.

Представник ТОВ Агрофірма Вишневе в судове засідання не з`явився, про день слухання сповіщений, причини своєї неявки суду не повідомив.

Представник Криничанської районної державної адміністрації в судове засідання не з`явився, про день слухання справи сповіщений.

Представник Аулівської селищної ради в судове засідання не з`явилась, про день слухання справи повідомлений.

Представник Головного управління Держгеокадастру в Дніпропетровській області в судове засідання не з`явилась, про день слухання справи повідомлений.

У відповідності до ст. 2 ЦПК України , завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Тому з урахуванням викладеного, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю сторін, що не з`явились.

Оцінивши докази по справі суд вважає, що вимоги позивача мають бути задоволеними, бо у судовому засіданні встановлено, що 1985 році ОСОБА_1 було прийнято до членів колгоспу імені Свердлова Криничанського району, що підтверджується архівним витягом від 04 травня 2017 року № 104 та копіями сторінок трудової книжки № НОМЕР_1 , виданої на ім`я позивача.

15 лютого 1992 року загальними зборами уповноважених колгоспників колгоспу імені Свердлова вирішено виділити трудовий колектив м/о № 2 с. Вишневе зі складу колгоспу і створити на його підставі окреме пайове товариство Вишневе . При цьому розподіл землі здійснити пропорційно на всіх членів колгоспу ім. Свердлова і виділити ці частки учасникам пайового товариства, що підтверджується архівною довідкою № 105 від 04 травня 2017 року.

В березні 1992 року ОСОБА_1 вийшов зі складу колгоспу ім. Свердлова та був прийнятий у члени пайового товариства Вишневе . При цьому, частка сільськогосподарських земель, що виділена позивачу під час перебування учасником колгоспу ім. Свердлова була передана у співвласність пайовому товариству Вишневе після його переходу з членів колгоспу до членів пайового товариства. Прізвище позивача під номером 29 вказано в списку громадян-членів сільськогосподарського товариства, доданих до Державного акту на правло колективної власності на землю пайового товариства Вишневе серії ДП від 22 січня 1998 року. Згідно записів у трудовій книжці позивача він був прийнятий в члени 20 лютого 1992 року і пайового товариства Вишневе і звільнений з роботи 28 лютого 1994 року за власним бажанням. Запис про виключення позивача з членів пайового товариства Вишневе відсутній. Згідно довідки Аулівської селищної ради від 02 липня 2018 року № 778 під номером 29 вказано в списку громадян-членів сільськогосподарського товариства, доданих до Державного акту на правло колективної власності на землю пайового товариства Вишневе серії ДП від 22 січня 1998 року помилково вказаний ОСОБА_1 , а належним записом є ОСОБА_1 , тобто позивач. Таким чином позивач у відповідності із ст. 10 Закону України Про колективне сільськогосподарське підприємство , ст. 2 Указу Президента України від 08 серпня 1995 року Про порядок паювання земель, переданих в колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям набув права на земельний пай у пайовому товаристві Вишневе`в розмірі середньої земельної частки, розмір якої згідно довідки відділу у Криничанському районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області складає 9,20 умовних кадастрових гектарів. Згідно довідки Криничанської районної державної адміністрації правонаступником пайового товариства Вишневе з 2000 року є товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Вишневе .

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 16 квітня 2004 року Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ , член колективного сільськогосподарського підприємства, включений до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта, і в разі його смерті успадкування права на земельний пай здійснюється за нормами ЦК, у тому числі й у випадку, коли з різних причин ця особа не отримала сертифікат на право на земельну частку (пай). Тому суд і вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

Згідно ст. 5 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) обов`язок по виділенню земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) покладено на сільські, селищні, міські ради, тому суд вважає необхідним покласти обов`язок по виділенню позивачу в натурі земельної частки на Аулівську селищну раду Криничанського району Дніпропетровської області, на території якої розташоване товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Вишневе , а не на Криничанську районну державну адміністрацію.

Керуючись ст. ст. 259, 263-265, 280, 282 ЦПК України суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай) в розмірі середньої земельної частки (паю) 9,20 умовних кадастрових гектарів в колишньому пайовому товаристві Вишневе Криничанського району Дніпропетровської області, правопереємником якого є товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Вишневе Криничанського району Дніпропетровської області, відповідно до Державного акту на право колективної власності серії ДП від 22 січня 1998 року.

Зобов`язати на Аулівську селищну раду Криничанського району Дніпропетровської області виділити ОСОБА_1 земельну ділянку (пай) в натурі на місцевості у розмірі 9,20 умовних кадастрових гектарів із земель колективної власності колишнього пайового товариства Вишневе Криничанського району Дніпропетровської області, правопереємником якого є товариство з обмеженою відповідальністю Агрофірма Вишневе Криничанського району Дніпропетровської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду через Криничанський районний суд шляхом подачі в тридцятиденний строк з дня проголошення рішення, апеляційної скарги.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.

Суддя: Б. М. Цаберябий

р

СудКриничанський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення17.12.2019
Оприлюднено18.12.2019
Номер документу86371241
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —178/929/19

Ухвала від 08.12.2021

Цивільне

Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Цаберябий Б. М.

Ухвала від 10.02.2020

Цивільне

Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Цаберябий Б. М.

Рішення від 17.12.2019

Цивільне

Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Цаберябий Б. М.

Ухвала від 10.10.2019

Цивільне

Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Цаберябий Б. М.

Ухвала від 12.09.2019

Цивільне

Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Цаберябий Б. М.

Ухвала від 24.07.2019

Цивільне

Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Цаберябий Б. М.

Ухвала від 03.07.2019

Цивільне

Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Цаберябий Б. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні