Рішення
від 16.12.2019 по справі 480/4079/19
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 грудня 2019 р. Справа № 480/4079/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Глазька С.М., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№66)" Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України про стягнення грошової компенсації,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№66)" Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України (далі - відповідач), в якій просить cтягнути з Державної установи "Шосткинська виправна колонія № 66" Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації міністерства юстиції України на користь ОСОБА_1 грошову компенсацію за належні до видачі предмети речового майна в сумі 15075,81 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що після його звільнення зі служби відповідачем не проведено з ним остаточний розрахунок, а саме не виплачено грошову компенсацію за належні до видачі предмети речового майна у сумі 15075,81 грн. Не отримавши грошову компенсацію, позивач звернувся до відповідача із заявою про виплату зазначеної заборгованості, однак у проведенні виплати компенсації йому було відмовлено з посиланням на відсутність фінансування. На думку позивача, такі дії є протиправними, оскільки вказані підстави відмови не передбачені діючим законодавством.

Ухвалою суду від 15.10.2019 відкрито провадження, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Поновлено строк звернення до суду.

У відзиві на позовну заяву відповідач проти позовних вимог заперечував. Зазначив, що враховуючи відсутність коштів на виплату грошової компенсації, здійснити зазначену виплату на час звільнення позивача зі служби та на теперішній час не має підстав. За наявності кошторисних призначень та наявності коштів на відповідні цілі компенсація буде виплачена.

Позивачем подано відповідь на відзив, в якій позивач не погоджується з висновками відповідача, викладеними у відзиві на позовну заяву та просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи та об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що наказом Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№ 66)" від 11.06.2018 № 67/ОС-18 ОСОБА_1 звільнено зі служби за п.п. 4 п. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію" (а.с. 8).

Після звільнення, позивач звернувся до Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№ 66)" із заявою від 20.09.2019, у якій просив погасити заборгованість по виплаті компенсації за належні до видачі предмети речового майна в сумі 15075,81 грн. (а.с. 10).

Листом від 26.09.2019 № 5/474 відповідач повідомив позивача, що станом на день звільнення 11.06.2018, на протязі 2018 року та на день звернення 20.09.2019 бюджетні асигнування для виплати даної компенсації установі не виділялись, при наявності кошторисних призначень та наявності коштів на відповідні цілі позивачу буде виплачено грошову компенсацію за речове майно у встановленому порядку, про що його буде повідомлено додатково (а.с. 11).

Надаючи правову оцінку відносинам, що склалися між сторонами, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 23 Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" держава забезпечує соціальний захист персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України відповідно до Конституції України, цього Закону та інших законів України. Умови грошового і матеріального забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплата праці працівників кримінально-виконавчої служби визначаються законодавством і мають забезпечувати належні матеріальні умови для комплектування Державної кримінально-виконавчої служби України висококваліфікованим персоналом, диференційовано враховувати характер і умови служби чи роботи, стимулювати досягнення високих результатів у службовій та професійній діяльності і компенсувати персоналу фізичні та інтелектуальні затрати.

На осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби поширюється соціальний захист поліцейських, визначений Законом України "Про Національну поліцію", а також порядок і умови проходження служби, передбачені для поліцейських. Умови і розміри грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників кримінально-виконавчої служби визначаються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2013 № 578 "Про забезпечення речовим майном персоналу Державної кримінально-виконавчої служби", затверджений Порядок забезпечення речовим майном персоналу Державної кримінально-виконавчої служби (далі по тексту - Порядок), який визначає механізм речового забезпечення персоналу Державної кримінально-виконавчої служби - осіб рядового і начальницького складу, спеціалістів, які не мають спеціальних звань, та працівників, які працюють за трудовими договорами.

Пунктом 23 Порядку визначено, що грошова компенсація замість предметів речового майна особистого користування, що підлягають видачі особам рядового і начальницького складу, виплачується згідно з пунктом 60 цього Порядку. Вартість предметів речового майна особистого користування визначається ДПтС відповідно до їх закупівельної вартості.

За приписами пункту 27 Порядку під час звільнення із служби особам рядового і начальницького складу за їх бажанням може видаватися речове майно особистого користування, яке не було ними отримано на день звільнення, або виплачуватися грошова компенсація за нього за цінами, що діють на день підписання наказу про звільнення.

Відповідно до п. 60 Порядку для виплати персоналу грошової компенсації за належні до отримання предмети речового майна особистого користування оформляється довідка про виплату грошової компенсації за належні до видачі предмети речового майна за формою згідно з додатком 7 у двох примірниках, перший з яких подається бухгалтерії органу чи установи для виплати компенсації, другий додається до арматурної картки.

Згідно довідки № 126, яка видана позивачу на момент звільнення, сума компенсації, яка підлягає виплаті за належні до видачі предмети речового майна складає 15075,81 грн. (а.с. 9).

Посилання відповідача на абз. 2 п. 22 Порядку, як на підставу невиплати грошової компенсації, у зв`язку з відсутністю коштів є необґрунтованими, оскільки пункт 22 Порядку регулює порядок виплати грошової компенсації за речове майно не звільненим особам, а тим, хто продовжує службу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Державна установа "Шосткинська виправна колонія (№66)", як суб`єкт владних повноважень, не довела правомірності невиплати грошової компенсації за належні до видачі предмети речового майна на суму 15075,81 грн.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відмова Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№66)" у виплаті позивачу грошової компенсації за належні до видачі предмети речового майна, не відповідає критеріям, визначеним частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з чим є протиправною, а позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає необхідним стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судовий збір в розмірі 768,40 грн., сплачений при зверненні до суду.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№66)" Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України про стягнення грошової компенсації - задовольнити.

Стягнути з Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№ 66)" (вул. Івана Скоропадського, 57-А, с. Гамаліївка, Шосткинський район, Сумська область, 41132, код ЄДРПОУ 08565084) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) грошову компенсацію за належні до видачі предмети речового майна в розмірі 15075,81 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної установи "Шосткинська виправна колонія (№ 66)" (вул. Івана Скоропадського, 57-А, с. Гамаліївка, Шосткинський район, Сумська область, 41132, код ЄДРПОУ 08565084) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) суму судового збору в розмірі 768,40 грн.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя С.М. Глазько

Дата ухвалення рішення16.12.2019
Оприлюднено18.12.2019
Номер документу86379318
СудочинствоАдміністративне
Сутьстягнення грошової компенсації

Судовий реєстр по справі —480/4079/19

Рішення від 16.12.2019

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.М. Глазько

Ухвала від 15.10.2019

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.М. Глазько

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні