ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
17.12.2019Справа № 910/17492/19
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Пріста Рісайклінг-Україна (04070, м. Київ, вулю Набережно-Хрещатицька, 10-а; ідентифікаційний код: 37825753)
До Товариства з обмеженою відповідальністю Карпат-Еко (03094, м. Київ, вул. Сергієнка, 18, оф. 8; ідентифікаційний код: 32469516)
Про стягнення коштів у розмірі 2 731 826 грн
ВСТАНОВИВ:
Товариства з обмеженою відповідальністю Пріста Рісайклінг-Україна (далі-позивач)звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Карпат-Еко (далі-відповідач) про стягнення коштів у розмірі 2 731 826 грн
Звертаючись до суду із даним позовом позивач зазначає, що між ним та відповідачем 12.10.2018 було укладено договір надання послуг зі збирання, зберігання та перевезення відпрацьованих мастил (олив) № 12/10/18УМ (далі - Договір). Згідно даного договору позивач доручив, а відповідач взяв на себе зобов`язання надати послуги зі збирання, зберігання та перевезення використаних мастил на умовах, за тарифами, визначеними у розділі 3, а також у пунктах 1.2-1.6 Договору.
Відповідно до Договору позивач у період з 17.10.2018 по 29.11.2018 перерахував на рахунок відповідача кошти у загальному розмірі 2 752 826 грн., що підтверджується випискою по банківському рахунку (копія додається). Станом на даний час заявки на надання послуг за Договором позивач до відповідача не надавав, тому підстав надавати послуги за Договором у відповідача не виникало.
Листом від 09.01.2019 позивач просив ТОВ КАРПАТ- ЕКО повернути у повному обсязі кошти, раніше перераховані за Договором, у зв`язку із не виставленням заявок на надання послуг за Договором та відсутністю потреби у таких послугах у найближчий час (копія листа додається). На виконання даного листа відповідач частково повернула кошти на рахунок позивача у розмірі 21 000 грн., що підтверджується копією платіжного доручення № 63 від 10.01.2019 та випискою з банківського рахунку (копії додаються).
У зв`язку з цим позивач просить стягнути з відповідача 2 731 826 (два мільйони сімсот тридцять одну тисячу вісімсот двадцять шість) грн 00 коп в якості оплаченої, але не використаної для надання послуг попередньої оплати за договором № 12/10/18УМ від 12.10.2018 на надання послуг зі збирання, зберігання та перевезення відпрацьованих мастил (олив).
Крім того, позивач просить стягнути з відповідача суму судового збору, сплаченого при поданні даного позову у розмірі 40 977 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, передбачено справляння судового збору.
Відповідно до ч. 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік станом на 01.01.2019 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1 921 грн.
Як встановлено Судом, позивач сплатив судовий збір за подання позовної заяви у розмірі 10 000, 00 грн, що підтверджується платіжним дорученням № 1077 від 09.12.2019, оригінал якого додано до заяви.
Отже, позивач не сплатив судовий збір у встановленому законом розмірі.
Ціна позову становить 2 731 826 грн, а саме стягнення коштів попередньої оплати за Договором. Таким чином позивачу необхідно доплатити 30 977, 39 грн.
Суд виходить з такого розрахунку: 2 731 826 грн * 1,5 % = 40 977, 39 грн; 40 977, 39 грн - 10 000, 00 грн = 30 977, 39 грн.
Відповідно до пункту 1 часини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України внормовано, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, а саме абзацом 27 пункту 2 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Відповідно, якщо копію позовної заяви надіслано поштою, то документом, який підтверджує надсилання, є фіскальний чек поштового відділення, опис вкладення у цінний лист. Крім того, підтвердженням, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якому зазначено номер накладної, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника з підтвердження, що інформація у даній накладній зазначена правильно.
Отже, на підтвердження направлення учасникам справи позовної заяви з додатками до позову обов`язково мають додаватися не лише описи вкладення, а й чеки (квитанції) поштового відділення , що підтверджують факт оплати відправником та надання відділенням зв`язку послуг з пересилання листів з описом вкладення.
Всупереч встановленим вимогам, позивач не надав фіскальний чек, який би підтверджував надання послуг поштового зв`язку позивачу.
За приписами п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. Згідно ч. 5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Однак позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви .
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Згідно з частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись статтями 164, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Пріста Рісайклінг-Україна без руху.
2. Встановити позивачеві строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків у позовній заяві шляхом:
- надання доказів сплати позивачем судового збору у належному розмірі;
- надання суду належних доказів надсилання відповідачам копії позовної заяви з переліком долучених до неї додатків у встановленому законом порядку (а саме надати оригінал фіскального чеку);
- зазначити інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили 17.12.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.П. Бондаренко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2019 |
Оприлюднено | 19.12.2019 |
Номер документу | 86399291 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні