Ухвала
від 16.12.2019 по справі 922/4104/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"16" грудня 2019 р. м ХарківСправа № 922/4104/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Пономаренко Т.О.

розглянувши матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіті" (61068, м. Харків, вул. Фесенківська, б. 12/14; код ЄДРПОУ: 30592215) до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Рисоіл-Юг" (67543, Одеська обл., Комінтернівський район, сільрада Визирська, комплекс будівель та споруд № 5; код ЄДРПОУ: 38184272) , 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Тиристор-75" (61057, м. Харків, вул. Сумська, б. 5, кв. 3; код ЄДРПОУ: 39820595) про стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

12 грудня 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Авіті" звернулось до господарського суду Харківської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рисоіл-Юг" та до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тиристор-75", в якій просить суд:

- стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рисоіл-Юг" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Тиристор-75" заборгованість у розмірі вартості поставленого товару - сирої нерафінованої олії (суміш пресового та екстракційного) першого сорту із соняшникового насіння врожаю 2015 року українського походження у кількості 22 550 кілограм, а саме - 16 526 доларів США 95 центів;

- стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рисоіл-Юг" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Тиристор-75" 3% річних за прострочення сплати поставленого товару - сирої нерафінованої олії (суміш пресового та екстракційного) першого сорту із соняшникового насіння врожаю 2015 року українського походження у кількості 22 550 кілограм, а саме - 968 доларів США 52 центи;

- судові витрати, у вигляді судового збору за подання позовної заяви, покласти солідарно на Товариство з обмеженою відповідальністю "Рисоіл-Юг" та Товариство з обмеженою відповідальністю "Тиристор-75".

Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, з огляду на наступне.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Статтею 1 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У пункті 2 частини 1 статті 164 ГПК України закріплено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Пунктом 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В частині 2 статті 174 ГПК України зазначено, що якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Статтею 6 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, судовий збір сплачується у гривнях з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України на день сплати.

Також в п. 3.4 постанови пленуму ВГСУ "Про деякі питання практики застосування господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" №18 від 26.12.2011 зазначено, що ціна позову про стягнення іноземної валюти визначається в іноземній валюті та національній валюті України відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову.

Тобто у разі подання до господарського суду позову про стягнення іноземної валюти обов`язковим є зазначення еквіваленту в національній валюті України (гривнях).

Виходячи з останнього й визначається сума судового збору, що сплачується з позовної заяви.

Однак, якщо день подання позову не співпадає з днем сплати судового збору (збір сплачено раніше), то останній визначається з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України саме на день сплати, а не на день подання позову (абзац другий-третій частини першої статті 6 Закону України "Про судовий збір").

Однак, позивачем при поданні позовної заяви не надано документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Разом з тим, позивач у позовній заяві не вказав ціну позову у гривнях відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову, а також не надав суду довідку банку про офіційний курс долара США на день сплати судового збору.

Частинами 1 та 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву (вх.№4104/19 від 12 грудня 2019 року) Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіті" - залишити без руху.

2. Надати позивачу строк, який становить 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків, а саме:

- надання до суду доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі в оригіналі;

- надання до суду довідку банку про офіційний курс долара США на день сплати судового збору;

- надання до суду відомості про ціну позову у гривнях відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову.

3. Попередити позивача про те, що не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, згідно частини четвертої статті 174 ГПК України має наслідком визнання заяви не поданою і повернення її позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Інформація по справі може бути одержана на офіційному веб-порталі судової влади України - court.gov.ua.

Дата підписання: 16 грудня 2019 року.

Суддя Т.О. Пономаренко

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення16.12.2019
Оприлюднено19.12.2019
Номер документу86400126
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4104/19

Ухвала від 27.12.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

Ухвала від 16.12.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Пономаренко Т.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні