ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"16" грудня 2019 р. м ХарківСправа № 922/4104/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Пономаренко Т.О.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіті" (61068, м. Харків, вул. Фесенківська, б. 12/14; код ЄДРПОУ: 30592215) до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Рисоіл-Юг" (67543, Одеська обл., Комінтернівський район, сільрада Визирська, комплекс будівель та споруд № 5; код ЄДРПОУ: 38184272) , 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Тиристор-75" (61057, м. Харків, вул. Сумська, б. 5, кв. 3; код ЄДРПОУ: 39820595) про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
12 грудня 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Авіті" звернулось до господарського суду Харківської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рисоіл-Юг" та до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тиристор-75", в якій просить суд:
- стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рисоіл-Юг" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Тиристор-75" заборгованість у розмірі вартості поставленого товару - сирої нерафінованої олії (суміш пресового та екстракційного) першого сорту із соняшникового насіння врожаю 2015 року українського походження у кількості 22 550 кілограм, а саме - 16 526 доларів США 95 центів;
- стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рисоіл-Юг" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Тиристор-75" 3% річних за прострочення сплати поставленого товару - сирої нерафінованої олії (суміш пресового та екстракційного) першого сорту із соняшникового насіння врожаю 2015 року українського походження у кількості 22 550 кілограм, а саме - 968 доларів США 52 центи;
- судові витрати, у вигляді судового збору за подання позовної заяви, покласти солідарно на Товариство з обмеженою відповідальністю "Рисоіл-Юг" та Товариство з обмеженою відповідальністю "Тиристор-75".
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху, з огляду на наступне.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 1 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У пункті 2 частини 1 статті 164 ГПК України закріплено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Пунктом 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В частині 2 статті 174 ГПК України зазначено, що якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Статтею 6 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, судовий збір сплачується у гривнях з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України на день сплати.
Також в п. 3.4 постанови пленуму ВГСУ "Про деякі питання практики застосування господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" №18 від 26.12.2011 зазначено, що ціна позову про стягнення іноземної валюти визначається в іноземній валюті та національній валюті України відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову.
Тобто у разі подання до господарського суду позову про стягнення іноземної валюти обов`язковим є зазначення еквіваленту в національній валюті України (гривнях).
Виходячи з останнього й визначається сума судового збору, що сплачується з позовної заяви.
Однак, якщо день подання позову не співпадає з днем сплати судового збору (збір сплачено раніше), то останній визначається з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України саме на день сплати, а не на день подання позову (абзац другий-третій частини першої статті 6 Закону України "Про судовий збір").
Однак, позивачем при поданні позовної заяви не надано документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Разом з тим, позивач у позовній заяві не вказав ціну позову у гривнях відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову, а також не надав суду довідку банку про офіційний курс долара США на день сплати судового збору.
Частинами 1 та 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву (вх.№4104/19 від 12 грудня 2019 року) Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіті" - залишити без руху.
2. Надати позивачу строк, який становить 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків, а саме:
- надання до суду доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі в оригіналі;
- надання до суду довідку банку про офіційний курс долара США на день сплати судового збору;
- надання до суду відомості про ціну позову у гривнях відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову.
3. Попередити позивача про те, що не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, згідно частини четвертої статті 174 ГПК України має наслідком визнання заяви не поданою і повернення її позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформація по справі може бути одержана на офіційному веб-порталі судової влади України - court.gov.ua.
Дата підписання: 16 грудня 2019 року.
Суддя Т.О. Пономаренко
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2019 |
Оприлюднено | 19.12.2019 |
Номер документу | 86400126 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Пономаренко Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні