Справа № 234/19548/19
Провадження №2-о/181/97/19
У Х В А Л А
"18" грудня 2019 р. смт Межова
Суддя Межівського районного суду Дніпропетровської області Юр`єв О.Ю., ознайомившись із заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - ВДРАЦС по Васильківському, Межівському, Покровському районах ГТУЮ у Дніпропетровській області, про встановлення факту смерті,
ВСТАНОВИВ:
До Межівського районного суду Дніпропетровської області в порядку підсудності надійшла вказана справа.
Згідно з ч. 3 ст.294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Проте при вирішенні питання про відповідність заяви вимогам, встановленим ЦПК України , встановлено, що її подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.177 ЦПК України .
Відповідно до ст. 293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи, або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відповідно до ч. 2 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
При цьому, додані до заяви письмові докази в копіях, а саме лікарське свідоцтво про смерть №262 виготовлене неякісно, внаслідок чого не вбачається зміст тексту. Крім цього в додаткам зазначена довідка про присвоєння ідентифікаційного номера ОСОБА_2 , однак вказаний документів в матеріалах заяви відсутній, що також підтверджується актом Краматорського міського суду Донецької області від 15 листопада 2019 року.
За таких підстав, суд приходить до висновку про необхідність залишити заяву без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст. ст. 95, 175, 318 ЦПК України, та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків.
Згідно зі ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви буз руху.
У зв`язку з наведеним, залишення заяви без руху з підстав, передбачених Законом, не є порушенням права на справедливий судовий захист, оскільки після усунення недоліків заяви буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 95, 175-177 , 185 , 258-261, 317, 318 Цивільного процесуального кодексу України , суддя, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - ВДРАЦС по Васильківському, Межівському, Покровському районах ГТУЮ у Дніпропетровській області про встановлення факту смерті,- залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків заяви - десять днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити заявнику, що якщо вона не усуне недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Суддя О. Ю. Юр`єв
Суд | Межівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2019 |
Оприлюднено | 19.12.2019 |
Номер документу | 86407038 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Межівський районний суд Дніпропетровської області
Юр'єв О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні