ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 344/21909/19

Провадження № 1-кс/344/10983/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2019 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Пастернак І.А., з участю секретаря Кріцак Г.В., розглянувши клопотання слідчого в кримінальному провадженні - начальника відділення СВ Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області капітана поліції Демківа Олександра Івановича, яке погоджене з прокурором у кримінальному провадженні -прокурором Івано-Франківської місцевої прокуратури Савчук В.А., про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 42018091010000002 від 26.01.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором в обґрунтування якого посилався на те, що слідчим відділом Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області розслідується кримінальне провадження № 42018091010000002 від 26.01.2018 за фактом вчинення неправомірних дій членами ОК ЖБК Добра Справа , які на підставі підроблених документів одержали право власності на земельну ділянку в м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 14 , та на об`єкт незавершеного будівництва (багатоквартирний будинок), розміщений на земельній ділянці, що перебували у власності ПП Коврижних , внаслідок чого завдали майнової шкоди пайовикам вищевказаного підприємства.

Допитані з даного приводу в якості свідків ОСОБА_1 та ОСОБА_2 надали покази про те, що 03.02.2003 року, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, в особі першого заступника міського голови ОСОБА_3 , на підставі п. 1.5 рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 26.12.2002 № 525, передає в оренду ТОВ Прикарпатагробуд земельну ділянку на вул. Гарбарській, 14, площею 0.3952 га, з цільовим призначенням: будівництво житлового будинку.

22.09.2004 року, рішенням № 365 виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради надано дозвіл ВАТ Прикарпатагробуд на будівництво 27-квартирного житлового будинку на орендованій земельній ділянці на вул. Гарабарській, 14.

21.03.2005 року, ВАТ Прикарпатагробуд укладає договір на участь у частковому будівництві з ПП Коврижних , код ЄДРПОУ 13657954. У відповідності до цього договору ВАТ Прикарпатагробуд приймає ПП Коврижних у часткове будівництво 27 квартирного житлового будинку на орендованій ВАТ Прикарпатагробуд земельній ділянці на вул. Гарбарській, 14.

В 2014 році виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради припиняє дію договору оренди з ВАТ Прикарпатагробуд у зв`язку із значної заборгованістю по виплаті орендної плати.

Тоді ж у березні та в серпні 2014 року, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради своїми рішеннями передає спочатку в оренду земельну ділянку на вул. Гарбарській, 14 , з об`єктом незавершеного будівництва, а згодом у власність ОК ЖБК Добра справа .

При цьому, згідно примітки до Переліку осіб землекористування, яким надано дозвіл на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (дод. до рішення № 1373 від 21.03.2014) відведення земельної ділянки відбулось за рахунок частини земельної ділянки, як знаходилась у оренді ВАТ Прикарпатагробуд .

В подальшому, 09.12.2015 року, голова ОК ЖБК Добра справа ОСОБА_4 подала до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Івано-Франківській області декларацію про початок виконання будівельних робіт на об`єкт Будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Гарбарській, 14 м. Івано-Франківськ до якої свідомо внесла завідомо неправдиві дані, зокрема: вид будівництва - нове будівництво; щодо головного інженера, - ОСОБА_5 , котрий розробляв проектну документацію для будівництва вищевказаного будинку, однак жодних договірних відносин з ОК ЖБК Добра справа не мав; щодо видачі містобудівних умов та обмеження забудови земельної ділянки, оскільки документи вказані ОСОБА_4 були видані задовго до створення ОК ЖБК Добра справа , при цьому дозвіл Інспекції ДАБК № 33 від 21.03.2005 був виданий ВАТ Прикарпатагробуд та ПП Коврижних , щодо кількості квартир у житловому будинку та їх площі, з 27 квартир в проектній документації, до 33 у декларації.

Відповідно до наказу № 9 від 25.02.2016 начальника УДАБІ в Івано-Франківській області Мусіловського І.М. декларацію про початок виконання будівельних робіт на об`єкт Будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Гарбарській , 14 м . Івано -Франківськ № ІФ 083153432017 скасовано.

В подальшому, 03.01.2017 року, голова ОК ЖБК Добра справа ОСОБА_4 , з метою незаконного заволодіння об`єктом незавершеного будівництва, звернулась до реєстраційної служби Івано-Франківської міської ради із заявою № 20470690 про проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень (щодо права власності) на нерухоме майно.

18.02.2017 року, голова ОК ЖБК Добра справа ОСОБА_4 уклала договір № 180217 про спільне будівництво житлового будинку за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 14 , з ТОВ ЗАХІД-СПЕЦ-БУД , в особі директора ОСОБА_6 . Предметом цього договору стало співробітництво та участь сторін у будівництві житлового будинку на земельній ділянці з об`єктом незавершеного будівництва, яка розташована за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 14 .

Виходячи з умов договору укладеного між ТОВ ЗАХІД-СПЕЦ-БУД та ОК ЖБК Добра Справа кооператив отримає 10 квартир а решту (17 квартир ) перейде ТОВ ЗАХІД-СПЕЦ-БУД . Тобто ОСОБА_4 без відома інших пайовиків ввійшла у змову посадовими особами ТОВ ЗАХІД-СПЕЦ-БУД з метою відчуження квартир інших пайовиків забудовнику.

З метою встановлення факту відчуження майнових прав на квартир інших пайовиків службовими особами ТОВ ЗАХІД-СПЕЦ-БУД та ОК ЖБК Добра Справа , директору ТОВ ЗАХІД-СПЕЦ-БУД 14.11.2019 за № 17724/108/46/02-2019 надіслано запит про витребування копій матеріалів, а саме: робочого проекту будівництва багатоквартирного житлового будинку по вул. Гарбарська, 14 в м. Івано-Франківськ , договору № 180217 про спільне будівництво житлового будинку за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 14 з додатками, договорів купівлі продажу майнових прав на житлові квартири та інші нежитлові приміщення укладені між ТОВ ЗАХІД-СПЕЦ-БУД та іншими пайовиками, однак до 11.12.2019 жодної відповіді на даний запит органу досудового розслідування не надано.

Дослідження інформації в затребуваних документах дасть можливість встановити чи дійсно має місце факт щодо відчуження майнових прав на квартири багатоквартирного житлового будинку по вул. Гарбарська, 14 в м. Івано-Франківськ іншим пайовикам, а також дадуть можливість встановити органу досудового розслідування хто саме причетний до скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 КК України.

З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення злочину необхідно отримати доступ до документів ТОВ ЗАХІД-СПЕЦ-БУД , що в м. Івано-Франківськ, вул. Макогона, 31А, а саме: матеріалів робочого проекту будівництва багатоквартирного житлового будинку по вул. Гарбарська, 14 в м. Івано-Франківськ , договору № 180217 про спільне будівництво житлового будинку за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 14 з додатками, договорів купівлі продажу майнових прав на житлові квартири та інші нежитлові приміщення укладені між ТОВ ЗАХІД-СПЕЦ-БУД та іншими пайовиками.

Вищезазначені документи мають значення речових доказів у кримінальному провадженні та будуть визнані в кримінальному провадженні речовими доказами і стануть, в подальшому, предметом дослідження в суді.

Іншими способами отримати копії вищезазначених документів неможливо, оскільки 14.11.2019 в ТОВ ЗАХІД-СПЕЦ-БУД надсилався запит з приводу надання вищезазначеної інформації та документів і на даний час жодної відповіді на вказаний запит не отримано.

Слідчий в судове засідання не з"явився, попередньо подав клопотання відповідно до якого просив клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати безйого участі.

Відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання неприбули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.

Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а відповідно до ч. 7 цієї статі, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.

З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці.

Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.

Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка міститься у документах про які зазначає слідчий, надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.

Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задоволити.

Надати начальнику відділення слідчого відділу Івано-Франківського відділу поліції капітану поліції Демківу Олександру Івановичу дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які знаходяться у ТОВ ЗАХІД-СПЕЦ-БУД , що в м. Івано-Франківськ, вул. Макогона, 31А, з можливістю подальшого вилучення їх копій, а саме: матеріалів робочого проекту будівництва багатоквартирного житлового будинку по вул. Гарбарська, 14 в м. Івано-Франківськ , договору № 180217 про спільне будівництво житлового будинку за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Гарбарська, 14 з додатками, договорів купівлі продажу майнових прав на житлові квартири та інші нежитлові приміщення укладені між ТОВ ЗАХІД-СПЕЦ-БУД та іншими пайовиками.

Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 15 січня 2020 року включно та оскарженню не підлягає.

Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.

Слідчий суддя Пастернак І.А.

Зареєстровано 19.12.2019
Оприлюднено 19.12.2019
Дата набрання законної сили 16.12.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону