Справа № 242/4896/19
Провадження № 2/242/1396/19
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
17 грудня 2019 року м. Селидове
Селидівський міський суд Донецької області в складі: головуючого судді - Хацько Н.О., за участю секретаря судового засідання Дурової Н.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Селидове в порядку спрощеного заочного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства Ал-Тай , ОСОБА_2 , про розірвання трудового договору, -
ВСТАНОВИВ:
28 серпня 2019 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ПП Ал-Тай , ОСОБА_2 , про розірвання трудового договору.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що її згідно до наказу від 25 травня 2015 року прийнято на роботу на посаду директора ПП Ал-Тай за сумісництвом. Вона бажає звільнитися, однак їй невідоме місцеперебування засновника ПП Ал-Тай ОСОБА_2 та вона не має можливості звернутись до відповідача для вирішення питання про її звільнення. Враховуючи той факт, що ОСОБА_1 позбавлена можливості звільнитися у відповідності до вимог чинного законодавства, позивач просить суд визнати трудовий договір укладений між нею та Приватного підприємства Ал-Тай від 25 травня 2015 року - розірваним з 30 липня 2019 року.
Ухвалою Селидівського міського суду Донецької області від 02 вересня 2019 року позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою Селидівського міського суду Донецької області від 17 вересня 2019 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Позивач у судове засідання не з`явилася, про день та час розгляду справи повідомлена належним чином. Надала суду заяву, у якій просила розглянути справу за її відсутності, та задовольнити заявлені вимоги, не заперечує проти ухвалення заочного рішення.
Представник відповідача ПП Ал-Тай та відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з`явились, про місце та час слухання справи були повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили, заяви про розгляд справи за їх відсутність та відзиву на позов не надходило.Згідно ст. ст. 223, 280 ЦПК України суд вважає можливим розглянути справу у порядку заочного провадження у відсутність відповідача з дотриманням вимог, встановлених законом, за згодою позивача на розгляд справи в порядку заочного провадження.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Рішенням власника ПП Ал-Тай від 21 травня 2015 року ОСОБА_2 , було припинено виконання обов`язків директора ОСОБА_2 з 24 квітня 2015 року та призначено директором ПП Ал-Тай ОСОБА_3 з 25 травня 2015 року. Що крім того, було підтверджено додатком до рішення від 21 травня 2015 року.
Згідно до Наказу (розпорядження) № 7-к від 25 травня 2015 року виданого ПП Ал-Тай , ОСОБА_1 з 25 травня 2015 року прийнята на посаду директора ПП Ал-Тай .
Згідно до заяви від 12 червня 2019 року ОСОБА_1 звернулась з зазначеною заявою до засновника ПП Ал-Тай ОСОБА_2 з клопотанням про звільнення з посади директора ПП Ал-Тай за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України з 30 липня 2019 року та яку вона направила листом від 12 червня 2019 року на адресу підприємства.
Наказом (розпорядження) № 8-к про припинення трудового договору від 30 липня 2019 року ОСОБА_1 30 липня 2019 року розірвано безстроковий трудовий договір з ініціативи працівника ст. 38 КЗпП України, виданий керівником підприємства Мендалєвою А.Г.
Відповідно до заяви ОСОБА_1 від 01 серпня 2019 року, посвідченої приватним нотаріусом Вугледарського міського нотаріального округу Донецької області Ігнатенко О.В. та зареєстрована в реєстрі за № 1135, ОСОБА_1 повідомила, що трудові відносини з ПП Ал-Тай ЄДРПОУ 35174675, вважає припиненими з ініціативи працівника на підставі ст. 38 КЗпП України з 30 липня 2019 року.
При цьому трудовий договір між сторонами не розірвано, а отже позивач і надалі продовжує рахуватись директором у ПП Ал-Тай , в той час як ними не виконуються жодні зобов`язання за трудовим договором.
Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються цивільним законодавством, Кодексом законів про працю (далі - КЗпП України).
Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Відповідно до ст. 21 КЗпП України трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати робітникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Як передбачено п.1 ч.1 ст. 23 КЗпП України, трудовий договір може бути безстроковим, що укладається на невизначений строк.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.36 КЗпП України підставою припинення трудового договору є розірвання трудового договору з ініціативи працівника.
Згідно зі ст. 38 Кодексу законів про працю України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.
З Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців вбачається, що керівником Приватного підприємства Ал-Тай зазначено ОСОБА_1 .
Згідно пункту 13 частини другої статті 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про юридичну особу, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб, зокрема, відомості про керівника юридичної особи, а за бажанням юридичної особи також про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо: прізвище, імя, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи.
Пунктом 1 частини четвертої статті 17 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань визначено, що для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у тому числі змін до установчих документів юридичної особи, крім змін до відомостей, передбачених частиною пятою цієї статті, подається заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі.
Згідно п.2 ч. 1 ст. 25 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі …
Враховуючи, що трудові відносини між позивачем та відповідачем ПП Ал-Тай фактично були припинені 30 липні 2019 року, відповідач на вимоги оформити розірвання трудового договору не реагує, позивач позбавлена можливості звільнитися у встановленому законодавством порядку, за ст.38 КЗпПУ, не має можливості розірвати укладений між нею та відповідачем трудовий договір за власною ініціативою, що порушує її конституційні права, а тому суд дійшов висновку, що вимоги позивача до даного відповідача в частині розірвання трудового договору, на підставі ст. 38 КЗпП України, є обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню .
Відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
В силу ч. 6 статті 141 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. На підставі викладеного, враховуючи, що позов задоволено у повному обсязі суд вважає, що з відповідачів на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі по 768 грн. 40 коп. з кожного.
На підставі викладеного, керуючись керуючись ст.ст.23,36,38 КЗпП України, наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 260 від 08.06.2001 року України, ст.ст.12,81,263-268, 274, 280-289 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Приватного підприємства Ал-Тай , ОСОБА_2 , про розірвання трудового договору - задовольнити.
Припинити дію безстрокового трудового договору з 30 липня 2019 року, який було укладено 25 травня 2015 року між ОСОБА_1 та приватним підприємством Ал-Тай .
Визнати припиненими повноваження директора приватного підприємства Ал-Тай ОСОБА_1 з 30 липня 2019 року
Стягнути з Приватного підприємства Ал-Тай на користь держави судові витрати у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн.. 40 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до апеляційного суду Донецької області протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач - ОСОБА_1 (адреса реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
Відповідач - Приватне підприємство Ал-Тай , (ЄДРПОУ 35174675, адреса реєстрації: Харківська область, м. Харків, вул. Плеханівська, б.92-А ).
Відповідач - ОСОБА_2 (адреса реєстрації та проживання: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ).
Суддя
Суд | Селидівський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2019 |
Оприлюднено | 19.12.2019 |
Номер документу | 86419080 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Селидівський міський суд Донецької області
Хацько Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні