Справа № 297/2417/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2019 року м. Берегове
Берегівський районний суд Закарпатської області в особі: головуючого Гал Л. Л., за участю секретаря Адамчо К.С., розглянувши в підготовчому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Запсонської сільської ради про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся із позовною заявою до Запсонської сільської ради про визначення додаткового строку на прийняття спадщини в один місяць за померлим ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позовні вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача - ОСОБА_3 . На випадок своєї смерті батько позивача жодного розпорядження стосовно належного йому майна не залишав та після смерті останнього відкрилась спадщина, до складу якої входить земельна ділянка площею 1,40 га, цільове призначення - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Запсонської сільської ради. Згідно довідки виконавчого комітету Запсонської сільської ради від 04.11.2019 року № 491, на день смерті ОСОБА_3 з ним разом ніхто не проживав, однак він, позивач, доглядав за ним до дня смерті і ніс похоронні витрати, при цьому він, ОСОБА_1 , та його покійний батько були зареєстровані за різними адресами проживання.
З огляду на викладене вище, з метою прийняття у спадщину земельної ділянки, він, позивач, звернувся до приватного нотаріуса Берегівського районного нотаріального округу Мацола І.В.. Однак, нотаріусом надано лист-роз`яснення від 05.11.2019 року, в якому вказано, що для оформлення спадщини за померлим батьком йому необхідно звернутися до суду для встановлення додаткового строку на прийняття спадщини, оскільки пропущено шестимісячний строк з дня смерті спадкодавця для звернення до нотаріуса.
Як зазначив позивач, пропуск ним строку на прийняття спадщини після смерті його батька обумовлений тим, що він помилково вважав, що фактичне прийняття у користування майна покійного та відсутність заперечень відносно цього з боку інших осіб та органу місцевої влади, дозволить в будь-який час оформити спадщину. Так, ще при житті спадкодавця, починаючи з 2007 року він, ОСОБА_1 , почав відкрито та добросовісно, без будь-яких заперечень з боку третіх осіб, використовувати дану землю, обробляти її для власних сільськогосподарських потреб. Крім того, позивач також вважав, що догляд за батьком до дня його смерті є підтвердженням прийняття у спадщину належного покійному майна.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву, в якій просив справу розглянути без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі (а.с. 17).
Представник Запсонської сільської ради Берегівського району в судове засідання також не з`явився, згідно поданої заяви просив суд розглянути справу без участі його представника (а.с. 18).
Вивчивши матеріали справи суд приходить до наступного висновку.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача - ОСОБА_2 (а.с. 7).
Згідно державного акту на право приватної власності на землю ІІІ-ЗК № 020298 від 16.03.2000 року земельна ділянка загальною площею 1,40 га, яка на підставі рішення 10 сесії 23 скликання Запсонської сільської ради народних депутатів від 29.02.2000 року за ЗК № 0057569 належить ОСОБА_2 (а.с. 9).
Згідно листа-роз`яснення від 05.11.2019 року, виданого приватним нотаріусом Мацола І.В. роз`яснено, що для оформлення спадщини за померлим ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 позивачу необхідно звернутися до суду для встановлення додаткового строку на прийняття спадщини, оскільки пропущено шестимісячний строк з дня смерті спадкодавця для звернення до нотаріуса (а.с. 11).
Згідно довідки № 491 від 04.11.2019 року на день смерті ОСОБА_3 з ним разом ніхто не проживав, однак ОСОБА_1 , син померлого, доглядав за ним до дня смерті і ніс похоронні витрати (а.с. 10).
Позивач ОСОБА_1 пропустив шестимісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_3 , однак, як вбачається із додатків позовної заяви, він фактично вступив у спадок, а саме користувався та володів земельною ділянкою, яка належить його померлому батьку.
Згідно ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оскільки визнання позову відповідачем Запсонською сільською радою не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд на підставі ч. 4 ст. 200 та ч. 4 ст. 206 ЦПК України прийняв визнання позову відповідачем.
Таким чином, виходячи із завдання справедливості цивільного судочинства, суд приходить до висновку, що хоча строк пропуску складає більше 7 років, однак причина пропуску строку для прийняття спадщини позивачем ОСОБА_1 є поважною, оскільки останнім доведено факт користування та розпорядження спадковим майном з моменту відкриття спадщини, тому позов слід задовольнити та визначити додатковий строк в один місяць, який достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 141, ч. 4 ст. 200, ч. 4 ст. 206, 265, 267, 268, 352, 354, 355 ЦПК України, ч. 1 ст. 1270, ч. 3 ст. 1272 ЦК України,
рішив:
Позов ОСОБА_1 , мешканця АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , до Запсонської сільської ради, яка розташована за адресою с. Запсонь, вул. Фізкультурна, 4, Берегівського району, Закарпатської області, код ЄДРПОУ 04348970, про визначення додаткового строку на прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити додатковий строк - один місяць для подання заяви про прийняття спадщини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга може бути подана до суду апеляційної інстанції через Берегівський районний суд Закарпатської області.
Суддя Гал Л. Л.
Суд | Берегівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2019 |
Оприлюднено | 19.12.2019 |
Номер документу | 86419336 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Берегівський районний суд Закарпатської області
Гал Л. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні