Ухвала
від 18.12.2019 по справі 910/15350/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

18.12.2019Справа № 910/15350/19

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче об`єднання Ю БІ СІ-Промо (61157, м. Харків, вул. Селянська, 110)

до Товариства з обмеженою відповідальністю ІНТЕРОС-ГРУПП (03194, м. Київ, бульвар Кольцова, 14 Д, офіс 610)

про стягнення грошових коштів,

суддя Данилова М.В.

без виклику представників сторін

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

01 листопада 2019 року до Господарського суду міста Києва від Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче об`єднання Ю БІ СІ-Промо (позивач) надійшла позовна заява № 1036 від 21.10.2019 року до Товариства з обмеженою відповідальністю ІНТЕРОС-ГРУПП (відповідач) про стягнення грошових коштів на суму в розмірі 12 752, 99 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем його зобов`язань, зокрема, відповідач не здійснив зобов`язання щодо поставки товару, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем за вказаним правочином.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.11.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі. Розгляд справи № 910/15350/19 ухвалено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

На виконання положень ст. 9 Конституції України та ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини суд застосовує практику Європейського Суду з прав людини.

Статтею 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка є частиною національного законодавства України, гарантовано, що кожен при вирішенні питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і відкритий розгляд упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Вимога безсторонності , згідно з прецедентною судовою практикою Європейського суду з прав людини, характеризується двома критеріями: по-перше, суд (суддя) повинні бути суб`єктивно вільним від упередженості чи зацікавленості у результаті розгляду справи; по-друге, бути об`єктивно безстороннім тобто, суд повинен гарантувати виключення будь-якого обґрунтованого сумніву стосовно його безсторонності.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 35 Господарського процесуального кодексу України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 36 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 38 Господарського процесуального кодексу України з підстав, зазначених у статтях 35, 36 і 37 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.

Частиною 3 ст. 38 Господарського процесуального кодексу України визначено, що самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Син судді Данилової М.В., Данилов Максим Олександрович, який є фізичною особою-підприємцем, при здійсненні своєї підприємницької діяльності, за договорами купівлі-продажу швейної техніки, у 2014,2015 та 2016 роках отримав дохід від Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче об`єднання Ю БІ СІ-Промо у загальному розмірі 35 574 грн.

Оскільки отримання сином судді від доходу відсторони у справі, у стороннього спостерігача може виникнути сумнів у безсторонності та неупередженості судді при розгляді вказаної справи, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для заявлення та задоволення самовідводу у даній справі.

Відповідно до ст. 39 Господарського процесуального кодексу України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.

Керуючись ст.ст. 35, 38, 39, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ :

1. Самовідвід судді Данилової М.В задовольнити.

2. Передати справу №910/15350/19 для визначення складу суду в порядку статті 32 Господарського процесуального кодексу України.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

Суддя М.В. Данилова

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.12.2019
Оприлюднено20.12.2019
Номер документу86427223
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/15350/19

Рішення від 26.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

Ухвала від 24.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

Ухвала від 18.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

Ухвала від 05.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Данилова М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні