ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18.12.2019 р. Справа № 917/2153/19
Суддя Погрібна С.В., розглянувши матеріали
за позовною заявою Кременчуцької міської ради Полтавської області, пл. Перемоги, 2, м. Кременчук, Полтавська область, 39600
до Зовнішньо-торгівельно колективного підприємства "Граніт", вул. Строни, 6, м. Горішні Плавні, Полтавська область, 39800
про стягнення заборгованості з орендної плати,
ВСТАНОВИВ:
16.12.2019 р. до господарського суду Полтавської області надійшов позов Кременчуцької міської ради Полтавської області до Зовнішньо-торгівельно колективного підприємства "Граніт", в якому просить стягнути з відповідача 56 020,46 грн. заборгованості з орендної плати за Договором оренди землі, зареєстрованого 03.02.2014 р.
Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.
Відповідно до статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем всупереч вказаному не наведено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (п. 9 ч. 3 статті 162 ГПК України); не надано підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (п. 10 ч. 3 статті 162 ГПК України).
В тексті позовної заяви міститься лише посилання на вимоги визначені статтею 162 ГПК України.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з підп. 1 п. 2 ч. 2 статті 4 Закону України від 08.07.2011р. № 3674-VІ Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотків ціни позову, але не менше 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23.11.2018 р.2629-VIII з 1 січня 2019 року установлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб у розмірі 1921,00 грн.
Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України від 08.07.2011 р. № 3674-VІ "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Судовий збір з позовів, що подаються до господарського суду Полтавської області, повинен сплачуватися на окремий рахунок за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: УК у м. Полтаві/м. Полтава/22030101,
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38019510,
Рахунок отримувача: № UA148999980000034310206083011,
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП),
Код банку отримувача (МФО): 899998.
Позивачем заявлено вимоги про стягнення з відповідача 56 020,46 грн. заборгованості з орендної плати за Договором оренди землі, що зареєстрований 03.02.2014 р.
З даного розміру позовних вимог судовий збір слід сплачувати в сумі 1921,00 грн.
До позовної заяви не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
В прохальній частині позову позивач просить суд відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення у цій справі.
Позивач посилається на те, що у Казначейській службі м. Кременчука Полтавської області на розгляд реєстр бюджетних та фінансових зобов`язань надається 3 дні, а фінансування відбувається у строк 10 днів, тому профінансувати даний платіж можливо лише через 14 днів. Відповідний платіж буде наданий до суду найближчим часом.
При вирішенні клопотання про відстрочку сплати судового збору суд зазначає наступне.
Статтею 8 Закону України Про судовий збір визначено перелік умов, за яких суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, а також зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.
Так, відповідно до частини першої статті 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Цей перелік умов є вичерпним.
Таким чином, редакція зазначеної статті передбачає право суду з урахуванням майнового стану сторони відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, лише за наявності викладених вище умов, а не тільки виходячи з майнового стану сторони.
Аналогічні висновки викладені в ухвалах Верховного Суду від 02.08.2019 р. у справі № 908/2384/18 та від 02.09.2019 р. у справі № 924/1145/18.
В свою чергу, наявність таких умов позивач не навів, а склад сторін у справі та предмет позову не свідчить про можливість їх поширення на дані правовідносини, у зв`язку з чим клопотання задоволенню не підлягає.
Відповідно до статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, оскільки подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам статтям 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Кременчуцькій міській раді Полтавської області у клопотанні про відстрочення сплати судового збору.
2. Залишити позовну заяву Кременчуцької міської ради Полтавської області без руху.
3. Позивачу протягом п`яти днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, наступним шляхом надання:
- доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, а саме в сумі 1921,00 грн.;
- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження того, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
4. Роз`яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Копію цієї ухвали надіслати позивачу за адресою, зазначеною в її вступній частині.
Ухвала підписана 18.12.2019 р.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (статті 235, 255 ГПК України).
Суддя Погрібна С.В.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2019 |
Оприлюднено | 20.12.2019 |
Номер документу | 86431499 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Погрібна С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні