ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
16.12.2019Справа № 910/17253/19
Суддя Плотницька Н.Б., розглянувши
позовну заяву Моторного (транспортного) страхового бюро України
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тракер"
про стягнення 15 935 грн 74 коп.,
ВСТАНОВИВ:
06.12.2019 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Моторного (транспортного) страхового бюро України з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тракер" про стягнення 15 935 грн 74 коп.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що позивачем виплачено страхове відшкодування потерпілій особі по страховій події, яка сталася внаслідок ДТП від 16.10.2015 за участю транспортного засобу Honda Civic, державний номер НОМЕР_1 , та транспортного засобу Богдан А09201 , державний номер НОМЕР_3 , під керуванням ОСОБА_1 , якого визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення та який на момент ДТП перебував у трудових відносинах з відповідачем.
Згідно з частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд прийшов до висновку щодо необхідності залишення позовної заяви без руху на підставі частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, оскільки до позовної заяви не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі, доказів на підтвердження перебування станом на дату ДТП транспортного засобу Богдан А09201 , державний номер НОМЕР_3 у власності Товариства з обмеженою відповідальністю "Тракер", а також доказів перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах з відповідачем.
Статтею 164 Господарського процесуального кодексу України визначено перелік документів, що подаються до позовної заяви, зокрема вказано, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення віл сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23.11.2018 № 2629-VIII, з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць становить - 1921 гривня.
Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи викладене, при зверненні з позовом до суду з вимогою про стягнення 15 935 грн 74 коп. позивач повинен був сплатити судовий збір за 1 майнову вимогу у розмірі 1921 гривня.
Як вбачається з акту Відділу діловодства Господарського суду міста Києва від 06.12.2019, серед документів доданих до позовної заяви не виявилося доказів сплати судового збору.
Таким чином, позивачем не сплачено судовий збір в розмірі 1921 гривня.
Відповідно до частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Судом встановлено, що в матеріалах позовної заяви від 03.12.2019 відсутні докази на підтвердження перебування станом на дату ДТП транспортного засобу Богдан А09201 , державний номер НОМЕР_3 у власності Товариства з обмеженою відповідальністю "Тракер" та доказів перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах з відповідачем.
Керуючись ч. 1 ст. 174, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху дня усунення недоліків позовної заяви.
Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Суддя Н.Б.Плотницька
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2019 |
Оприлюднено | 19.12.2019 |
Номер документу | 86437451 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Плотницька Н.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні