Ухвала
від 19.12.2019 по справі 243/14049/19
СЛОВ'ЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 243/14049/19

Провадження № 2/243/4047/2019

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

19 грудня 2019 року суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Пронін С.Г., розглянувши позовну заяву адвоката Хорошої Ксенії Геннадіївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , до Андріївської сільської об`єднаної територіальної громади Донецької області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом,

В С Т А Н О В И В :

В провадження Слов`янського міськрайонного суду Донецької області надійшла вказана позовна заява адвоката Хорошої К.Г., яка діє в інтересах ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , у якій вона просить суд визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - по 1/2 частці кожній - право власності на земельну ділянку з кадастровим номером 1424280500:02:000:0185, розташовану на території Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області, в порядку спадкування за законом після смерті їх батька ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Разом з тим, враховуючи, що дана позовна заява та документи, долучені до неї, не відповідають вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, суд доходить висновку про неможливість прийняття її у провадження без усунення недоліків.

Так, частиною першою статті 55 Конституції України кожному гарантовано право на судовий захист. За приписами ч. 1 ст. 4, ч. 1 ст. 19 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Пунктом п`ятим частини третьої статті 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Разом з тим, позивачем не обґрунтовано пред`явлення вимог саме до Андріївської сільської об`єднаної територіальної громади Донецької області, яка, до того ж, в силу приписів ст.ст. 6, 10 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , взагалі не може бути стороною у справі, адже територіальна громада села, селища, міста є первинним суб`єктом місцевого самоврядування, натомість представницьким органом місцевого самоврядування, який здійснює від імені та в інтересах територіальної громади функції і повноваження місцевого самоврядування, є саме сільська, селищна, міська рада. У позові не зазначено, які саме права та інтереси ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , в чиїх інтересах діє адвокат Хороша К.Г., порушено, не визнано чи оспорено Андріївською сільською об`єднаною територіальною громадою Донецької області.

В той же час, з тексту позовної заяви, а також долучених до неї документів вбачається, що рішення, ухвалене за наслідками розгляду цього позову, в частині, що стосується вимог, заявлених адвокатом Хорошою К.Г. в інтересах ОСОБА_1 , вплине на права та інтереси ОСОБА_2 , а в частині, що стосується вимог, заявлених адвокатом Хорошою К.Г. в інтересах ОСОБА_2 , вплине на права та інтереси ОСОБА_1 , що унеможливлює їх процесуальних статус як співпозивачів.

Зазначене дає суду підстави для висновку, що позивачем не правильно вказано особу, яка має бути відповідачем у даній справі.

Крім того, відповідно до вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Пунктом другим частини першої статті 176 ЦПК України визначено, що у позовах про визнання права власності на майно визначається вартістю такого майна.

Так, згідно звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки, долученого позивачем до матеріалів справи, вартість земельної ділянки, право власності на яку позивач просить визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , складає 97 300.

Статтею 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлена у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України Про державний бюджет України на 2019 рік на 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб в розмірі 1 921 гривня.

Так, враховуючи, що ціна вищевказаного позову адвоката Хорошої К.Г. становить 97 300 грн., то сума судового збору за його подання повинна складати 973 грн.

Проте позивачем, незважаючи на визначення у позовній заяві суми судового збору, що підлягає сплаті за подання до суду цього позову, не долучено до позовної заяви жодного документу, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документу, що підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, про що свідчить і перелік додатків, зазначений у позовній заяві, у якому відповідні документи відсутні.

За таких обставин, позивачу необхідно, по-перше, правильно вказати особу, яка має бути відповідачем у даній справі та на виконання вимог п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України зазначити: 1) повне ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) відповідача, його місце проживання чи перебування, поштовий індекс, його реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти , а, по-друге, відповідно до вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору у передбаченому законом розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону .

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись вимогами ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд -

У Х В А Л И В :

Позовну заяву адвоката Хорошої Ксенії Геннадіївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , до Андріївської сільської об`єднаної територіальної громади Донецької області, про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків терміном десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Слов`янського

міськрайонного суду С.Г. Пронін

СудСлов'янський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення19.12.2019
Оприлюднено20.12.2019
Номер документу86446037
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —243/14049/19

Ухвала від 14.01.2020

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Пронін С. Г.

Ухвала від 19.12.2019

Цивільне

Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Пронін С. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні