Справа № 576/2387/19
Провадження № 2-о/576/99/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2019 року м. Глухів
Глухівський міськрайонний суд Сумської області у складі:
Головуючого судді Мазура С.А.,
за участі:
секретаря Пугач В.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою Студеноцької сільської ради Глухівського району Сумської області, заінтересовані особи: Глухівська районна державна адміністрація Сумської області, Комунальне Підприємство Глухівське бюро технічної інвентаризації , про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади Студеноцької сільської ради Глухівського району Сумської області,-
В С Т А Н О В И В:
Студеноцька сільська рада Глухівського району Сумської області (далі - Заявник) звернулася до суду із заявою про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади Студеноцької сільської ради Глухівського району Сумської області, а саме, просить суд передати у комунальну власність територіальної громади Студеноцької сільської ради Глухівського району Сумської області нерухоме майно, а саме: приміщення ФАП. Свою заяву мотивує тим, що 04 травня 2018 року Студеноцькою сільською радою Глухівського району Сумської області на території сільської ради було виявлено безхазяйне нерухоме майно, а саме: приміщення ФАП. Пошук власника не дав результатів, у зв`язку з чим, керуючись ч. 2 ст. 335 ЦК України, сільська рада звернулася із заявою до відділу з питань державної реєстрації апарату Глухівської районної державної адміністрації як до органу, що здійснює реєстрацію прав на нерухоме майно, з проханням взяти на облік зазначене нерухоме майно як безхазяйне. Після реєстрації заяви 06.06.2018, Студеноцькою сільською радою було подано оголошення у друкованих засобах інформації Глухівщина № 24 від 15.06.2018. Оскільки сплив рік з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі, Студеноцька сільська рада змушена звернутися з даною заявою до суду.
У судове засідання представник заявника - Студеноцької сільської ради Глухівського району Сумської області, не з`явився, при цьому подав заяву, в якій просить розглянути справу без представника сільської ради.
У судове засідання представник заінтересованої особи - Глухівської районної державної адміністрації, не з`явився, при цьому подав заяву, в якій просить розглянути справу без представника Глухівської районної державної адміністрації.
Представник заінтересованої особи - КП Глухівське бюро технічної інвентаризації , у судове засідання не з`явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
У зв`язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі частини другої статті 247 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши матеріали справи і наявні в них докази, суд приходить до наступного.
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, 06.06.2018 було взято на облік безхазяйне нерухоме майно: об`єкт нерухомого майна: приміщення ФАП; адреса: АДРЕСА_1 ; підстава внесення запису: Рішення про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, індексний номер: 41462394 від 06.06.2018 (а.с. 4).
Також установлено, що Студеноцькою сільською радою Глухівського району Сумської області у газеті Глухівщина від 15.06.2018 № 24 зроблено повідомлення, що нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1 , взято на облік як безхазяйне (а.с. 3).
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 335 ЦК України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.
Відповідно до ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обтяження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов`язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 та ч. 5 ст. 60 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні сільські селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в інтересах функції і повноваження, місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами, в тому числі здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об`єктами права комунальної власності.
Під час розгляду справи встановлено, що визнання права на нерухому безхазяйну річ та передання її до комунальної власності забезпечують переведення майна з безхазяйного становища до конкретного правового режиму.
Орган, уповноважений управляти майном відповідної територіальної громади, згідно зі ст. 335 ЦК України може звернутися до суду із заявою про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі, якщо ніхто не заявить про свої права на неї.
Судом встановлено, що з дня взяття безхазяйної нерухомої речі на облік сплив один рік, власника вказаного майна не виявлено, а тому дана безхазяйна нерухома річ підлягає передачі у комунальну власність територіальної громаді.
Згідно п. 7 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 Цивільно-процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 327 ЦК України управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог ст. 329 ЦПК України заява про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність територіальної громади за умов, визначених Цивільним кодексом України, подається до суду за місцезнаходженням відповідної територіальної громади.
Згідно ст. 333 ЦПК України суд, встановивши, що нерухома річ є безхазяйною та взята на облік органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, а також що сплив один рік з дня взяття на облік нерухомої речі, ухвалює рішення про передачу безхазяйної нерухомої речі у власність відповідної територіальної громади.
З огляду на викладене, враховуючи, що вказане нерухоме майно ні за ким не зареєстроване, нерухома річ є безхазяйною та взята на облік органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, Студеноцькою сільською радою Глухівського району Сумської області було розміщено інформацію про взяття нерухомого майна на облік як безхазяйного, а також що сплив один рік з дня взяття на облік нерухомої речі і з часу перебування на обліку господар зазначеного майна так і не з`явився, тому суд приходить до висновку, що заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню повністю.
На підставі викладеного вище, керуючись статтями 2, 19, 81, 263, 263-265, 293, 294, 333 ЦПК України, суд,-
В И Р I Ш И В:
Заяву Студеноцької сільської ради Глухівського району Сумської області (вул. Центральна, буд. 17-А, с. Студенок, Глухівський район, Сумська область, 41441, ЄДРПОУ 04390765) задовольнити.
Передати до комунальної власності територіальної громади Студеноцької сільської ради Глухівського району Сумської області нерухоме майно, а саме приміщення ФАП, за адресою: АДРЕСА_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана через Глухівський міськрайонний суд Сумської області до Сумського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.А. Мазур
Суд | Глухівський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2019 |
Оприлюднено | 20.12.2019 |
Номер документу | 86453022 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Глухівський міськрайонний суд Сумської області
Мазур С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні