Справа №-613/1295/19 Провадження №-1-кп/613/220/19
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2019 року м. Богодухів
Богодухівський районний суд Харківської області в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богодухові кримінальне провадження №12019220220000514 від 9 вересня 2019 року за обвинуваченням:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Кленове Богодухівського району Харківської області, українця, громадянина України, з професійно-технічною освітою, одруженого, має малолітню дитину, пенсіонера, учасника бойових дій, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , в силу ст.89 КК України не судимого,-
за ч.1ст.185 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 07 вересня 2019 року, близько 12-00 год. маючи та реалізуючи свій прямий умисел на таємне заволодіння чужим майном, переслідуючи корисливий мотив, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, бажаючи незаконно збагатитися за рахунок чужого майна, впевнившись, що його злочинні дії ніким помічені не будуть, прийшов на територію поля кадастровий номер 6320882500:01:002:0121, яке розташовується в кінці вулиці Центральна, с.Кленове, Богодухівського району, Харківської області, де спочатку наламав та поскладав у мішки кукурудзу в початках сорту «Одеська» 385 МВ урожаю 2019 року, після чого того ж дня в період часу з 22.00 год. до 23.30 год. переніс тобто шляхом вільного доступу таємно викрав вказані мішки в кількості 15 шт., з кукурудзою загальною вагою 310,4 кг.,вартістю за 1 кг., 2 грн. 50 коп., загальною вартістю 776 грн., що належить ОСОБА_5 , до себе додому за адресою: АДРЕСА_1 та розпорядився нею на власний розсуд, чим спричинив ОСОБА_5 матеріальну шкоду на загальну суму 776 грн.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_4 свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.185 КК Українивизнав повністю, щиро розкаявся, пояснив, що 7 вересня цього року він з поля, розташованого в с.Кленове скоїв крадіжку початків кукурудзи, яку перед цим наламав та склав у мішки в кількості 15 штук. Початки кукурудзи він склав у себе вдома на горищі. Підтвердив, що події відбувалися саме так, як вказано в обвинувальному акті
Потерпілий в судове засідання не з`явився, надав заяву з проханням слухати справу без його участі. Зазначив, що претензій матеріального та морального характеру не має до обвинуваченого. Не заперечує проти розгляду справи у порядку передбаченому ч.3 ст.349 КПК України, уточнив, що наслідки розгляду справи згідно даної статті йому відомі та зрозумілі. Стосовно міри покарання обвинуваченому покладається на думку суду.
Під час судового розгляду судом було визнано недоцільним дослідження усіх доказів у справі стосовно фактичних обставин справи, викладених у обвинувальному акті, оскільки вони ніким не оспорюються, обвинуваченим ОСОБА_4 повністю визнається вина та фактичні обставини справи, а сторони кримінального провадження не заперечували проти розгляду справи в порядку ч.3ст.349 КПК України. При цьому суд з`ясував, що учасники кримінального провадження правильно розуміють зміст цих фактичних обставин справи, переконався у добровільності та істинності їх позиції, а також роз`яснив їм, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Суд дійшов висновку про доведеність винуватості ОСОБА_4 в таємному викраденні чужого майна (крадіжці) і кваліфікує його дії за ст.185 ч.1 КК України.
При призначенні покарання обвинуваченому ОСОБА_4 , суд враховує ступінь тяжкості скоєного ним злочину, характеристику його особистості, яка полягає в тому, що він в силу ст.89 КК України не судимий, не працює, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліку в лікарів нарколога та психіатра не перебуває, є пенсіонером, учасником бойових дій, завдану матеріальну шкоду відшкодовано. Відповідно до змісту висновку за досудовою доповіддю органу пробації, останній вважає, що виправлення ОСОБА_4 можливе без позбавлення або обмеження волі на певний строк.
Обставинами, які пом`якшують покарання для підсудного, суд визнає його щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, які обтяжують покарання для підсудного, судом не встановлено.
З урахуванням викладеного вище, суд вважає за необхідне обрати обвинуваченому ОСОБА_4 покарання заст.185 ч.1 КК Україниу виді позбавлення волі, застосувати ст.75 КК України, звільнити його від відбування покарання з випробуванням, з встановленням іспитового строку та обов`язків, передбачених ст.76 ч.1, ч.3 КК України.
При цьому судом враховано положення п.1Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24.10.2003 року "Про практику призначення судами кримінального покарання", де зазначено, що "призначаючи покарання, у кожному конкретному випадку суди мають дотримуватися вимог кримінального закону й зобов`язані враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного та обставини, що пом`якшують і обтяжують покарання. Таке покарання має бути необхідним і достатнім для виправлення засудженого та попередження нових злочинів".
Зважаючи на викладене вище суд вважає, що визначене покарання буде необхідним і достатнім для виправлення засудженого, попередження нових злочинів, а тому його виправлення можливе без ізоляції від суспільства.
Обговорюючи питання про відшкодування судових витрат, які складаються з витрат на проведення судово-товарознавчої експертизи, суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_4 на користь держави витрати в сумі 785 гривень 05 копійок.
Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлявся.
Долю речових доказів суд вирішує відповідно дост.100 КПК України.
Керуючись ст. ст.369,370,373,374 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
ОСОБА_4 визнати винним в скоєні злочину, передбаченогост.185 ч.1 КК Україниі призначитийому покаранняу виді позбавлення волі на строк 1 (один) рік.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання з випробуванням, з іспитовим строком 1 (один) рік.
На підставі ч.1, ч.3 ст.76КК України зобов`язати ОСОБА_4 повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та роботи, періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Речові докази по справі: кукурудзу, загальною вагою 310,4 кг, сорту «Одеська» 385 МВ, урожаю 2019 року, яка знаходиться на зберіганні ОСОБА_5 залишити власнику.
Стягнути з ОСОБА_4 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 в доход держави, судові витрати за проведення судово-товарознавчої експертизи в сумі 785 (сімсот вісімдесят п`ять) гривень 05 (п`ять) копійок.
Вирок може бути оскаржений до Харківського апеляційного суду через Богодухівський районний суд Харківської області протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленогоКПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку після його проголошення негайно вручити прокурору та обвинуваченому.
Суддя
Суд | Богодухівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86453539 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Богодухівський районний суд Харківської області
Харченко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні