КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2/403 (2-а-4412/08) Головуючи й у 1-й інстанції - Келеберда В.І.
Суддя-доповідач - Земля на Г.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2010 року колегія суддів Київського ап еляційного адміністративно го суду у складі:
головую чого - судді Земляної Г.В.
суддів Заяць В.С., Коротких А .Ю.
при секр етарі Дехтяренко А.В.
розглянувши у відкритому с удовому засіданні у м. Києві с праву за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Окру жного адміністративного суд у м. Києва від 22 травня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Міні стерства внутрішніх справ Ук раїни в Київській області пр о поновлення на роботі і опла ти за час вимушеного прогулу , -
В С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_2 (далі - позивач) звернувся до Окружного адмін істративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх спр ав України в Київській облас ті (далі - відповідач ) пр о скасування наказу №321 о. с. Головного Управління МВС У країни в Київській області в ід 17.11.2006р. про звільнення ОСОБ А_2 з роботи за власним бажан ням; про поновлення позивача на роботі на посаді начальни ка спеціального відділу Держ авної служби по боротьбі з ек ономічною злочинністю при Го ловному Управлінні Міністер ства Внутрішніх Справ Україн и в Київській області та про с тягнення з відповідача на ко ристь ОСОБА_2 середнє грош ове забезпечення за час виму шеного прогулу з 17.11.2006р. по день поновлення на роботі. Крім то го, позивач збільшив розмір п озовних вимог та просив суд с касувати наказ № 259 o/с. Головног о Управління МВС країни в Киї вській області від 06.05.2006р. про о голошення позивачу догани та стягнути з відповідача недо отримані грошові кошти по 950 г рн. з липня 2006р. по 16.11.2006р.
Постановою Ок ружного адміністративного с уду м. Києва від 22 травня 2009 року в задоволенні позовних вимо г ОСОБА_2 до Головного упр авління Міністерства внутрі шніх справ України в Київськ ій області про поновлення на роботі і оплати за час вимуше ного прогулу відмовлено в по вному обсязі.
Не погоджуючись з сказ аним судовим рішенням, ОСОБ А_2 подав апеляційну скаргу , в якій просить скасувати нез аконну, на його думку, постано ву суду першої інстанції та п остановити нове рішення по с праві, яким повністю задовол ьнити позовні вимоги. В своїй апеляційній скарзі апел янт посилається на невідпові дність рішення суду обставин ам справи, порушення судом но рм матеріального права, що є п ідставою для скасування судо вого рішення.
У судовому засіданні п озивач підтримав апеляційну скаргу і просив суд скасуват и постанову суду першої інст анції і винести нову про задо волення позовних вимог у пов ному обсязі.
Представник відповід ача заперечував проти апеляц ійної скарги посилаючись на законність рішення суду і пр осив суд апеляційну скаргу з алишити без задоволення , а по станову суду без змін.
Заслухавши суддю-доп овідача, перевіривши матеріа ли справи та доводи апеляцій ної скарги, колегія суддів вв ажає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а пост анова суду першої інстанції залишається без змін з таких підстав:
Згідно зі п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 Код ексу адміністративного судо чинства України, суд апеляці йної інстанції залишає апеля ційну скаргу без задоволення , а постанову суду - без змін, як що визнає, що суд першої інста нції правильно встановив обс тавини справи та ухвалив суд ове рішення з додержанням но рм матеріального і процесуал ьного права.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративно го судочинства України, с уд при вирішенні справи керу ється принципом законності, відповідно до якого органи д ержавної влади, органи місце вого самоврядування, їхні по садові і службові особи зобо в'язані діяти лише на підстав і, в межах повноважень та у спо сіб, що передбачені Конститу цією та законами України .
Відмовляючи в задово ленні позовних вимог, суд пер шої інстанції виходив з того , що факт пропуску строку звер нення до адміністративного с уд є встановленим та наявне к лопотання відповідача про застосування вимог Закону щ одо пропущення таких строків .
Колегія суддів Київсь кого апеляційного адміністр ативного суду погоджується з висновками суду першої інст анції, але слід зазначити нас тупне.
Судом першої інстанц ії встановлено, що ОСОБА_2 , починаючи з 22.06.1992 року проходи в службу в органах внутрішні х справ. Наказом ГУ МВС Україн и в Київській області від 07.10.200 5 року призначений на посаду н ачальника спеціального відд ілу державної служби боротьб и з економічної злочинністю по боротьбі з хабарництвом.
Судом першої інстанції в становлено, що 01 серпня 2006 року ОСОБА_2 звернувся до кері вництва Головного управлінн я рапортом про звільнення йо го зі служби в органах внутрі шніх справ за власним бажанн ям.
17 листопаду 2006 року Головним управлінням МВС України у Ки ївській області був виданий наказ№321о/с по особливому скл аду, згідно з яким позивача бу ло звільнено органів МВС у за пас на підставі п.64 «Ж» Положе ння про проходження служби р ядовим і начальницьким склад ом органів внутрішніх справ України. Підставою для видан ня наказу був рапорт позивач а від 01.08.2006 року та лист непраце здатності серії ААА№ 905500.
17 листопада 2006 року позивач б ув повідомлений, що згідно на казу № 321 о. с. від 17.11.2006р. його звіл ьнено з роботи за власним баж анням згідно рапорту від 01.08.2006р .
Відповідно до ухвали Вищог о адміністративного суду Укр аїни від 01 квітня 2008 року судом першої інстанції перевіряли ся доводи позивача, що ним був відкликаний рапорт про його звільнення з роботи.
Однак, судом першої інстанц ії не встановлено обставин н а які посилається позивач , як на підтвердження своїх дово дів, що він приносив до керівн ицтва заяву про відкликання рапорту.
Судом першої інстанції вст ановлено, що вказаний рапорт не зареєстрований, позивач н е направляв заяву поштовою к ореспонденцією. Посилання по зивача на особу , яка відмови лася прийняти у нього заяву, с уд також не прийняв до уваги, т ак як ця особа не була встанов лена.
Таким чином, колегією судді в погоджується з висновком с уду першої інстанції і не при ймається до уваги доводи апе лянта щодо відзиву рапорту п ро звільнення за власним баж анням та фактом відмови служ бовою особою в реєстрації за яви про відзив попереднього рапорту про звільнення.
При цьому суд приймає до ува ги ті обставини, що позивач бу в звільниний зі служби за вла сним бажанням після закінчен ня лікування і надання лікар няного листка, то б то 17 листоп аду 2008 року у перший день після лікарняного.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком су ду першої інстанції, що право вих підстав для поновлення п озивача на посаді та стягнен ня грошового забезпечення не має.
Колегія суддів погоджуєть ся з висновком суду першої ін станції про наявність підста в для притягнення позивача д о дисциплінарної відповідал ьності, згідно з наказом №259 ві д 06 травня 2006 року за наслідкам и перевірки, яка відбулася 31 б ерезня 2006 року.
Судом першої інстанції вст ановлено, що згідно з наказом , та висновком перевірки від 31 березня 2006 року при перевірці роботи відділу були виявлен і рід порушень: у журналі обл іку заяв і скарг громадян не п о усім справам прийнято ріше ння, не перевіряються справи оперативного обліку , відсут ній контроль з боку керівниц тва, у робочих столах знаходя ться заповнені реєстри про п ередачу таємних справ, встан овлений у робочому столі вик онавця акт-приойму передачі справ.
Вказана обставини, стали пі дставою для притягнення пози вача до дисциплінарної відпо відальності згідно з наказом №259 від 06 травня 2006 року за ненал ежний контроль з боку підлег лих і допущення ними порушен ня вимог наказів.
Судом першої інстанції вст ановлено, що дійсно згідно на даних копій листка звільненн я зі служби позивач з 23 березн я 2006 року по 17 квітня 2006 року був на лікарняному, тому був при тягнутий до дисциплінарної в ідповідальності в момент по вної працездатності за ненал ежний контроль .з боку підлег лих, які допустили ряд поруше нь у першому кварталі 2006 року д о виходу позивача на лікарня ний.
Таким чином, судом правильн о зроблено висновок про наяв ність правових підстав для п ритягнення позивача до дисци плінарної відповідальності .
Крім того, судова колегія по годжується з правовою позиці єю суду першої інстанції, що п ри розгляді спорів з приводу прийняття громадян на публі чну службу, її проходження, зв ільнення з публічної служби застосовуються строки зверн ення до суду, встановлені спе ціальними законами. У разі, ко ли ці закони зазначені питан ня не врегульовують, то з врах уванням необхідності субсид іарного застосування законі в про працю суди повинні вихо дити із строків звернення до суду, визначених ч. 1 ст. 233 Кодек су законів про працю.
Відповідно до ч. 1 ст. 233 Кодекс у законів про працю України п рацівник може звернутись з з аявою про вирішення трудовог о спору безпосередньо до рай онного, районного у місті, міс ького чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, кол и він дізнався або повинен бу в дізнатися про порушення св ого права, а у справах про звіл ьнення в місячний строк з дня вручення копії наказу про зв ільнення копії наказу про зв ільнення або з дня видачі тру дової книжки.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, моментом з як ого позивач дізнався про пор ушення його прав є 06.05.2006 року.
До суду ОСОБА_2 звернувс я з вимогами про скасування н аказу № 259 о. с. Головного Управл іння МВС України в Київській області від 06.05.2006р. про притягн ення до дисциплінарної відпо відальності працівників УДС БЕЗ є 28.02.2007р.
Згідно ст. 21 Закону України « Про Дисциплінарний статут ор ганів внутрішніх справ Украї ни»дисциплінарне стягнення може бути оскаржено протяго м трьох місяців з дня ознайом лення з наказом особи, на яку в оно накладено.
Також, як вбачається з матер іалів позовної заяви, момент ом з якого позивач дізнався п ро порушення його прав є 17.11.2006р.
До суду ОСОБА_2 звернувс я з вимогами про скасування н аказу № 321 о. с. Головного Управл іння МВС України в Київській області від 17.11.2006р. про звільне ння ОСОБА_2 є 28.02.2007р.
Тому, зважаючи, що позивачу станом на 17.11.2006 року було відомо про порушення його прав, а зве рнення до суду щодо скасуван ня наказу № 321 о. с. мало місце че рез три місяці, а не через міся ць як передбачено ч. 1 ст. 233 Коде ксом законів про працю Украї ни.
При цьому апеляційна скарг а не містить посилання на обс тавини, передбачені статтями 202 - 204 Кодексу адміністративн ого судочинства України, за я ких рішення суду підлягає ск асуванню.
Доводи, викладені заявнико м в апеляційній скарзі були п редметом дослідження суду пе ршої інстанції і не знайшли с вого належного підтвердженн я.
Вказані в апеляційній скар зі процесуальні порушення не призвели до неправильного в ирішення справи і не є підста вою для скасування судового рішення.
Отже, з урахуванням вищенав еденого колегія суддів погод жується що позовні вимоги за доволенню не підлягають в зв ' язку з пропущенням ОСОБА _2 строків звернення до суду з даним позовом.
За таких обставин судова ко легія погоджується з висновк ами суду першої інстанції що до відмови в задоволенні адм іністративного позову ОСО БА_2 та приходить до одн означної правової думки, що а пеляційну скаргу позивача сл ід залишити без задоволення, а постанову Окружного адмін істративного суду м. Києва ві д 22 травня 2009 року слід залишит и без змін.
На підставі викладеного, к еруючись ст.ст. 4-8,11,160, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 К одексу адміністративного су дочинства України, колегія с уддів,
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБ А_2 на постанову Окружного а дміністративного суду м. Киє ва від 22 травня 2009 року - залишити без задово лення .
Постанову Окружного адмін істративного суду м. Києва ві д 22 травня 2009 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законно ї сили з моменту проголошенн я та може бути оскаржена прот ягом одного місяця з дня скла дання в повному обсязі, тобто з 26 лютого 2010 року, шляхом подач і касаційної скарги безпосер едньо до Вищого адміністрати вного суду України в порядку і строки передбачені ст. 212 Код ексу адміністративного судо чинства України.
Головуючий: Г.В. Земляна
Судді: В.С. З аяць
М.В . Межевич
Повний текст ухвал и виготовлений 26 лютого 2010 року
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯ ЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2/403 (2-а-4412/08) Головуючи й у 1-й інстанції - Келеберда В.І.
Суддя-доповідач - Земля на Г.В.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(вступна та резолютивна ча стина)
25 лютого 2010 року колегія суддів Київського ап еляційного адміністративно го суду у складі:
головую чого - судді Земляної Г.В.
суддів Заяць В.С., Коротких А .Ю.
при секр етарі Дехтяренко А.В.
розглянувши у відкритому с удовому засіданні у м. Києві с праву за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Окру жного адміністративного суд у м. Києва від 22 травня 2009 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Міні стерства внутрішніх справ Ук раїни в Київській області пр о поновлення на роботі і опла ти за час вимушеного прогулу , -
Керуючись ст.ст. 4, 8 - 11, 160, 195, 196, 198, 200, 202, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністрат ивного судочинства України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА _2 на постанову Окружного ад міністративного суду м. Києв а від 22 травня 2009 року - залишити без задовол ення .
Постанову Окружного адмін істративного суду м. Києва ві д 22 травня 2009 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законно ї сили з моменту проголошенн я та може бути оскаржена прот ягом одного місяця з дня скла дання в повному обсязі, тобто з 26 лютого 2010 року, шляхом подач і касаційної скарги безпосер едньо до Вищого адміністрати вного суду України в порядку і строки передбачені ст. 212 Код ексу адміністративного судо чинства України.
Головуючий: Г.В. Земляна
Судді: В.С. З аяць
М.В . Межевич
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2010 |
Оприлюднено | 21.09.2010 |
Номер документу | 8646846 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Земляна Галина Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні