Ухвала
від 20.12.2019 по справі 910/17839/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

20.12.2019Справа № 910/17839/19

Господарський суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О., розглянувши матеріали заяви

за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" (01001, м. Київ,

01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; ідентифікаційний код 14360570)

до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра-Ділл" (01030, м. Київ, вул. Івана Франка, буд. 16/2, нежиле приміщення 21; ідентифікаційний код 41047113)

2) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 )

про стягнення 129 388, 83 грн

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду міста Києва звернулося Акціонерне товариство Комерційний банк "Приватбанк" з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра-Ділл" та ОСОБА_1 , в якому позивач просить суд стягнути солідарно з відповідачів заборгованість за договором № б/н від 09.11.2017 в розмірі 129 388, 83 грн, яка складається із заборгованості за кредитом - 89 645, 84 грн та заборгованості по процентам за користування кредитом - 39 742, 99 грн.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху на підставі ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України з огляду на наступне.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи-підприємця (для фізичних осіб-підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

Згідно зі ст. 93 Цивільного кодексу України, місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Місцезнаходження юридичної особи визначається на підставі відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (стаття 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань").

Приписами ст. 10 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" вказано, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою.

Суд вказує, що позивач у своїй позовній заяві зазначив адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра-Ділл" - 01030, м. Київ, вул. Івана Франка, буд. 146/2, офіс 21, в той час, як згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань адресою товариства є - 01030, м. Київ, вул. Івана Франка, буд. 16/2, нежиле приміщення 21.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Як вбачається із опису вкладення в цінний лист з відбитком поштового штемпеля від 08.12.2019, копія позовної заяви з доданими до неї документами була направлена на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра-Ділл" - 01030, м. Київ, вул. Івана Франка, буд. 146/2, офіс 21.

Тоді, як про це вказувалось судом вище, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань адресою Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра-Ділл" є - 01030, м. Київ, вул. Івана Франка, буд. 16/2, нежиле приміщення 21. Тобто, позивачем було направлено копію позовної заяви з доданими до неї документами на не вірну адресу.

Крім того, суд звертає увагу, що вказаний опис вкладення та опис вкладення в цінний лист про відправлення копії позовної заяви з додатками на адресу відповідача-2, а також список згрупованих поштових повідомлень від 03.12.2019, в переліку яких вказані одержувачі - відповідачі по даній справі містить відбиток поштового штемпеля від 08.12.2019, в той час, як фіскальний чек, згідно якого вказані повідомлення були відправлені датований 06.12.2019. Відтак суд не вбачає за можливе встановити взаємопов`язаність даних документів та розцінити їх як належні та допустимі докази направлення.

Суд вказує, що належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу з дотриманням вимог статті 172 Господарського процесуального кодексу України є, зокрема, опис вкладення, який згідно з п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник об`єкта поштового зв`язку перевіряє відповідність вкладення опису, розписується на обох примірниках і проставляє відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення.

Абзацом 27 ч. 2 Загальної частини Правил надання послуг поштового зв`язку закріплено, що розрахунковий документ - це документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення саме копії позовної заяви та доданих до неї документів учасникам справи може бути, зокрема, бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фіскальним чеком про відправлення.

Відтак, з огляду на викладені вище обставини, враховуючи те, що позивачем копію позовної заяви відправлено на невірну адресу відповідача-1 та те що у суду існують сумніви щодо доданих до позовної заяви доказів направлення відповідачам копії позовної заяви з додатками, суд дійшов висновку, що позивачем не дотримано вимог п. 1 ч. 1 ст. 164 та 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, що у свою чергу є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Частиною першою та другою статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Зважаючи на те, що позивачем не дотримано вимог ст. 162, 164 та 172 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи, що приписи ст. 174 Господарського процесуального кодексу України носять імперативний характер, то суд приходить до висновку, що наведені обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" - залишити без руху.

2. Встановити Акціонерному товариству Комерційний банк "Приватбанк" п`ятиденний строк з дня вручення ухвали для усунення недоліку шляхом подання до суду:

- уточнену позовної заяви із зазначенням вірної адреси Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра-Ділл";

- доказів направлення (фіскальний чек та опис вкладення в цінний лист) копії позовної заяви та доданих до неї документів на адреси відповідачів .

3. У разі усунення позивачем недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.

Ухвала набрала законної сили 20.12.2019 та оскарженню не підлягає.

Суддя Д.О. Баранов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.12.2019
Оприлюднено22.12.2019
Номер документу86502008
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/17839/19

Ухвала від 18.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 15.01.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

Ухвала від 20.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Баранов Д.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні