Лугинський районний суд Житомирської області
11301, вул. М. Грушевського, 2 а, смт Лугини, Лугинський район Житомирської області
тел. (04161) 9-14-72, факс (04161) 9-15-47, inbox@lg.zt.court.gov.ua
Справа № 281/959/19
Провадження по справі 2/281/206/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2019 року смт Лугини
Лугинський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого судді Свинченко Г.Д.,
за участі:
секретаря судового засідання Островської І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в смт. Лугини цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Лугинської селищної ради Лугинського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно,-
В С Т А Н О В И В:
31.10.2019 ОСОБА_1 звернувся до Лугинського районного суду Житомирської області з позовом до Лугинської селищної ради Лугинського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно. Свої вимоги позивач мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2 , яка на день смерті була зареєстрована та проживала по АДРЕСА_1 . Після смерті матері відкрилася спадщина у вигляді житлового будинку з надвірними будівлями, що розташований за адресою АДРЕСА_1 . Відповідно до записів у погосподарській книзі, зазначений житловий будинок належав його матері. державна реєстрація права власності житлового будинку станом на 29.12.2012 року не проводилась. 17.05.2019 року він звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини де в Лугинській ДНК було заведено спадкову справу № 9/2019 після смерті матері, однак йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок АДРЕСА_1 з тих підстав, що відсутній правовстановлюючий документ на будинок, а довідка із селищної ради про належність будинку ОСОБА_2 не є правовстановлюючим документом, який посвідчує право власності спадкодавця.
У зв`язку з викладеним він змушений звернутися до суду за захистом своїх прав, оскільки в нього відсутня можливість для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину за законом.
Позивач в судове засідання не з`явився, однак надіслав на адресу суду заяву з клопотанням про слухання справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання не з`явилася, однак надіслала на адресу суду заяву з клопотанням про слухання справи без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Лугинська селищна ради Лугинського району Житомирської області явку в судове засідання свого представника не забезпечила, надіслала на адресу суду клопотання про розгляд справи без участі їхнього представника. Проти позову не заперечують та просять прийняти рішення на розсуд суду відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ч. 3ст. 211 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги у їх сукупності та взаємозв`язку, об`єктивно оцінивши усі наявні докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення заяви по суті, суд, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Виходячи зі змісту ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст. 12,13 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється виключно на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 01.02.2019 року, виданого Лугинським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області.
Після смерті ОСОБА_2 на підставі заяви ОСОБА_1 було відкрито спадкову справу за № 9/2019 від 17.05.2019.
Однак, коли ОСОБА_1 звернувся до Лугинської державної нотаріальної контори Житомирської області для отримання свідоцтва про право на спадщину за законом, на спадкове майно належне його матері ОСОБА_2 йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, посилаючись на те, що в нього відсутній правовстановлюючий документ на будинок, а довідка із селищної ради про належність будинку ОСОБА_2 не є правовстановлюючим документом, який посвідчує право власності спадкодавця.
Інших спадкоємців, які б прийняли спадщину після смерті ОСОБА_2 за законом чи заповітом не має.
Відповідно до довідки з Лугинської селищної ради Лугинського району Житомирської області № 1009 від 16.09.2019 року по записам у погосподарській книзі, житловий будинок АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2 .
Згідно довідки з КП Коростенське МБТІ №21 від 11.09.2019 державна реєстрація права власності житлового будинку АДРЕСА_1 станом на 29.12.2012 року не проводилась.
Відповідно до довідки № 1005 від 16.09.2019 виданої виконавчим комітетом Лугинської селищної ради на день смерті ОСОБА_2 проживала одна.
Відповідно до заповіту, посвідченого Самко К.М., секретарем Великодивлинської сільської ради Лугинського району Житомирської області від 23.02.2006 року, зареєстрований в реєстрі за № 7, ОСОБА_2 заповіла все своє майно ОСОБА_1 .
Відповідно до роз`яснення виданого в.о. державного нотаріуса Лугинської ДНК від 05.10.2019 № 118/02-14 інші спадкоємці із заявами про прийняття (відмову) спадщини не зверталися.
Згідно ст. 55 Конституції України та ст. 16 ЦК України, кожен має право на звернення до суду за захистом своїх прав, свобод та інтересу.
Відповідно до роз`яснень, викладених у п. 1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 № 7 "Про судову практику в справах про спадкування" відносини спадкування регулюються правилами ЦК України, якщо спадщина відкрилась не раніше 01.01.2004.
Згідно зст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та його батьки.
Згідно з ч. 1ст. 1268 ЦК України спадкоємець за законом має право прийняти спадщину чи не прийняти її.
Відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Частиною 5 ст. 1268 ЦК України визначено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця (ч. 2ст. 1220 ЦК України).
Відповідно до ч. 1ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх невизнаних прав. У відповідності до ст. 392 ЦК Українивласник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, зокрема якщо це право не визнається іншою особою.
Згідно ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення длявирішення справи.
Згідно ч. 1ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести тіобставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановленихцим Кодексом .
Згідно ч. 6 цієї ж статті доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що вказане спадкове майно на праві власності належало, ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та після смерті якої спадщину прийняв ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст. 4, 81, 211, 263-265, 268, 272-273, 354, 355 ЦПК України, ст. 1216, 1218 , 1222, 1268 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Лугинської селищної ради Лугинського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно- задовільнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , спадкоємцем за законом, після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями, що розташований за адресою АДРЕСА_1 та який належав ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційного скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Г.Д. Свинченко
Суд | Лугинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2019 |
Оприлюднено | 23.12.2019 |
Номер документу | 86508330 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лугинський районний суд Житомирської області
Свинченко Г. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні