17.12.2019 Справа № 696/1137/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2019 року Кам"янський райсуд Черкаської області
в складі головуючого судді- Шкреби В.В.
при секретарі - Зачепі Л.О.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м.Кам"янка Черкаської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Косарської сільської ради Кам`янського району Черкаської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
встановив :
ОСОБА_1 через свого представника звернувся до Кам"янського райсуду з позовом до Косарської сільської ради Кам"янського району Черкаської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Позовні вимоги мотивував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина, яка окрім іншого майна складається з земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 1,9131 га. в адміністративних межах Косарської сільської ради Кам`янського району Черкаської області.
Вищезазначену земельну ділянку спадкодавець заповів позивачу по справі.Строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 закінчився. Вважає, що законом передбачений строк для прийняття спадщини, пропустив із поважної причини, у зв`язку з хворобою, яка мала місце в період терміну подання заяви про прийняття спадщини, та різних сімейно-побутових обставин. При зверненні позивача до нотаріуса, з метою прийняття спадщини, останнім йому було відмовлено, через пропущений законом встановлений строк для прийняття спадщини .
Сторона позивача в судове засідання не з"явились.Представник позивача попередньо подав до суду заяву, в якій просив розгляд справи провести без участі сторони позивача, також зазначив що позовні вимоги підтримує у повному обсязі .
Представник відповідача також у судове засідання не з`явився, однак у матеріалах справи є заява за підписом сільського голови, в якій він просить розгляд справи провести без участі їхнього представника, вказали, що позовні вимоги визнали.
Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України справа розглядається за відсутності сторін, без здійснення технічної фіксації.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову .
Дослідивши письмові матеріали справи , суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав .
Так , згідно ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця , який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини , суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини .
Згідно з ч.1ч.5 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її .Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Свідоцтвом про смерть сер. НОМЕР_1 від 06.02.2018 року, актовий запис № 08 підтверджується, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Косарі Кам`янського району Черкаської області (а.с.4).
З витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав власності, індексний номер 9049101 від 06.09.2013 року вбачається, що ОСОБА_2 до дня її смерті на праві власності належала земельна ділянка, кадастровий номер 7121882500:02:000:0837, розміром 1,9131 га , цільове призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна- 150948371218 (а.с.7).
Спадкування за заповітом підтверджено копією заповіту, з якого вбачається, що спадкодавець при житті заповіла позивачу по справі вищезазначену земельну ділянку.Заповіт складений 1 вересня 2015 року, та посвідчений приватним нотаріусом Кам`янського нотаріального укругу Бойко Л.В., зареєстрований в реєстрі за № 2111(а.с.5).
Згідно п.24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 7 від 30.05.2008 року " Про судову практику у справах про спадкування", особа яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додатково строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК України.
З постанови виданої приватним нотаріусом Бойко Л.В., вбачається , що із-за пропуску шестимісячного строку після смерті спадкодавця, позивачу відмовлено у вчиненні нотаріальної дії по видачі свідоцтва про право на спадщину по закону (а.с.10) .
З довідок наданих нотаріусами Кам"янського районного нотаріального округу на запити суду, та копії спадкової справи завіреної належним чином вбачається, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 була відкрита, на підставі заяви позивача по справі ОСОБА_1 .
Довідкою № 743 від 24.10.2018 року, виданою Кам`янською ЦРЛ підтверджується, що в період строку передбаченого законом для прийняття спадщини позивач ОСОБА_1 , 1963 року народження, дійсно хворів (а.с.9).
Таким чином, оскільки позивач від спадщини не відмовлявся , є спадкоємцем по заповіту, інших спадкоємців які б звернулись з заявами про прийняття спадщини не має , строк для подачі заяви до нотаріальної контори про приняття спадщини пропустив з поважної як визнав суд причини, тому суд вважає, що йому необхідно надати додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини .
На підставі ст.ст. ч.1 ч.5 ст. 1268, ч.3 ст.1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 12, 13, 78, 89, 206, 210, 211, 247, 259, 263, 265 ЦПК України , суд
ухвалив :
Позовну заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (прож. по АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий Кам`янським РВ УМВС України в Черкаській області 4.06.1996 року, РНОКПП НОМЕР_3 ) до Косарської сільської ради Кам`янського району Черкаської області (знаходиться по вул. Перемоги, б. 5 в с. Косарі Кам`янського району Черкаської області) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини- задовольнити повністю.
Визначити додатковий строк для прийняття спадщини в два місяці , пропущений із поважних причин, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (прож. по АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий Кам`янським РВ УМВС України в Черкаській області 4.06.1996 року, РНОКПП НОМЕР_3 ), яка відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_2 .
Додатковий строк для прийняття спадщини рахувати з моменту набрання рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 30 днів (ст.ст.354,355,ЦПК України). Особи, які брали участь у справі , але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення .
До дня початку функцінування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справи витребовуються та надсилаютьсясудами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу (п.15.5 Розділу XII "Перехідні положення " ЦПК України.
Суддя :
Суд | Кам'янський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2019 |
Оприлюднено | 23.12.2019 |
Номер документу | 86517454 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кам'янський районний суд Черкаської області
Шкреба В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні