Справа № 758/3294/19
Провадження № 2/761/8401/2019
У Х В А Л А
18 листопада 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мальцев Д.О., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , засновника Товариства з обмеженою відповідальністю Трансенергогаз і Ко про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
Позовна заява надійшла за підсудністю з Подільського районного суду м. Києва.
Згідно ч. 1, 2 ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
02.07.2019 позивачем через канцелярію суду подано заяву про залишення позовної заяви без розгляду.
Вивчивши надані до суду матеріали, суд дійшов наступного висновку.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, в разі якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Проте, оскільки судом не вирішувалось питання про відкриття провадження по справі, положення вказаної статті в даному випадку суд застосувати не може.
Разом з тим, відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, позовна заява повертається у випадку коли до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору або заява про відкликання позовної заяви.
Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності (ч. 3 ст. 13 ЦПК України).
За таких обставин, суд розцінює заяву позивача від 02.07.2019 як заяву про відкликання позовної заяви, а тому вважає за можливе задовольнити її частково.
Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Ухвалу про повернення позовної заяви може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді (ч. 6 ст. ст. 185 ЦПК України).
На підставі викладеного та керуючись ст. 12, 13, 185, 353, 354, 355 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , засновника Товариства з обмеженою відповідальністю Трансенергогаз і Ко про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, - прийняти до свого провадження.
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , засновника Товариства з обмеженою відповідальністю Трансенергогаз і Ко про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, - повернути позивачу разом з доданими до неї документами.
Суд роз`яснює, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала суду може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 261 ЦПК України.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2019 |
Оприлюднено | 23.12.2019 |
Номер документу | 86523802 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Мальцев Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні