ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua
23 грудня 2019 року Справа № 913/695/19
м. Харків Провадження № 3/913/695/19
Господарський суд Луганської області у складі судді Секірського А.В., розглянувши матеріали позовної заяви
Фізичної особи-підприємця Рязанцева Олександра Васильовича, м. Сєвєродонецьк Луганської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стрім-Лоджік" , м. Київ
про стягнення 22 000 грн. 00 коп.
в с т а н о в и в:
Фізична особа-підприємець Рязанцев Олександр Васильович звернувся до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стрім-Лоджік" про стягнення заборгованості за договором-заявкою на перевезення від 13.08.2019 № 13/08-19 в сумі 22 000 грн. 00 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором-заявкою на перевезення від 13.08.2019 № 13/08-19 стосовно своєчасної оплати наданих позивачем послуг з перевезення вантажу.
Статтею 16 ЦК України, положення якої кореспондуються з положеннями ст. 20 ГК України, визначено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Господарський процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження господарських судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських судах (ст. 1 ГПК України).
Параграфом 3 глави 2 ГПК України врегульовано територіальну юрисдикцію (підсудність).
За приписами п. 1 ч. 1 ст. 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи-підприємці.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ГПК України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Частина 2 ст. 27 ГПК України передбачає, що для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи-підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Місцезнаходженням відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Стрім-Лоджік" згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 19-21. Тобто, за правилами ч. 1 ст. 27 ГПК України дана господарська справа підсудна Господарському суду м. Києва.
В обґрунтування наявності підстав для пред`явлення позову до Господарського суду Луганської області, а не до Господарському суду м. Києва позивач послався на ч. 1 ст. 30 ГПК України, а саме зазначив, що спірні правовідносини виникли з договору-заявки на перевезення. Основним видом діяльності позивача є вантажний автомобільний транспорт. Місцезнаходження позивача: Луганська область, м. Сєвєродонецьк. Юрисдикція Господарського суду Луганської області поширюється на Луганську область, тому дана справа є справою виключної підсудності за місцезнаходженням перевізника.
Згідно ч. 1 ст. 30 ГПК України спори, що виникають з договору перевезення, у разі, коли одним з відповідачів є перевізник, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням перевізника.
З огляду на те, що перевізником за даним позовом є позивач, а не відповідач, ч. 1 ст. 30 ГПК України не застосовується.
Таким чином, виходячи з положень ст. 27 ГПК України, цей спір підсудний господарському суду за місцезнаходженням відповідача, а саме: Господарському суду м. Києва.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 31 ГПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення (ч. 3 ст. 31 ГПК України).
На підставі викладеного, позовна заява фізичної особи-підприємця Рязанцева Олександра Васильовича до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стрім-Лоджік" про стягнення 22 000 грн. 00 коп. разом з доданими до неї документами підлягає передачі за територіальною підсудністю до Господарського суду м. Києва.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 30, 31, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
Позовну заяву від 17.12.2019 № б/н Рязанцева Олександра Васильовича до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стрім-Лоджік" про стягнення 22 000 грн. 00 коп. разом з доданими до неї документами передати за територіальною підсудністю до Господарського суду м. Києва.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 23.12.2019 та може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду у строки, передбачені ст. 256 ГПК України, та порядку, визначеному п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.
Суддя А.В. Секірський
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2019 |
Оприлюднено | 23.12.2019 |
Номер документу | 86529955 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Секірський А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні